Знаци за крај на врска

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Како знаете дека вашата врска е стварно готова ?

Еве неколку машки мислења,а очекувам сите да напишете:wink:

-Кога ќе исчезнат оние искри и страст кои не држеле заедно.

-Едноставно, кога веќе не се трудам врската да успее.

-Знам дека е дефинитвно готово кога вечерата веќе нема да биде секоја вечер на масата.

-Знам дека мојата врска е готова кога одам на пијалок со пријателите повеќе од 2 пати неделно.

-Кога секој пат знаете што ќе рече, пред и да ја отвори устата.

-Кога водите љубов, цело време мислите на нешто друго.

-Кога на работа не можете да одвоите неколку минути да и го чуете гласот.

-Кога секој разговор го завршувате со кавга, или секогаш вртите на старите кавги (оние од кои што сте излегле како победник).

-Ако срцето не ми затрепери кога ќе ја видам.

-Кога за тројка станува забавно, а за двојка претесно.

п.с 70% од мажите признале дека, прекинале со нивната партнерка така што престанале да и се јавуваат.

п.с Он кажува "Баш мислев да ти се јавам" . . .
п.с Он мисли "У кур*ц, не требаше да кренам"


* * *

Јас знам дека мојата врска е готова, кога ќе престане да ми се јавува, а рекол дека ќе се јави, кога немаме веќе теми за разговор и кога чуствувам дека ми е потребен повеќе простор за дишење....
 
Член од
6 јануари 2006
Мислења
10
Поени од реакции
0
И јас се согласувам со голем дел од горенаведеното.
Врската е при крај кога не се гледаме како порано;тој почесто излегува со другарите, а јас со другарките;не се слушаме често , едвај еднаш во денот (ради реда);се однесуваме ладно, нема страст; не правиме планови за иднина; за се и сешто се расправаме...
 

Моето_е_поголемо

муа не ме лазе
Член од
22 јули 2005
Мислења
475
Поени од реакции
21
Сето ова се глупости. Зар треба да се водам од "горенаведените знаци" за да знам дека е крај? Кога е крај секогаш сум кажувал дека е крај, никогаш не сум лудел глумило, и обратно.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Моето_е_поголемо напиша:
Сето ова се глупости. Зар треба да се водам од "горенаведените знаци" за да знам дека е крај? Кога е крај секогаш сум кажувал дека е крај, никогаш не сум лудел глумило, и обратно.
Во ред тоа, ама крајот сигурно не дошол онака ТУП чао-пријатно, нели? Секогаш постојат претходни "предупредувачки знаци" кои ти кажуваат дека нешто не чини во врската, дека е време или да се стори нешто да се спаси или да се стави крај.
Не е темава (колку што разбрав) да ги запамтиш знациве, да пазиш ако ти се совпадне нешто во врската - дека е крај. Премногу буквално сфаќате.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Еден знак ми е најсигурен мене ... кога не можам да поднесам да го слушам кога ми зборува било што ... недај боже па да ми се приближи :icon_mad: ... а горенаведените се горе-долу стандард и се сложувам со сите:)
 
Член од
18 септември 2005
Мислења
318
Поени од реакции
12
Кога станува збор за брак малку е потешко да се објасни и тогаш крајот некако како да не сакаш да го погледнеш во очи.
Се почнува со криза и таа криза може но и не мора да значи да се продлабочи, зависи од двајцата.Доколку во обидот за спасување на бракот не работат двајцата подеднакво несомнено доаѓа до крај.Крајот едноставно се чувствува и не може баш конкретно да се дефинира затоашто патиштата до него се различни,а целта за жал е иста(крај).
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
ROZA напиша:
Кога станува збор за брак малку е потешко да се објасни и тогаш крајот некако како да не сакаш да го погледнеш во очи.
Се почнува со криза и таа криза може но и не мора да значи да се продлабочи, зависи од двајцата.Доколку во обидот за спасување на бракот не работат двајцата подеднакво несомнено доаѓа до крај.Крајот едноставно се чувствува и не може баш конкретно да се дефинира затоашто патиштата до него се различни,а целта за жал е иста(крај).
Потешко можеби затоа што се поблиски партнерите нормално и покрај постоечката криза. Но сепак мислам дека не треба да се делат така работите ... кога фаќа криза која оди само надолу и надолу, била врска или брак треба да се прекине без поголеми пролонгирања:(
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
Во случај брачните партнери немаат деца, тогаш раскинување на нивниот брак е сосема ист како и раскинување на било која врска.
Горе наведените показатели според мене се симптоми на проблем во врската, но не и симптоми на крај. Од партнерите зависи дали сакаат или не сакаат да ја поправат врската. Дури и да дојде до прекин на истата, тоа не значи крај. Тој прекин може да биде само пауза која ќе им овозможи на пратнерите да сватат дека се еден за друг и уште повеќе ќе ја зацврсти нивната врска.
Нели ви се случило да раскинете и по некое време повторно да стапите во врска со истата личност?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
gOJDO напиша:
Во случај брачните партнери немаат деца, тогаш раскинување на нивниот брак е сосема ист како и раскинување на било која врска.
Горе наведените показатели според мене се симптоми на проблем во врската, но не и симптоми на крај. Од партнерите зависи дали сакаат или не сакаат да ја поправат врската. Дури и да дојде до прекин на истата, тоа не значи крај. Тој прекин може да биде само пауза која ќе им овозможи на пратнерите да сватат дека се еден за друг и уште повеќе ќе ја зацврсти нивната врска.
Нели ви се случило да раскинете и по некое време повторно да стапите во врска со истата личност?
Мене не ... секогаш до крај се трудам што е во моја моќ да направам, доколку сакам нормално. Ако не успеало после све што ќе дадам од себе ... не лепам скршено нахнадно :ne:
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
divine напиша:
Мене не ... секогаш до крај се трудам што е во моја моќ да направам, доколку сакам нормално. Ако не успеало после све што ќе дадам од себе ... не лепам скршено нахнадно :ne:
а во случај ти да сакаш да ја прекинеш врската, а дечкото да пробува да го спречи тоа?
Нели си се осетила некогаш онака неслободно, ко да ти фали издувен вентил?
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
gOJDO напиша:
а во случај ти да сакаш да ја прекинеш врската, а дечкото да пробува да го спречи тоа?
Нели си се осетила некогаш онака неслободно, ко да ти фали издувен вентил?
Нормално, како и секој друг. Во тој случај повторно истото ... ако ми треба простор ќе си го имам, ќе раскинам со дечкото ... а во меѓувреме, дали ќе ми фати око некој друг или не свеедно е ... кај бившиот не се враќам:)
 
Член од
28 мај 2005
Мислења
6.373
Поени од реакции
177
koga ne go gleas toa vise u ocite na partnerot,sto znaes deka treba da go gleas........toa ne se objasnuva,ja poglednuvas i znaes so e rabotava
 

CopyOfDeath

Die Die My Darling!!!
Член од
30 ноември 2005
Мислења
4.186
Поени од реакции
48
коа че ми здосади сигурно е крај
 

123

Член од
20 април 2005
Мислења
2.156
Поени од реакции
8
ROZA напиша:
Кога станува збор за брак малку е потешко да се објасни и тогаш крајот некако како да не сакаш да го погледнеш во очи.
Се почнува со криза и таа криза може но и не мора да значи да се продлабочи, зависи од двајцата.Доколку во обидот за спасување на бракот не работат двајцата подеднакво несомнено доаѓа до крај.Крајот едноставно се чувствува и не може баш конкретно да се дефинира затоашто патиштата до него се различни,а целта за жал е иста(крај).

Си ја промашила темата ама тотално...За развод темата е овде
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
Јас реков, некој ме бришал, дека овие знаци шо биченцето ги навело мене ми значат почеток на врската.. тек тогаш стануе интересно ЕБАВЕ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom