Знаци за крај на врска

Член од
18 јули 2006
Мислења
33
Поени од реакции
2
koga misla deka vrskata e prikras sakam da bidam iskren i kazuvam na devojkami deka ova ne ide vaka i treba da zavrsime tuka.i mislam deka vaka e ispravno.ama ke i go kaza toa na potopol nacin.
 
С

Сатори

Гостин
Врската е готова кога се случуваат две работи:
1.Се губи интерес
2.Се губи слобода
 
Член од
8 август 2005
Мислења
456
Поени од реакции
78
Znacite za krajot na vrskata ke gi donese samo eden moment... eden moment,koga ke proraboti potsvesta..i ke ve natera da povrzite nesta koi sami po sebe se naogaat vo razlicni memoriski kelii, znaci so razlicni vremenski marki,koi se i po malku kontrasni...SITE tie raboti se nelogicni, a sepak gi povrzuvas vo edna celina...toa mislam deka znaci deka cuvstvata (koi se ragaat vo srceto)...stignale do razumot...
I sam na sebe sum si malku apstrakten no...NE vi se slucuva da vi blesne vo glavata i najmali sitnici od nekoi "bezvezni" razgovori so partnerot koj vo segasnosta se tolku GOOLemi i glavni pricini za rasapaganjeto na vrskata..
 

kod

Член од
2 април 2008
Мислења
1.113
Поени од реакции
86
Дел од овие работи се точни...
Ако некој неможе без тебе, и те сака постојано ќе те бара да бидеш со него, а не да те бара 1 неделно...
 

angel_oh

око на кајгана
Член од
8 јануари 2008
Мислења
225
Поени од реакции
10
кога ке почни да не ми се излегува со таа шо сум значи брзо е крајот
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Знаци за крај на врска:
-ти станува сеедно
-ти дошло преку глава од исти проблеми
-гледање на страна со желба за нешто повеќе
-кога почнуваш да се чувствуваш како дежурен кривец за кавги т.н гомно
-кога губиш желба да се бориш за вас
-кога солзите веќе ништо не значат
-сфаќаш дека можеш и без таа особа
Се е комбинација,некогаш ти треба вистинска причина за крај,некогаш ситница може да го предизвика последниот збор.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Знаци за крај на врска...
Ладнокрвност, однесување како да му е сеедно, нагли промени во искажување на емоциите, избегнување и барање изговори на средби.
Има многу знаци, ама што знам мислам дека секој човек длабоко во себе го осеќа крајот, само што ретко кој си дозволува да си го признае тоа сам на себе.
 

Terebellum Sagittarii

Несопирлива
Член од
25 јули 2007
Мислења
1.194
Поени од реакции
578
Кога мали ситници почнуваат да те нервираат. Кога работите кои си ги сакал кај партенрот, веќе не ги гледаш.Кога ти се гади од негови постапки, а порано не си ги забележувал.Кога повеке би гледал ТВ отколку да се јавиш на телефон за муабет.Кога си рамнодушен кога ќе ти каже Те сакам.
 

Sk girl

Not Perfect
Член од
6 јули 2008
Мислења
431
Поени од реакции
15
Narode site sme si razlicni i site razlicno postapuvame koa ke dojde do kraj na vrska.Ima milioni znaci so koi ke vidime deka e kraj: ladnokrvnost, sebicnost, ne ti se javuva, ne mislis na nea/nego, se ti e seedno, svakas deka ne go sakas, deka ne e nisto porazlicen od drugite, pocnuvas da zagleduvas drugi, pocnuvas da mislis na drugi itn...no sepak aj dosta so ovie pesimisticki temi...
 
Член од
18 јули 2012
Мислења
132
Поени од реакции
47
Зашто ништо не е како порано. Ако сте се слушале 5 пати на ден, сега се слушате само 2. Ако порано сте излегувале секој втор ден, сега се гледате еднаш во недела. Ако некогаш ве гледал во очи и ви се насмевнувал, сега не го трга погледот од телевизија... Едноставно се чувствува.
 
Член од
6 август 2012
Мислења
123
Поени од реакции
39
ednostavno se prasuvas sto pravam so ovoj be?
nemas interes kon nego poveke se nerviras od nego koga go gledas
pocnuvas ednostavno da se pripremas za nesto novo bidejki potsvesno sfakas deka dosol krajot
na krajot na kraistata se ima svoj kraj nisto ne e vecno
 
Член од
26 јуни 2012
Мислења
131
Поени од реакции
105
Кога ќе ми стане сеедно во врска со него, знам дека крајот е блиску. Кога ќе почнам сама да си барам причини за карање, ќе почнам да му префрлам за глупости. Почнувам да се интересирам за други...и така.
 
Член од
24 август 2012
Мислења
51
Поени од реакции
25
Секоја врска има свои лоши и добри денови,ако чуствувате дека исчезнала љубовта и страста од вашта врска тогаш сериозно размислете дали имате заедничка иднина.
има многу знаци,но овие шест ќе ѓи наброиме кои покажуваат дека на врската и доаѓа крајот.
1.Расправиите не стивнуваат се чуствувате како да сте во војна
2.Чуствувате дека седите до странец,а не до љубениот/љубената
3.Се поретко имате секс и се повеќе се намалува задоволството
4.Веќе не помните што му/и се допаѓа за да го/ја изненадите со најдобар подарок
5.Неговите/нејзините повици,смс-и или пораки на фејсбук не ве прават среќни
6.почесто ве расплакува одошто ве смее тој / почесто таа ве нервира отколку ве засмејува
Сите овие знаци укажуваат дека на врската и дошол крајот,подобро не мачете се туку создадете нова многу подобра врска
 
S

Sagan

Гостин
5 и 6 можеби се точни, другите се без везе. Врската може е пред крај и да не се караме (сме станале рамнодушни / незаинтересирани), да се осетам странец покрај неа понекогаш, може и да предизвика желба одново и подобро да ја откријам и запознаам, тоа со сексот може значи дека сме преконзервативни за да испробаме нешто ново, а и честотата на сексот после некоја година нормално дека ќе намали, а да не помниш што ѝ се допаѓа, не значи крај на врска, туку почеток на склероза.
 
M

MIL

Гостин
aj da se izrazam kratko i jas ti stanuva ona preku /// nepodnosliva ti e , i ona i se okolu nea !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom