Зошто лаже Груевски?

Член од
1 ноември 2008
Мислења
7.396
Поени од реакции
1.880
Да не навредив некого ????????????/:smir:
Не навреди никого само глупо се изрази во постот

А ти па одма рипна твојот драг и мил Миленко да го одбраниш ?
нема ја што да рипам ти очигледно и не си ја гледал емисијата па секој твој пост е излишен
 
Член од
27 март 2009
Мислења
445
Поени од реакции
14
Ako glasajte go vie Gruevski i negoviot koalicionen partner Ali Ahmeti koj so pushka dojde na vlast!!!UCK nadvor od sobranietoooo i od vladata!!!
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
А станеш политичар, збогувај се со вистината.:toe:
 
Член од
29 март 2009
Мислења
97
Поени од реакции
9
Не да лаже,туку суши.
Со кое право ги спомна Лавовите.
Како не му е страм, после 8 години се јавува да ги брани.
И кој !!!!!
Истиот тој што не им даде решенија за работен однос како специјална единица и ги остави со договор на дело.
За да неможат подоцна на основ на решенијата да тужат на суд за зашита од бркање од работа.
За потоа Хари и компанија да се изживува на нив.
Кога се молеа и лежеа пред МВР тој беше пратеник и председател на најголемата опозициона партија и никаде го немаше барем со една прескомференција да ги подржи.Ама како ке ги подржи кога тој тогаш се дружеше со Батлер.Секој трет ден беше во америчка амбасада каде со на Батлер му вети дека ке се огради од лавовите и од подршка за Љубе кога му се земаше имунитетот со ветување од Батлер дека на следните избори ке го наместат за премиер.Никогаш до 2006 не го спомна Хаг и Љубе се додека не му потреба за покачување на рејтинг,демек еве он е патриот па се грижи за бранителите.Колку се грижи видовме со законот за “достоинство“.И за тоа излажа дека им понудиле Хрватски модел,а овие неблагодарнициве одбиле.Излажа и за “законот за децентрализација“.Ги лажеше луѓето да стојат по патиштата и да блокираат сообраќај и им ветуваше дека кога ке дојде на власт ке го смени законот,сега вели дека такво нешто не ветиу.
Он се што можеу да испоуни ветувау,а што неможеу да испоуни не ветувау.
Лаже маме му негово бетер од Сабина :kesa:
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Твои може не ама на другите луѓе им ги трошеа:wink:тогаш не се сеќавам дека некој имал пари знам како беше значи и тогаш само ти си имала пари и си живеела супер времиња една од ретките си ти покрај сауцид месиа
А кај бе ти живееше тогаш???? Да не беше во Бугарија ??.....или Албанија, можеби Грција??? :)
 
Член од
27 ноември 2005
Мислења
636
Поени од реакции
11
Се убаво, постави убава тема, ама ја посра, ако ти си глупа, тоа не значи дека сите сме глупи!!!
JAS BI REKLA ZA VAKOV GLUP NAROD SAMO TAKVI GLUPI POLITICARI!!! ARNO NI PRAVAT KOGA SME GLUPI DA IM VERUVAME!!!
 
Член од
29 јули 2008
Мислења
132
Поени од реакции
9
zatoa sto sere na krivo i se uci da ja kaze R..ali na kraj go faka zapek.

najveca seronja vo makedonija so tapija.
 

RIZTETO

Somebody stop me
Член од
3 јуни 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
75
Ja пре би поставил тема : Зошто му верувате ? :)
Па не му веруваат тие. Му веруваат земјоделците, кои ги кари со субвенциите, а тие се најголемата Македонска маса на народ:smir:
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.928
Поени од реакции
3.813
Woooowww шо се се изначитааав......

Абе нели беше фашизам....јас незнам тогаш како стасаа вакви изјави во етер дека Груевски лаже ако владее фашизам и едноумие и ако медиумите се под такво влијание?????????

п.с Или важно е само да се јаде бурек по форум...а претходно да не се читате шо сте напишале во другите теми!
:smir:
 
Член од
18 февруари 2008
Мислења
1.464
Поени од реакции
248
А има некој политичар кој не лажи.

Само има разлика, некој претерано, а некој умерено.:toe:
 

igor108367

Dark Lord Sauron
Член од
25 јануари 2009
Мислења
2.516
Поени од реакции
113
А има некој политичар кој не лажи.

Само има разлика, некој претерано, а некој умерено.:toe:
A некој веќе почна да се губи па не знае што зборува.:nesvest:
 
Член од
17 јули 2008
Мислења
1.101
Поени од реакции
23
па грујо толку многу лаже што почна да заборава што рекол ,,:toe:
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
GVuevski laze i ima voski i spie na tavan!
Neka polaze uste malku zosto posle ke go nema na makedonskata politicka scena!

Vi prevod toa bi znacelo, GLUP NAROD-SILNI POLITICARI!
Inaku narodot ne e tolku glup kolku sto e krotok se do denot koga vakvi politicari kako Gvujo ke ja preleat casata i ke ima i toa dosta seiri za gledanje:tv:
Riste, se gleda deka si od Pripor. Po se izgleda deka ti si tolku glup sto edna mnogu znacajna rabota ne ja gledas.Kolku vie poveke treskate protiv Gruevski i VMRO-DPMNE tolku e rejtingot povisok.Tocno deka narodot ne e glup.Gleda koj se trudi vo ovie teski momenti da ja zacuva drzavata na koja vasite "Crveni Kmeri" i go rasplakaa majceto:tapp:.
Da zivee Makedonija !!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom