Зошто девојките секогаш вeлат дека се неискусни?

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
USSR напиша:
P a sto znam kaj mene ne igra mnogu uloga toa da li taa e iskusna ili ne e, abe samo ebi i ic da ne te boli.
Браво бе друже, право МАЖИШТЕ си.

Преку такво ми е од вакви мислења. Замисли ова да го каже девојка?
Па добро бе мушки курви низаедни, имате ли ронка достоинство?
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
E pa najverojatno nemaat. Nikogas ne bi legnala so nekoj takov sto ne bira kade i so koj legnuva.:wink:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
kikiki напиша:
E pa najverojatno nemaat. Nikogas ne bi legnala so nekoj takov sto ne bira kade i so koj legnuva.:wink:

:pos: :pos: :pos: zasto site zeni go vikaat istoto ... a koga ke dojde do samiot cin togas e sosema druga prica ... :pishtoldz
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Acid напиша:
Браво бе друже, право МАЖИШТЕ си.

Преку такво ми е од вакви мислења. Замисли ова да го каже девојка?
Па добро бе мушки курви низаедни, имате ли ронка достоинство?
Што сакал да каже народниот умотворец со следниве поговорки::wink: :icon_eek:
За добре крмаче нема лоше помије...
Р'џавом к*рцу длаке сметају...
Јебо, ал нејебо, к*рцу време пролази...
Од пребирач, не бидува еб*ч....
:raz: :icon_lol:
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Зборат така затоа што сакаат машкото да ги води првиот пат,да видат со кого легнуваат,да испитаат-некои и стварно се неискусни ама повеќето само испитуваат терен
 

bibuska

смешка
Член од
5 септември 2005
Мислења
2.403
Поени од реакции
7
зашо ако кажат дека СЕ, следуваат прашања од типот : кога? со кого? како? колку?... а тие се здодевни... потоа следуваат љубоморни коментари и погледи.. итн... сеа јасно е ? :pos:
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Мора да признаам дека до сега прочитав доста интересни размислувања, па еве да го споделам моето мислење со вас. Немојте да се замарате со тоа дали сте прв, втор или дваесет и втор, тоа сигурно нема да го дознаете. Може да се примети дали партнерот/ката е искусна или не, но никако редниот број од проста причина што многу ретко може да се случи некој да ви ја каже вистината во врска со тоа. Обично го кажуваме тоа што партнерот сака да го слушне, со цел да не се наруши односот во иднина. И да кажам уште нешто што го имам напишано порано:
На дечко му е битно да биде прв, на вистински маж да биде последен.
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
238
Поени од реакции
6
Ne bitno e dal sum vtor ili stoti se dodeka sum najbolji i jedini.
 

JASMIN

Шехерезада
Член од
10 април 2006
Мислења
480
Поени од реакции
19
Eve vi prosvetlenie za temava od zenska gledna tocka: tie sto ke ve izlazat, sakaat da ve izmanipuliraat- za ova ili za ona , ic ne e vazno. Igra e vo prasanje. A kako ke primetite deka ve lazat: e toa bogami, nema:wub: Ama ne se sekirajte ako ve izlaze: toa e vsusnost pozitivnoto. Ako saka da ve igra, znaci deka ste ja predizvikale, ste ja zagolickale. Ako bas ja briga za vas, ic nema da se trudi da pravi point.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Na masko mu e bitno da e prv , na zenskoto da e posleden :)))))
Sala na strana nikogas ne velam deka ne sum iskusna ili da krijam , jas sakam sex i immam mnogu otvoren stav okolu to ama mi raspaga cesto posto mnogu raboti mi se ne isprobani i samo si izlegva na videlina i ako igram hrabro da go prikriam to . A za broj mislam vo zivot na eden partner imam kazano od edna pricina mie sram deka se malce i vo moj oci ne e to bas prednost :)
 

schtranga

Кратовчанче
Член од
7 август 2005
Мислења
1.295
Поени од реакции
18
Acid напиша:
Зошто лажат дека се неискусни
valjda toa go pravime zanemarlivo trudejki se sekojpat da bideme se podobri i podobri so mislata mozev jas i podobro :wink:
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Заради македонскиот менталитет.
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.202
Поени од реакции
34.435
JeCILaDy напиша:
Заради македонскиот менталитет.
Не мислиш дека „македонскиот менталитет“ е баш таков поради вашата затвореност и лагите? Извини, ама ако вие сте доволно отворени да признаете дека сте имале повеќе партнери пред „тековниот“ (и ич да не ви е гајле за тоа), тогаш воопшто нема ни да се создаваат вакви „табу теми“. Некоја имала толку и толку партнери - па голем ташак...

Ама не, во Македонија девојките се секогаш мирнички, го мразат сексот, не знаат што е тоа полигамија, петинг, фелацио... И нормално, кога ќе се појави некоја што сака отворено да говори за нејзиното искуство, бројот на партнери (или општо, секс муабети што ги правиме ние мажите секој ден на клупи...) - тогаш таа е „курва“.

Еве пример. Имаше тема за тоа „дали жените сакаат да голтаат“. Само 3-4 форумџики имаа доблест да признаат дека сакаат повремено да си голтнат или барем еднаш го направиле тоа. Поради затвореноста, неукоста, срамот (од тоа што ќе помислат другите за нив, не нешто друго...) некои форумџики (како Dani^^^) веднаш го оценија голтањето како најголемата чума што постои и девојките кои го прават тоа ги направија „курви“.

Не сакам да говорам за таквите превртливи суштества (алудирам на оние што љубат да голтнат, а на форум се прават светици), ама поентата ми беше дека Македонките сами ги создаваат „табуата“ и предрасудите за некои работи.

Што порано започнете да зборите отворено за тие „табу теми“ - толку подобро за вас.
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Za da ne ja raskazuvame po drugari, po vesnici i na net Ejsid, toa misli kako mentalitet.
A tabuata se nametnati od ofcite koi se komplacentni i ne znaat nisto osven na mekaat i blejat koga gi nosat na kolenje.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom