Знаци за крај на врска

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Iskreno kolku devojki gi nonchaliraat site ovie znaci radi sugurnost , komfort i navika ? Do negde vazi i a maski , zosto se ostananuva vo vrska koja veke e raspadnata ?
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ragazza напиша:
Iskreno kolku devojki gi nonchaliraat site ovie znaci radi sugurnost , komfort i navika ? Do negde vazi i a maski , zosto se ostananuva vo vrska koja veke e raspadnata ?
Najcesto se ostanuva vo raspadnata vrska koga ima ednostrana ljubov ... a drugiot si fura sto i da si fura (da ne se objasnuvam se znaes za sto zboram).

A sosema se soglasuvam so toa deka gi nonshaliraat znacite!

A tie znaci i ne se bas koj znae kakov pokazatel na karaj na vrska, vo zavisnost od toa kakov tip na vrska ima parot ... moze za niv tie se znaci na kraj a moze se znaci i na pocetok na vrska (kako sto kaza ofcarot)
 

dajdo

The OuTLaW
Член од
17 октомври 2005
Мислења
5.139
Поени од реакции
19
chustvuvam ednostavno neide ne se slusham po 20 pati na telefon nekad i zaboravam da i se javam ne mi treperi srceto koa ke ja vidam ne mi e interesno da sedam so nea na kafe mora da ima drugar ili drugarka so nas
 

BusHav

Е ајде де.....можеш и така
Член од
5 декември 2005
Мислења
4.343
Поени од реакции
81
Многу врски имаат различен крај.Едноставно крајот се чувствува,не може да се опише.
 

mr.wicket

limitless..
Член од
20 јуни 2005
Мислења
5.127
Поени од реакции
519
Јавувањето е потреба, ако сакам да слушнам некого ќе се јавам, ако не не се јавувам. Мислам дека тоа би било последното нешто што би ми “кажало“ дека е крај со врската.
Кога би дошло крај на врската, сигурно би ми дало дознаење нешто сосем друго како на пример некоја “корпа“, а истото би го направил и јас кога би изгубил желба да бидам со некој. Не гледам причина зашто би бил уште во врска, и тоа би и го кажал во очи нема што да давам дознаења на друг начин.
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Da,ima znaci po koi se voocuva deka na vrskata i dosol krajot. No,obicno za eden od partnerite. Drugiot ne e svesen deka nesto se slucuva.
Voobicaeno,onoj na koj mu se slucuva,posleden primetuva. Do togas i se tegne i rastegnuva vrskata,koja vsusnost poveke i ne postoi,raskinata e od ednata strana. Tesko e raskinuvanjeto i od drugata strana,zaradi vremeto koe e potrebno da se sogleda deka dosol krajot. Toa e najmacnoto vreme pominato zaedno i zatoa e najdobro,onoj koj veke nema vrska so partnerot toa da mu/i go soopsti i sto ke bide,neka bide.Site ke preziveat,no na vreme i pomalku ke se tormozat.
Sekoe ostanuvanje vo "vrska" koja toa vece ne e,od ne znam kakvi "humani" pricini e nehumano!
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Не постојат посебни знаци како некое правило.Едноставно има еден глас одвнатре шо ти кажува ГОТОВО Е.И веке колку и да сакаш да останеш со партнерот-не можеш.Тоа се чувствува.Таа магија шо постоела дотогаш веке ја нема,и тоа е сигурен крај на една врска.
 

The_Grim

Acid Nightmare
Член од
22 ноември 2005
Мислења
1.501
Поени од реакции
24
ThA-BiTcH напиша:
Како знаете дека вашата врска е стварно готова ?

Еве неколку машки мислења,а очекувам сите да напишете:wink:

-Кога ќе исчезнат оние искри и страст кои не држеле заедно.

-Едноставно, кога веќе не се трудам врската да успее.

-Знам дека е дефинитвно готово кога вечерата веќе нема да биде секоја вечер на масата.

-Знам дека мојата врска е готова кога одам на пијалок со пријателите повеќе од 2 пати неделно.

-Кога секој пат знаете што ќе рече, пред и да ја отвори устата.

-Кога водите љубов, цело време мислите на нешто друго.

-Кога на работа не можете да одвоите неколку минути да и го чуете гласот.

-Кога секој разговор го завршувате со кавга, или секогаш вртите на старите кавги (оние од кои што сте излегле како победник).

-Ако срцето не ми затрепери кога ќе ја видам.

-Кога за тројка станува забавно, а за двојка претесно.

п.с 70% од мажите признале дека, прекинале со нивната партнерка така што престанале да и се јавуваат.

п.с Он кажува "Баш мислев да ти се јавам" . . .
п.с Он мисли "У кур*ц, не требаше да кренам"


* * *

Јас знам дека мојата врска е готова, кога ќе престане да ми се јавува, а рекол дека ќе се јави, кога немаме веќе теми за разговор и кога чуствувам дека ми е потребен повеќе простор за дишење....

1.Ne, bas koga strasta ke ja zameni ljubovta i ke ima samo strast.

2.Bas togas vrskata e veke pri kraj...:Koga se trudis i pravis se za da USPEE

3. Jas znam deka e gotovo....koga nema da ima kaj da idam na vecera :)

4. /

5.Ej da be.....i taka i ona ke znae i ti ke znaes...i taka moze da si pravite muabet....bez zboruvanje..samo vo mislite..neli bi bilo super!! :pos:

6.Ne nego ne vodime ljubov....ako e pri kraj vrskata.

7.Toa si e bas normalno....ako si na sostanok ili na nekoja vazna konferencija ili ako imas kupista rabota...e pa sea ke mora da svati....(ako me saka)

8.Obicno pri kraj na vrska lugeto ne se ni karaat nego ednostavno ne im e gajle so ke rece/napravi drugiot i nema zasto da se karaat. (mislam deka e najocigledniot dokaz deka vrskata e pri kraj)

9. /

10.I ja sum prekinal edna "vrska" preku telefon....ali i ustvari i ne bese nekakva vrska....poveke zabava....taka da...
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Jas milsam deka kraj na vrska e koga ke mi zdodee da s gledam so nea.Ne mi znaci veke nisto.Prestanuvam da i se javuvam zs ne mi e potrebna.I mozebi nekogas sakam poveke prostor i zatoa ja prekinuvam vrskata.
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Не знам за мажите ама.. јас знам дека е време да ставам крај на врска кога парнерот не можам да го слушам кога ми зборува, ме нервира кога ќе видам дека ме бара на мобилен и кога ми е гадно бакнувањето. Кога ќе дојде до тоа едноставно му викам - врскава не ИДЕ веќе!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
1. Ако приметам дека ме избегнува.
2. Ако во рок од 3 дена, слушнам 10 оправдувања зашто не може да се видиме.
3. Ако она НИЕ, се почесто преоѓа во ЈАС,ТИ....
 

Офчар

The Bite of The Mamba [81]
Член од
24 април 2005
Мислења
3.717
Поени од реакции
57
ThA-BiTcH напиша:
1. Ако приметам дека ме избегнува.
2. Ако во рок од 3 дена, слушнам 10 оправдувања зашто не може да се видиме.
3. Ако она НИЕ, се почесто преоѓа во ЈАС,ТИ....
А ако ти се филмаш дека ти избегнува, а он уствари има попаметна работа..

А ако стварно има не 10, туку 20 оправдувања..

А ако рече ИМАМ МНОГУ ЗА УЧЕЊЕ, наместо ИМАМЕ.. или слично..

ВИЕ ЖЕНИТЕ СТЕ МНОГУ ПОСЕСИВНИ!

ПРОСТОР АЛО.. ЗА МАНЕВРИРАЊЕ.. ЕБАГО.. ФЛЕКСИБИЛНОСТ.. НЕ СТЕ СВЕ НА СВЕТОВ ;)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Офчар, ретко ми се случува, али сум ти дал репутација за постов! :)

Посесивност - фуј. Жените не сфаќаат дека на мажите им треба повеќе „простор” од нив и не сакаат да се осеќаат како нечија сопственост.
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Па добро, никој не рече дека ние сакаме да ве гушиме додека сме у врска со вас, али во ред е барем 1 дневно да се видите, и да се чуете на телефон нели?
Јас никогаш не сум се љутела ако излезе со другари, а не со мене. Се дешава да не се видиме по 2-3 дена, али тоа не ми пречи. Не е он моја сопственост, па јас да барам детален извештај каде бил и како бил. Али ова на почеток на врска. Доколку прерасне во сериозна врска, мислам дека и работите треба да бидат посериозни.....:)
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
ThA-BiTcH напиша:
Па добро, никој не рече дека ние сакаме да ве гушиме додека сме у врска со вас, али во ред е барем 1 дневно да се видите, и да се чуете на телефон нели?
Јас никогаш не сум се љутела ако излезе со другари, а не со мене. Се дешава да не се видиме по 2-3 дена, али тоа не ми пречи. Не е он моја сопственост, па јас да барам детален извештај каде бил и како бил. Али ова на почеток на врска. Доколку прерасне во сериозна врска, мислам дека и работите треба да бидат посериозни.....:)
Да, али остај го сам да му текне да ти се јави во денот. Мрзиме мрчење од типот „утре да ми се јавиш ок?”, ”утре вети ми дека ќе бидеме подолго”, „АБЕ ЗОШТО НЕ МИ СЕ ЈАВИ”, „дури сега ти текна на мене?”... и тако даље. :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom