Зошто македонските момци не фаќаат албанки за девојки?

Windfucker

Телемит, Темплар, Масон, Сциентолог во целибат
Член од
30 април 2010
Мислења
8.459
Поени од реакции
15.326
Јас би ја опнал една момичка од Косово и те како ама не се дава пустата не дека сум рисјанче туку ја чекало либе дома.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.184
Затоа што не ги сакам, има доволно Македонки и немам потреба од некоја забулена .........
 

AtoM-AnT

Dexter
Член од
3 септември 2008
Мислења
4.530
Поени од реакции
583
Едно време само Муслиманките беа бричени а сега сите се, исто ти е дали ќе фатиш Албанка или Македонка а па ако подобро размислам дупка е дупка, и тие и тие имаат по 200 грама смрдливо месо...
 

SweetGirl*

мудар посматрач
Член од
9 декември 2009
Мислења
141
Поени од реакции
119
уф, се изначитав се и сешто...Темава е стварно на место. Оние што викаат дека не сакаат врска со албанец/албанка ( независно ) бидејќи се грди или не знам шо само си бараат оправдување да не имаат таква врска, Постојат и ќе постојат такви врски помеѓу луѓе од различна вера, во случајов помеѓу албанец и македонка и обратно. Лично јас познавам таков пример, брак помеѓу Македонец и Албанка имаат едно дете и се вика Александар. Но кога се земаа они на почетокот имаа мн проблеми од родителите на невестата, и мораа да се иселат од земјава и по не знам колку години се врати а тука каде невестата сеуште не смее да оди дома кај своите а камоли да оди со мажот и. Поради ваквите работи ретки се врските и браковите помеѓу Албанец и Македонка и обратно. Но јас се запрашувам само едно..Тие бракови помеѓу луге од различна вера, како функционираат...КОј празник го слават, Каде одат - Во џамија..црква каде? Слават Бајрам ...Велигден Што слават? Каква свадба прават? Нивните деца по која националност се водат?? и мн слични прашања.
 

.:MadMan:.

Ретардиран
Член од
20 август 2010
Мислења
843
Поени од реакции
1.781
Затоа што не можат да се заљубат у нинџа :)
 
Член од
25 јули 2010
Мислења
7.382
Поени од реакции
2.398
kako prvo bidejki tie ne jadam svinsko meso , religiite se razlichni , tie ne se krsteni i mirisaat :P (bez navreda) i ne se zaljubuvam vo Ninja:pos2:
 

Very Nice Girl

Нојс
Член од
25 август 2009
Мислења
1.231
Поени од реакции
160
Сега ја утна! Вери Бад Мислење .
Образложи зашто мислиш дека ја утнав.

Реков дискриминаторски односи ради верата, етничката припадност, несогласувањата итн итн. Ние луѓето си иаме стереотипи у глаата. Еве глеам згоден/а Албанец/Албанка, а не го знаеме тоа, тука може да профрчат позитивни коментари. И после дознавам дека не е наш/а и одма ни се менува сликата. Без никаква причина. Онака затоа што е всадено. Тоа можеби е негативна појава, но така сме навикнати и така ќе си остане. Проблемот е доколку некој нема предрасуди и такви срања. Ние скептиците ќе го осудуваме. Тоа е, така сме се научиле
 

Toneh

is a turtle
Член од
21 август 2005
Мислења
5.510
Поени од реакции
907
kako prvo bidejki tie ne jadam svinsko meso , religiite se razlichni , tie ne se krsteni i mirisaat :P (bez navreda) i ne se zaljubuvam vo Ninja:pos2:
Добро, барем имате нешто заедничко; македонскиот јазик не сте го совладале доволно.
 
Член од
19 јули 2006
Мислења
3.157
Поени од реакции
129
Верата е прв проблем а не етничката припадност. Да беа Албанците претежно христијани ќе имаше многу мешани бракови исто како и да беа Македонците претежно муслимани.

Втор проблем е претежната неедуцираност на населението и стереотипите кои владеат во државата (оправдано или неоправдано).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom