Зошто девојките секогаш вeлат дека се неискусни?

Член од
18 октомври 2005
Мислења
23
Поени од реакции
0
Не знам што си се запнал со мене, па темава не е за тоа колку партнери јас сум имала. Со оглед на тоа дека си земаш право да донесуваш заклучоци за мене морам навреме да те информирам кај си згрешил.

А ова со вените - аман немој многу ќе ми фалиш
 
Член од
15 јули 2005
Мислења
972
Поени од реакции
16
Koga ke me prasa koj mi e po red ja najiskreno si kazuvam. (normalno ako e nekoj koj go cenam i mi e dojdeno do nego, a ako e nekoj za avantura samo ic ne mu obrakam vnimanie na retorickoto prasanje):pos:
 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Ме гајле кој сум и по ред, под услов тој пред мене да н е е само што станал и заминал. Што е уосталом важно. Ионака секојпат сум втор или трет, освен ако не е некаде околу 30+ години. Ондак сум петти-шести :)
 
Член од
9 мај 2005
Мислења
71
Поени од реакции
0
abe gospod da ve razberit vas prvin vikavte nejkeme nevini posle pak zs i bil btor,tret ili deseti
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Chandler напиша:
За да после те растурат од онадуење и да се восхитиш и да кажеш "WOW, колку е добра а неискусна, што ли ќе биде од неа ја коа ќе ја научам на некои работи..."
Од сите муабети не кажавте ништо што личи на причина зошто девојките се фалат дека се неискусни, ал ова на Чендлер се поштова:cuc: :icon_lol:
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
Мене никој не ме прашал колку сум искусна...
Во природата на човекот е, да се осеќа посебен во очите на саканиот/та партнер/ка. Сите ја имаме таа склоност, барем во нешто да се осеќаме ”први” или да оставиме ”печат” во животот на партнерот/ката.
 

Allita

Слика има тон нема
Член од
7 декември 2005
Мислења
2.184
Поени од реакции
12
"совети давам само ако се пожелни"
pa dobro be serdarot veke vo dve tri temi gledam deka se nudish za soveti...pa shto ne otvorish sovetuvalishte za zeni...samo nikade ne procitav dali davash soveti za mazi....ako veke mislis da sovetuvas treba da gi opfatish i davta pola inace vaka nema fajde...
 

cyberlady

стара чупа
Член од
2 ноември 2005
Мислења
329
Поени од реакции
11
Zosto tvrdam deka sum neiskusna

Acid напиша:
М?

Не велам сите, ама повеќето од нив иако со (дебело) искуство, секогаш на почеток на врската тврдат дека се неискусни. За разлика од нив, мажите (гордо) ќе ви кажат дека „мама ебаваат”, дека се најдобри во кревет и дека ќе зажалите ако не ги пробате...

Зошто е така?

Зошто девојките мора да лажат за бројот на сексуалните партнери?
Зошто лажат дека се неискусни и дека не знаат ништо за сексот?

И да, без реплики од типот... Зошто вие машките стално прашувате вакви глупи прашања... Колку сум имала и што сум правела со нив е само моја лична работа... Побогу, не живеете во Афганистан.

Verojatno zatoa sto balkancite se neobicno zavidlivi.
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
Зошто? Мислам дека женските најдобро ќе дадат одговор на тоа прашање. Можам единствено да кажам дека мене никогаш не ми било битно кое бројче го носам на дресот, битно ми било да сум добар стрелец :)
А тоа што се намалува бројката...тоа е веке познат женски национален синдром. -Трет не си никогаш, после првиот сите се втори!:)
 

simonce*

SEXY
Член од
14 декември 2005
Мислења
290
Поени од реакции
3
pa zosto maskite se poiskusni u tie raboti od zenskite neli taka!retko koe zensko e iskusno u toa!!!i zatoa ti vika deka e neiskusna,ili ako e iskusna laze deka e neiskusna ima mn.varjanti kako da ti kaze i izlaze!!
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
simonce* напиша:
pa zosto maskite se poiskusni u tie raboti od zenskite neli taka!retko koe zensko e iskusno u toa!!!i zatoa ti vika deka e neiskusna,ili ako e iskusna laze deka e neiskusna ima mn.varjanti kako da ti kaze i izlaze!!
Кои се тие работи во кои се машките поискусни? Што е тоа во кое женските ретко се искусни? Туку, ај нема врска, да не те мачам да кажеш на што мислеше, башка и не е тоа темата.

Јас не верувам баш во тоа дека велат оти се неискусни, сепак мислам дека повеќе сакаат да молчат во врска со тоа, повеќе сакаат да ја покажуваат својата способност.
А ако рече дека е неискусна, тоа е само затоа што се плаши дали ќе испадне пред него добра љубовница. Сето тоа е како параван ако испадне партнерот да не е многу задоволен од искуството нејзино. За во ситуација ако види дека на партнерот не му е баш најубаво, најлесно и е да каже: "Па добро, немам некое големо искуство". Така можеби мисли дека дава слика на скромност, дека немала многу партнери (од страв да не ја етикетира) и што знам јас што друго.
 
Член од
5 јануари 2006
Мислења
3
Поени од реакции
0
a so e bitno dali ke i bides prv vtor ili stoti
bitno e koga e so tebe da e so tebe
nikoj ovde ne koristi
toa e obostrano zadovolstvo
i daj prestanete da barate nevini
sto ne gi zemete za zeni onie na koi ste im prvi
taka ke imate nevinasica
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Зборат така највероватно зошто се срамат што ќе помислиме ние како машки за нив коа ќе чуеме (а што ќе помилиме се знае нели?!) ама ако се опнала со 1 дечко и 100 пати тоа е исто што и како еднаш таа не се е*ела со 100 души. Поштувам девојки кои се искрени во такви работи.Според мене нема зашто да се крие.
 
Член од
19 декември 2005
Мислења
14
Поени од реакции
0
P a sto znam kaj mene ne igra mnogu uloga toa da li taa e iskusna ili ne e, abe samo ebi i ic da ne te boli.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom