Зошто луѓето ги кријат своите години?

А

Александра Д.

Гостин
Не сум лажела, нема зошто да лажам, иако многу луѓе ме прават постара :(
Луѓето си ги кријат годините од корист или пак дека не сакаат да се соочат со нив.
 
Член од
12 април 2009
Мислења
75
Поени од реакции
2
Да бе у средно копиљаци за да влезеш у дискотека...ќе речеш 18 имаш а уствари 15..ахх колку пати ме немаат пуштено...шајзе лизе...
А иначе вака за лично..не...немам потреба....=)))
Лажат само од корист....
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Години криење кај младиве единствено за влез во дискотека негде нешто такво сум забележал, а некој од друга причина да го прави тоа сеуште не сум начекал.
 

Marshmallow

◦Kajganaholic◦
Член од
28 март 2009
Мислења
450
Поени од реакции
25
Никогаш не сум ги криела своите години и не се срамам да кажам колку имам.
Само еднаш бев принудена да излажам во врска со мојата возраст со цел да ја извадам братучетка ми од каша.Излажала таму некој си нејзин дечко дека сум 2ра година средно па ај и јас лажев :uvo: али на крај вистината си дојде на виделина и сега ми е мн поубаво..да си се пофалам!:pipi:
:pos2:
 

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Никогаш не сум излажала за години...немало потреба, дури и денес со гордост ќе си кажам мило ми е што си полнам 20че :pos2::pos2:
 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Мислам дека луѓето (најчесто девојките лажат) за годините со цел да испаднат помлади/постари за да можат да си фатат дечко ...(истото важи и за машките)

А иначе јас лично немам лажено за годините и не ни планирам ... сепак ниту се срамам од нив ниту ќе се срамам =)
 
Член од
21 ноември 2008
Мислења
1.157
Поени од реакции
18
Godinite ne treba da gi kries....treba da bides gord...:pipi:
 

Miss Right

happiness machine
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.308
Поени од реакции
142
на фаца изгледам како повозрасна и кога ке кажам колку ги имам навистина мислат дека ги правам будали :) а од цело друштво сум убедливо помала...и имам лажено неколку пати кога сум заебавала некој поголем демек и јас поголема и сеа се најдовме сродни души :pos:
 
Член од
12 мај 2009
Мислења
5.824
Поени од реакции
2.914
devojkite sto me gledaat i mislaat deka imam okolu 25g. ama ja kazuvam poveke e
i mislam deka ne treba da lazat godinite a najcesto devojkite,a jas kazuvam vistina
zasto odminati godini e simbol na zrelost
 
M

Mr.InF3ction

Гостин
па сеа вака
децата од 8 до 14 кажувааат година повеќе///
од 15 до 26-27 кажуваат точно...
и од 28... горе се движи од година до 3 гогини по малце лол

јас не сум лажел но мислеле дека лажам оти покажубам нешто како 18 а имам 16 :toe:
 
Член од
21 август 2008
Мислења
6.500
Поени од реакции
1.320
Koj gi krie neka kaze zosto? Jas ne gi krijam rodjen sum 9 meseca posle sex at first night poso toa bilo u moda promuskuitet znaes ona hipi sranje, znaci ticuci devesto 70 ta bas na 5 oktobar znacaen datum a plus ja se sekavam na 3 prethodni zivoti taka da ukupo iam poveke od 100 g poso ovie uste traat i ne moze da se izracuna.
 
Член од
24 октомври 2013
Мислења
12.192
Поени од реакции
26.996
Да ги кријам, барем на фирумов, а на други места не!
 
P

parvati

Гостин
Ма не ги крију ни туја ни нигде, тија су, ма да изглеам неколко године помладолико у фацу и у понашање
Ви ар д јут оф д нејшн

Ако ги крију ке забраву куде сам ги скрија и не ќе можу да ги најду
 

Kajgana Shop

На врв Bottom