Зошто луѓето ги кријат своите години?

Член од
20 декември 2005
Мислења
179
Поени од реакции
1
22 do oktomvri pa 23 i ne se sminkam nikogas osven ako ne izleguvam nekade kade sto bi me gledale kako da sum padnata od mars ako nemam sminka na sebe vo princip mislam DEKA :
PRIRODNO SI E PRIRODNO NELI? :)
 

SteF

I love this Kich
Член од
19 март 2006
Мислења
2.183
Поени од реакции
1
Никад не сум лажел за моите години, тој сум што сум и толкав сум, ако на некого не му одговара је*ига негов проблем,

а дали некој ме лажел ..... уште не знам.


а зашто лажат... тоа е јасно :)
 

PuMbA

BUCENCE
Член од
22 февруари 2006
Мислења
1.064
Поени од реакции
2
Не до сега незнам немам излажано за годините баш напротив секогаш сим ја кажувала вистината на моите пари па немало зашто да ги кријам моите години.
 

Nina

Ange ou Demon
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.256
Поени од реакции
4
Do sega nemam izlazano kolku godini imam a ne sum ni imala pricina da izlazam.Dali ako kazam deka sum postara ke go smeni mojot karakter?Jas mislam nema.A lugeto najverojatno lazat vo vrska so godinite poradi toa sto mislat deka taka poveke ke gi prifatat vo nekoi drustvo ama sepak ne znam sigurno.
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Vo globala ja nikogas ne gi krijam svoite godini a ne sum ni pomisluvala da kazam deka sum poveke !Bidejki pretpostavuvam mladite na moja vozrast sakat da se pretstavuvaat kako pogolemi a pricinata za toa stvarno ne ja znam !!Gi sakam moite sekasni 16 i bi sakala sekogas da gi imam niv.Da ne mi se mnozat ama toa ne e mozno!Za zal..
 
Член од
18 јули 2006
Мислења
118
Поени од реакции
1
Никогаш не сум лажел, и досега не ме излажале (барем јас така мислам). И мислам дека нема потреба од такво нешто, пошто е позаебано да лажеш и да се дознае подоцна, отколку да си кажеш колку години имаш
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
7
Поени од реакции
0
epa do sega nemam izlazno i nema zosto da lazam imam 14 godini mozi sum mal ama so ima to vrska
 

Ann.

Queen of Nature
Член од
27 април 2006
Мислења
504
Поени од реакции
50
И јас немам излажано...Иако еднаш се двоумев.Бевме во дискотека,некаде околу 3 и пол саат беше,како за беља ете рација дојде и право на нас.Ми викаат лична карта и јас ја давам,а пред 2 дена ја имав извадено на 16 год,си викам сега готова сум,и цајканиве ми викаат добро полнолетна си нема проблем и си заминаа.Изгледа не им одела баш најдобро математиката:pos: :pos:
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
Неазнам и мене овој феномен не ми е јасен :toe: ја сум горд на моите години,кога ќе подразмислам и не се чуствувам за толку колку што ги имам...абе битно е да сиклабер не во музичка смисла туку во секоја во животот па и сто години да имаш ако си ѕвер се ќе ти биде полесно :je: :vozbud:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Nikogas ne laazam za moite godini.Iako lugeto koga ke me vidat mi baraat licna karta,se gordeam.A ako se se nasminkam,sto se slucuva ednas vo godinata mi davaat 19 godini.Inaku javno kazuvam dek aimam 24.
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
да да порано коа имав отприлика 12 години не знам зошто цело време се осеќав ептен мала и како невредна, мислев луѓето ке ме гледаат на друг начин ако кажам дека сум повозрасна, ама сега сватив дека годините не се толку важни туку умот ( зрелоста ) тоа е многу по ценето ....
 

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
53
Sum kriel godni radi kurtashak, onaka da mi bide interesno ali sekad sum kazuval odkako ke mi pomine seirot, ednash duri i smotav edna so krienje godini, jbg kazav deka sum 36g a bev 22 togash ama i taka izlgedav, imav dolga kosa i si ja ostaviv bradata e sega imav malku porblem da se sviknam na sredovechno ponashanje ama bidna! :sekss: E posle imashe smeenje koga se razbravme koj na kolku godini e. LOL!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Не ги кријам годините, секогаш реално кажувам. Кога ке сум избричен многу млад ме прават... Ми викаат ти 17 години да не имаш? Јас се скапав од смеа, не ми веруваа па морав лична карта да покажувам.
 
Член од
23 март 2007
Мислења
2.370
Поени од реакции
62
Не сум лажела и мислам дека нема потреба за криење...
Има една поговорка :
" Само оние кои што нема што да прават во животот , ги бројат годините.."
 

Kajgana Shop

На врв Bottom