Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Искрено не сум имал често контакти со албанки (само со неколку цури) ама според она шо го дознавам од мас медиумите, ќе ме пука некој
Аљиу Љадемиајдеми Попуши
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
Албанка од правата Албанија не ми е ништо различна од Италијанка, Французинка, Индијка, Русинка ...

Ама од нашиве такозвани Албанки нема теорија. Што и зашто, пробајте да си сватете сами. Ако објаснувам и оваа тема ќе забега со дискусијата :)
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
А зошто македонските девојки не фаќаат албанци за дечковци? Поради истото. Т.е. најразлични дискриминаторски односи.
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
На овој самата појава ме нервира, а сеа уште повеќе, не сум знаел дека има жена албанка мислев со македонка е.
Не да нервира, личи на кокошка
Па која македонка би го зела овој?:kesa:
 

Стефус-Рефус

Jesus Loves Macedonia
Член од
30 август 2009
Мислења
3.452
Поени од реакции
1.209
АЈ за ПОТСЕТУВАЊЕ.
Најдов една интересна статистика во весник кој ме изненади.

-Бројките покажуваат дека од 2003 година досега, браковите меѓу Македонци и Албанци расте. Минатата година бројката изнесувала 137, од кои 16 се кога невестата била Македонка, а момчето Албанец, додека бројот на склучени бракови на Албанка со Македонец е 121. Во 2007 година, бракови меѓу Македонка и Албанец имало 19, а на Албанка со Македонец – 169. Една година порано, нивниот број изнесувал 246, од кои меѓу Албанка и Македонец биле склучени 227 брака. -

Ако ВОЛ ЛАЖЕ РОГ не лаже...Па вие вадете си теории. :toe:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Тоа е заради оние селаните во прилепскине села што беа саде ергени и неможеле да се оженат па на 40 и кусур години испоземаа албанки католикињи од Албанија, не се мешани со нашите албанки тука.
Даваа и документарка на МТВ1 за нив
 

P-S-G

ЃОРЧЕ НАД СЕ ДРУГО...
Член од
26 јануари 2009
Мислења
1.087
Поени од реакции
20
Тоа е заради оние селаните во прилепскине села што беа саде ергени и неможеле да се оженат па на 40 и кусур години испоземаа албанки католикињи од Албанија, не се мешани со нашите албанки тука.
Даваа и документарка на МТВ1 за нив
Имаш право . Претежно старите ергени по изолираните села во Прилепско и Битолско им носат жени од исти такви села во Албанија но со Католичка вера , тука ја прифаќаат Православната вера и си живеат најнормално по селата . Иначе ретко кој се одлучува за брак од типот на Македонец со Албанка и обратно . А сепак и не ни требаат такви во изобилство . Нацијава треба да раѓа , треба да ни се множи населениево . Ако биде како во случајов мешан брак , децата што ќе бидат :toe:
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Се ова што се појале од канализација смет, важи за вас (јадачите на сметот) без разлика на етничка припадност. Едноставно, важи за сељаците Албанци-Македонци, за нас другите се си тече како Вардар. За вас сељаците, ќе стане табу и кокошка да купите од Албанец/Македонец, ама не сте вие виновни, сељаци сте затоа.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.469
Поени од реакции
81.911
За вас сељаците, ќе стане табу и кокошка да купите од Албанец...
Зашто ние сељаците би купувале кокошка од некој кој сака да не истреби?
Финансиски да му помогнеме?
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
Зашто ние сељаците би купувале кокошка од некој кој сака да не истреби?
Финансиски да му помогнеме?
Сељак со сељак се дружи, а оној кој не е сељак, нема афинитети на требење. Кој како.
 
T

Tetro

Гостин
Четворката се радује и го пука, додека невестата ја чуваат 30 жени.

Кој е сеЉак у приказнава?

 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
И тој шо пука, и тој шо поставува прашања, со цел да побие една добра здраворазумна логичка последица од тоа, дека на паметен човек стереотипот за кур може да му се залепи, али да не му го вози истиот. Шо ми е муабетот? Простите Албанци и Македонци секогаш ќе си уживаат поставувајќи овакви прашања, а сите останати непрости (Македонци и Албанци) ќе уживаат во љубовта.
 

Picasso`

Schizophrenic!
Член од
26 јануари 2007
Мислења
4.149
Поени од реакции
197
До кај можеш да одиш со твојата интелектуална глупавост?

http://forum.kajgana.com/showthread.php?52379-Грција-се-пазари-за-да-го-признае-Косово&p=3714964&viewfull=1#post3714964

Овие цитати се од некој кој ја разбира љубовта и ужива во неа?
Мразам да цитирам глупави личности, членови, парамециуми, ама морам. Види глупчо, форумов е форум и како форум серисе на него. Реалноста е реалност, и како таква ја оцртуваат сите наши желби и проклети импулси за тоа да се поживее краток нарав на инспирација и сатисфакција, и да знаеш, нема кај да бегам, морам со овакви како тебе така да се однесувам.
Вистинските членови, знаат кој сум и каков сум и што сум. Надвор од тоа, простотилакот и неумешноста да се меша човек со различни луѓе, ја патентира таа нискоинтелегентност и глупавост на купиштата молекули и честички наречени ТИ!
Да си жив и здрав, ама пак, меѓу нас не-сељаците љубовта го држи приматот, а кога јас ќе морам во твое присуство да се конформирам, тогаш мојата флексибилност го очарува она што ти си го постирал. Со такви како тебе, мора така. А пак љубовта е примарна, мислам меѓу маж и жена, инаку не сум хипи претставник, не сакам глупави луѓе, а со тоа ни тебе. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom