Зошто девојките не ги сакат добрите момчиња?

Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.229
Поени од реакции
8.336
Ја личам, еве ист како на сликава, само немам плава коса и плави очи и не сум толку слаб, а и лицето не ми е толку симетрично како неговото, али друго се исто, да се зачудиш дури... Мада кажа дека си 91ва, ја помлади барам, до 25 макс, баш како Дикаприо де.
Нишо, не ми е симпатија Дикаприо :(
 

Ocajna

Domakjinka
Член од
29 јануари 2007
Мислења
1.542
Поени од реакции
2.548
Ајде викам и ја на планинарење да отидам со повеќе луѓе. Ја неколку пријатели и пријателки со поголема група, и во групата една типка тазе раскината сигурно беше 40+ годинј и 95% од нас сега ја упознаа и се крстеа.

На сите им кажа дека пред 2 дена раскинала со дечкото. На сите на глава им се качи како ова било долга врска од два и пол месеци. На 10 рандом дечковци по пат им кажа истово де за рака ги фати де кај ќе оделе после/утре. Овие сите беа чао...журим ја одбегаваа.
Зашо пишувам ова тука, ниту ми кажа лично со натажен поглед дека е тазе раскината ниту ме допре. Уште повеќе, со двајца другари се симнуваме надолу и почна љубовни совети да ни бара од типот на кој да му даела шанса сеа. Дали ова значи дека сме добри момчиња????
Не. Тоа значи дека сте лоши "момчиња".
Аман, нели го читаш насловов на темава....
"Зошто девојките не ги сакаат добрите момчиња".
Чим ве сака значи лоши момчиња сте, нема логика да сте добри.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.598
Поени од реакции
5.401
Скроз. Неговиот труд е 16000000 пати посекси него да има пари пошо неговите имаат и слично.

Кога сме кај хороскоп, бившиот ми е рак, така што потенцијални кандидати ракови, stay away pls.
Во глобала процентуално кај маж рак најголема маана му е алкохолот.Ретко да најдеш маж рак што не пие.
Автоматски споено мислење:

Ја би лавче, да се бориме за превласт :gjavol:
За лавот не си воопшто интересна бидејки не си му предизвик,Лавот најмногу брка жени што се во знакот на Овен.
Автоматски споено мислење:

@PurplePuma влаинка да не си случајно?
100% или евентуално еврејско потекло затоа што во глобала процентуално од сите вегетаријанки што ги познавам нема етнички македонки.
Автоматски споено мислење:

Автоматски споено мислење:


Личиш на Дикаприо?
Таман сакав да те прашам што ти е најголема слабост во музиката но чим ставаш спотови на нумери од ЕКВ и Филм кои се излезени уште пред да се родиш значи дека имаш вкус за музика.
Автоматски споено мислење:

Еве какви девојки се предизвик за ловење на дечки што се лавови:
 
Последно уредено:
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.229
Поени од реакции
8.336
Во глобала процентуално кај маж рак најголема маана му е алкохолот.Ретко да најдеш маж рак што не пие.
Автоматски споено мислење:


За лавот не си воопшто интересна бидејки не си му предизвик,Лавот најмногу брка жени што се во знакот на Овен.
Автоматски споено мислење:


100% или евентуално еврејско потекло затоа што во глобала процентуално од сите вегетаријанки што ги познавам нема етнички македонки.
Автоматски споено мислење:


Таман сакав да те прашам што ти е најголема слабост во музиката но чим ставаш спотови на нумери од ЕКВ и Филм кои се излезени уште пред да се родиш значи дека имаш вкус за музика.
Брате шо стори :D

Не сум влаинка ни еврејка, 100% чиста крв македонска александрова. И одамна не сум веге.

Оти бе на лав да не сум му интересна, да си ржиме саде ден и ноќ?

ratne_igre.mp3

За маж рак не знам за алкохол, може ај, ама во принцип премногу емоции за ова срце водолијско интровертно :toe:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.598
Поени од реакции
5.401
Брате шо стори :D

Не сум влаинка ни еврејка, 100% чиста крв македонска александрова. И одамна не сум веге.

Оти бе на лав да не сум му интересна, да си ржиме саде ден и ноќ?

ratne_igre.mp3

За маж рак не знам за алкохол, може ај, ама во принцип премногу емоции за ова срце водолијско интровертно :toe:
Ти кажав за да бидеш интересна за лавот треба да си физички силна односно кондиционо спремна како девојкава што се качи со црвен фустан боса на Матка а водолијата е баш спротивното.Ако сакаш да уловиш некое добро лавче замешај се на некоја полесна тура на I Love Hiking и многу поголеми ќе ти бидат шансите да го најдеш тоа што го бараш.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.229
Поени од реакции
8.336
Ти кажав за да бидеш интересна за лавот треба да си физички силна односно кондиционо спремна како девојкава што се качи со црвен фустан боса на Матка а водолијата е баш спротивното.Ако сакаш да уловиш некое добро лавче замешај се на некоја полесна тура на I Love Hiking и многу поголеми ќе ти бидат шансите да го најдеш тоа што го бараш.
Абе мора ли да планинарам?

Спремна сум физички, на пример да склопам тросед, да избушам ѕид, да пренесам тешко нешто :D
Не сме ние водолиите родени за спортување нешто многу, стварно не познавам водолија ни маж ни жена нешто активно да се интересира да спортува.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.598
Поени од реакции
5.401
Абе мора ли да планинарам?

Спремна сум физички, на пример да склопам тросет, да избушам ѕид, да пренесам тешко нешто :D
Не сме ние водолиите родени за спортување нешто многу, стварно не познавам водолија ни маж ни жена нешто активно да се интересира да спортува.
Дали нешто од спорт те интересира за да го практикуваш не за да го гледаш на телевизија?
 
Член од
17 јануари 2020
Мислења
64
Поени од реакции
133
Абе мора ли да планинарам?

Спремна сум физички, на пример да склопам тросед, да избушам ѕид, да пренесам тешко нешто :D
Не сме ние водолиите родени за спортување нешто многу, стварно не познавам водолија ни маж ни жена нешто активно да се интересира да спортува.
Imam ja drugar so firma za selenje, da go prasham samo shto e vo horoskop.
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.229
Поени од реакции
8.336
Дали нешто од спорт те интересира за да го практикуваш не за да го гледаш на телевизија?
Не. Ни да гледам ни да спортувам. Имав бе дечко лав, тој што го пишав врска после долгата, ни тој ништо од спорт не го интересираше.
Освен склапање Лего ако е спорт ок :D
Автоматски споено мислење:

Imam ja drugar so firma za selenje, da go prasham samo shto e vo horoskop.
Прашај и за плата, да не е за џабе јавувањето.
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.598
Поени од реакции
5.401
Не. Ни да гледам ни да спортувам. Имав бе дечко лав, тој што го пишав врска после долгата, ни тој ништо од спорт не го интересираше.
Освен склапање Лего ако е спорт ок :D
Автоматски споено мислење:


Прашај и за плата, да не е за џабе јавувањето.
Тогаш решениe за твојот проблем би било ова:
 
Член од
6 февруари 2007
Мислења
4.598
Поени од реакции
5.401
Е како да не, поеќе да сакаше да утнеш немаше да успееш :D
Спорт не сакаш ни под разно,кафана исто што е спротивно на спортот па во тој случај се повлекувам бидејки сите обиди да ти помогнам ми беа неуспешни:confused:
 
Член од
21 јануари 2009
Мислења
8.229
Поени од реакции
8.336
Спорт не сакаш ни под разно,кафана исто што е спротивно на спортот па во тој случај се повлекувам бидејки сите обиди да ти помогнам ми беа неуспешни:confused:
Не се секирај, знам дека е тешко.

Кафана е пресоцијална работа, интровертна сум доста, домашарче ;) Кога не сум дома, на пат сум, не љубам нешто да се социјализирам премногу.
 
Член од
17 декември 2019
Мислења
2.128
Поени од реакции
3.694
Во глобала процентуално кај маж рак најголема маана му е алкохолот.Ретко да најдеш маж рак што не пие.
Автоматски споено мислење:


За лавот не си воопшто интересна бидејки не си му предизвик,Лавот најмногу брка жени што се во знакот на Овен.
Автоматски споено мислење:


100% или евентуално еврејско потекло затоа што во глобала процентуално од сите вегетаријанки што ги познавам
Jas lav.. Žena mi oven.. jebala te astrologija :icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom