Зошто девојките секогаш вeлат дека се неискусни?

BoRg

Resistance is futile you will be assimilated
Член од
8 декември 2005
Мислења
486
Поени од реакции
2
A ...hmmm....
vaka sea moe mislenje ako tipkata ti kaze deka e neiskusna NE VERUVAJ ok
takvo nesto ne postoi, ne zborime za remont na Porshe 911 pa nema iskustvo za da smeni lager ili treba da vidi vo upastvo ....pojce veruvam deka ima maski koj ne se iskusni otkolku zeni.
A sto se tice "misli" dali e kurva,jebacica ili ne samata si znae, posto imam praveno muabet so eden kup curi koj mi kazuvale ne vazno so kolku bile i kako nego vazno bilo deka na niv im bilo ubavo i sto ti znam ,ama pokasno ispagase deka so toa imaat golem PROBLEM zasto Makedonija e mala zemja kat tad ce se Slusneeeee .....
A za nas maskite toa e druga prikazna nie sme "One and only" ne ima sekakvi ama pravo da vi kazam zenski glavi poslusajte sovet od nas zasto si proagame mnogu MNOGU podobro od vas ako mislite deka vie go vrtite svetot loso,loso razmisluvate ,ne e taka zasto sekogas ce najde edna ili dve izdajci od vasa strana i ce bidat so nas .......(hihihihihihihih)

Pozdrav
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
Boogie напиша:
Нека биде така како ти ке пишеш но јас имам сосема поразлично искуство од твоето но да не те малтретирам да типкаш сега можеби некој друг пат
Mnogu ti fala za OVA!!! :cuc::icon_lol:
 

Fir_Maked

Koj ne me saka negov problem!!!
Член од
17 ноември 2005
Мислења
481
Поени од реакции
0
Moze ne sakaat da si priznaat pa i jas kako masko ne bi kazal intimna rabota e toa.
 

Ptolomej

Дрвен адвокат
Член од
7 август 2005
Мислења
1.724
Поени од реакции
965
Општо е познато дека секој нареден партнер на било која девојка е само втор(нели сите девојки така велат-ти си ми втор)..хе хе...е сега дали сеуште има телиња кои им веруваат на тие зборови тоа е башка муабет...причината зошто девојките се прават дека се неискусни(правилото ти си ми втор) е во тоа што веројатно си мислат дека ако кажат дека моменталниот партнер им е петти или не дај боже десети тогаш демек си мислат дека одма ќе бидат етикетирани како курви или сл.,а изгледа не се свесни дека никој не им верува во тоа што го кажуваат и дека со таа лага од старт добиваат негативни поени кај нивните партнери.Мене лично воопшто не ми пречи ако на девојката сум и петти или шести...веројатно би ми пречело ако сум и дваесетти или триесетти меѓутоа тоа ми се нема случено досега(сигурен сум) :)
 
Член од
6 февруари 2005
Мислења
9.722
Поени од реакции
248
StormAngel напиша:
Па и ти си имаш некаква си балканска логика чим таквите машки ги нарекуваш фраери а искусните женски курви.
(тука не те спомнувам директно, колку да не ме криво сфатиш)
Фраер и курва се измислици на модернизмот. Чист сајенс фикшн.
Gresis :wink:

Jas samo prasav zosto toa e taka.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
зато шо сите сакаме да дупиме, ама ко ќе дојди време за женење, сакаме „поштена” да земиме...


пи ес:

за то „втор”...

имав девојка која ми го рече нешо слично, на почетокот и верував, ама црвот на сомнежот не ме остави раат, па со текот на времето стана причина за стрес, кавги и разделба (ја обвинував дека ме излажала за тоа)

е, во годините кое следуваа, испадна дека најверојатно и бев навистина втор на девојката, и дека дел од моите „другари” кои сесрдно ми помогнаа да го добијам црвот, со муабети од типот „секоја вели дека си втор”, после се обидуваа да и се пикнат меѓу нозе на девојката...

математички и логички гледано, ако се повекје од еден, некој МОРА да е втор :)

а за „фраер” и „курва” нема потреба од коментар...

иначе, ви се чудам на „модернизмот”

не е за мене

мене да ми се вратат годините, нема да се факам лево и десно со која ќе стигнам, најверојатно...

ама друг ум имам сега, друг имав пред 15-16 години :)
 
V

Vlad II Draculea

Гостин
Serdarot напиша:
зато шо сите сакаме да дупиме, ама ко ќе дојди време за женење, сакаме „поштена” да земиме...
Убаво кажано....

Абе или ебеш, или бегеш....
2 или 22 ... исто ти се фајча.. и вака и така.. ако ја занемариш маструбацијата... тогаш ај како ми како да се смета... али и да си 2 ако женскава мин.3 пати у дан.. брм,брм, си прај.... јебига исто ко на фудбалд а била(исклучоци...хмм..???)...
Фраер(лажи 200%), курва(лажи 205%)....
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Ptolomej напиша:
Општо е познато дека секој нареден партнер на било која девојка е само втор(нели сите девојки така велат-ти си ми втор)..хе хе...е сега дали сеуште има телиња кои им веруваат на тие зборови тоа е башка муабет...причината зошто девојките се прават дека се неискусни(правилото ти си ми втор) е во тоа што веројатно си мислат дека ако кажат дека моменталниот партнер им е петти или не дај боже десети тогаш демек си мислат дека одма ќе бидат етикетирани како курви или сл.,а изгледа не се свесни дека никој не им верува во тоа што го кажуваат и дека со таа лага од старт добиваат негативни поени кај нивните партнери. :)
А што ако навистина ми е втор? Треба да му речам дека ми е петти - шести само за да не помисли дека лажам:ne:
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
61
Поени од реакции
0
Darrena напиша:
А што ако навистина ми е втор? Треба да му речам дека ми е петти - шести само за да не помисли дека лажам:ne:
Види, во теорија секоја девојка може да каже САМО НА ЕДЕН партнер дека и’ е втор. Исто како што и на секое машко само една партнерка му е втора.

Е сега, или ја у животот сум бил привилегиран, па сум налетал барем на 5-6 девојки на кои сум им бил втор, или некој лаже во приказнава!

Тука веднаш да нагласам дека НИКОГАШ не сум прашал партнерка кој сум и’ по ред. Совршено ми е неважно.

(Подтема за размислување: Како тоа ниеднаш ниедна не ми кажала дека сум и’ трет, четврти, петти...? Да не е сепак во менталниот склоп на некои девојки да кажуваат дека си им втор? И зошто е тоа така?)
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
Darrena напиша:
А што ако навистина ми е втор? Треба да му речам дека ми е петти - шести само за да не помисли дека лажам:ne:
прочитај го мојот текст погоре де

ако е коњ ко шо јас бев, нема да ти верува, и ќе ја пропушти шансата

јеби га

зато не треба да се биди роб на предрасуди и паушализирање од секаков вид...
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Serdarot напиша:
зато не треба да се биди роб на предрасуди и паушализирање од секаков вид...
Го читнав твојот текст и тотално се согласувам со тебе. Посебно со ова последново.:)
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
61
Поени од реакции
0
Serdarot напиша:
прочитај го мојот текст погоре де

ако е коњ ко шо јас бев, нема да ти верува, и ќе ја пропушти шансата

јеби га

зато не треба да се биди роб на предрасуди и паушализирање од секаков вид...
Ех, ама Дарена веќе си ја искористила шансата да биде втора некому :) Џабе и’ кажуваш :) Барем јас така разбрав...

Е сега, можеш да и’ дадеш совети што ако некој следен кој ќе ја бендиса ја праша кој и’ е по ред. Па тука можеш да и’ кажеш слободно да го прати ликот таму од кај што дошол и да го заборави нејзиниот број. Тоа веќе би било совет на место :)
 
Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Excellent напиша:
Ех, ама Дарена веќе си ја искористила шансата да биде втора некому :) Џабе и’ кажуваш :) Барем јас така разбрав...

Незнам што си разбрал :icon_eek: зошто нигде не пишував јас за мои искуства. Дали сум ја искористила шансата да бидам некому втора или не е сепак моја интимна работа и нема да ја споделам со тебе.
:baeh:

Сакам да кажам дека не мора да значи дека сите девојки лажат за нивните сексуални искуства.
 
Член од
1 мај 2005
Мислења
2.612
Поени од реакции
32
финтата е ВТОРиот сексуален партнер, а не втората партнерка

иначе, совети давам само ако се пожелни :wink:

обично давам мислење и раскажувам лични искуства, или искуства на луѓе од мојата околина

само, темата е зошто женските обично лажат за искуството...

има тука и друг муабет...

ако една девојка има секс со 6 машки во текот на една година... (не наеднаш, не почнувајте да сонвате одма :))

и да речеме со секој од нив по три пати

6 х 3 = 18

и една девојка има дечко, и има САМО со него секс во таа истата година, онака, да речеме еднаш во недела, скромно..

52 х 1 = 52

тогаш, која е курвата?

таа шо се факала само 18 пати годинава, или таа шо се факала 52 пати?

пошто слушнав муабети од типот „не земај за жена некоја шо имала поќе мажи пред тебе, разширена, ова она...”

нема врска, се се тоа набиени невистини во мозокот, кои треба шо поскоро да се искоренат

треба да се множиме (и уживаме :р), а кој со кого и колку, некако ама ИЧ не ме интересира (дури не ми е фамилијата замешана, односно жена, ќерка)

а и за ќерка ми ќе ме интересира дали е среќна, а не кој по ред и бил тој шо ќе ја направи среќна
 
Член од
5 декември 2005
Мислења
61
Поени од реакции
0
Serdarot напиша:
финтата е ВТОРиот сексуален партнер, а не втората партнерка

иначе, совети давам само ако се пожелни :wink:

обично давам мислење и раскажувам лични искуства, или искуства на луѓе од мојата околина

само, темата е зошто женските обично лажат за искуството...

има тука и друг муабет...

ако една девојка има секс со 6 машки во текот на една година... (не наеднаш, не почнувајте да сонвате одма :))

и да речеме со секој од нив по три пати

6 х 3 = 18

и една девојка има дечко, и има САМО со него секс во таа истата година, онака, да речеме еднаш во недела, скромно..

52 х 1 = 52

тогаш, која е курвата?

таа шо се факала само 18 пати годинава, или таа шо се факала 52 пати?

пошто слушнав муабети од типот „не земај за жена некоја шо имала поќе мажи пред тебе, разширена, ова она...”

нема врска, се се тоа набиени невистини во мозокот, кои треба шо поскоро да се искоренат

треба да се множиме (и уживаме :р), а кој со кого и колку, некако ама ИЧ не ме интересира (дури не ми е фамилијата замешана, односно жена, ќерка)

а и за ќерка ми ќе ме интересира дали е среќна, а не кој по ред и бил тој шо ќе ја направи среќна

И? Во кој тоа дел ти и јас не се сложуваме, па ти се згна да напишеш волкав пост? :)

Darrena напиша:
Незнам што си разбрал :icon_eek: зошто нигде не пишував јас за мои искуства. Дали сум ја искористила шансата да бидам некому втора или не е сепак моја интимна работа и нема да ја споделам со тебе.
:baeh:

Сакам да кажам дека не мора да значи дека сите девојки лажат за нивните сексуални искуства.
Пред да почнам да очајувам што, ете, нема да дознаам колку партнери си имала, дозволи ми да те пастам:

А што ако навистина ми е втор? Треба да му речам дека ми е петти - шести само за да не помисли дека лажам:ne:

Да, можно е да не сум разбрал.

А сега отидов да сечам вени, ваков ускратен од информација.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom