Знаци за допадливост :)

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Многу често на форумов по теми, може да се забележат доста луѓе кои кажуваат дека се збунети од однесувањето на личноста која им се допаѓа, па не можат да препознаат дали таа особа покажува знаци на заинтересираност или не.

Затоа, на темава (од лични или други искуства) да споделиме знаци кои оддаваат заинтересираност од другата страна.

Кои се најчестите знаци дека тој или таа е заинтересиран/а?

Дали сте махери во препознавање кога некој/а е заинтересиран/а или сте тип што никогаш не препознава дали некој флертува или не?
 
S

StormRage

Гостин
Ако веќе е многу нападна познавам... иначе потешко... а за знаци шо знам едноставно осеќам :)
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Мислам дека знам ама не се туку, нон стоп мојата сакана во школо само ме гледа, а негде погледне, мора мене да ме види и + има уште 3-4 што ме сакаат ама јас не им обврнувам вниманите... :smir:
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
е де бе шо е толку тешко да се примети? ти титка нонстоп те гледа поинаку ти се јавува цело време ај на кафе ај ова ај она.... милион знаци има е сеа некој ако ептен неможе да примети па треба да му се каже конкретно ТЕ СВИЃАМ тоа е друг муабет веќе
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Ми стискаат лајкови на Фејсбук. Мислам дека ке се пронајдат некои форумџики во тоа.веѓа1


А јас? Јас не стискам лајкови туку си праам ментална битка во мене во одлуките за моите постапки кои ке ги превзам во врска со одбраниот субјект индиректно да примети дека јас всушност испраќам некои вибрации кои би послужиле за искажување на моите ниско страсни интереси наменети до субјектот кој е целта во ова делување од спротивниот пол кое ми прави симпатии и ме привлекува за да ги правам тие постапки спомнати погоре кои всушност не се тешки за приметување но се доволно суптилни за да остане мистерија тоа што го правам за да си имам резерва ако дојде до одбивање.
 
Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Дали сте махери во препознавање кога некој/а е заинтересиран/а или сте тип што никогаш не препознава дали некој флертува или не?
Уфф ова ми е најтешко. Ја секогаш наоѓам логично објаснување на флертот дека е "чисто другарски". Сега, ако е премногу нападен, ќе се примети, ама вака, ми се има случувано да ме убедуваат дека некој ми се пушта, а јас да неможам да проценам. Има, мислам, се познава по одредени гестикулации, само треба да си способен да ги препознаеш. Ја пример, доколку типот не е премногу директен неможам да препознаам и сум сеуште на другарска основа.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Детски муабет е темава.
Ко она со говор на телото : ако патиките му се посочени кон тебе-се интересира за тебе :tapp:
Не треба да си натпросечно интелигентен за да видиш дека му/и се допаѓаш.
Едноставно се гледа, не може да се опише бидејќи секој го покажува тоа на различен начин.
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Детски муабет е темава.
Ко она со говор на телото : ако патиките му се посочени кон тебе-се интересира за тебе :tapp:
Не треба да си натпросечно интелигентен за да видиш дека му/и се допаѓаш.
Едноставно се гледа, не може да се опише бидејќи секој го покажува тоа на различен начин.
Е од кај го извади ова детски муабет жити све? Знам многу луѓе кои не познаваат знаци на свиѓање, а и не сите луѓе покажуваат знаци на свиѓање на ист начин. Има и срамежливи луѓе. Како ќе познаеш дека срамежлив човек те свиѓа?

Поентата на темата е да се разменат искуства и знаења, пошто мал милион пати имам прочитано по форумот дека доста луѓе се збунети од знаците од спротивниот пол, па и самата јас припаѓам меѓу тие луѓе. Испомешани знаци, сигнали...
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Е од кај го извади ова детски муабет жити све? Знам многу луѓе кои не познаваат знаци на свиѓање, а и не сите луѓе покажуваат знаци на свиѓање на ист начин. Има и срамежливи луѓе. Како ќе познаеш дека срамежлив човек те свиѓа?

Поентата на темата е да се разменат искуства и знаења, пошто мал милион пати имам прочитано по форумот дека доста луѓе се збунети од знаците од спротивниот пол, па и самата јас припаѓам меѓу тие луѓе. Испомешани знаци, сигнали...
Па добро, има нешто што се нарекува мое лично мислење.
Ако си збунета, а чувствуваш интерес од нечија страна за тебе, или си препознала некој "знак", можеш да испиташ дали навистина се интересира за тебе или тебе ти одговара да гледаш знаци.. it`s all in your head.
Инаку токму кај срамежливите луѓе најмногу се забележуваат знаците, почетно самата срамежливост. Ако знаеш дека е таков, стави го на тест и опушти го, крај на причата. :smir:
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Детски муабет е темава.
Ко она со говор на телото : ако патиките му се посочени кон тебе-се интересира за тебе :tapp:
Не треба да си натпросечно интелигентен за да видиш дека му/и се допаѓаш.
Едноставно се гледа, не може да се опише бидејќи секој го покажува тоа на различен начин.

Тебе ти е лесно зашто сите ти се пуштаат па немаш шанси за утка.

Да видиш кај мене. Гола да ми се соблече ке мислам дека сака само да си ги броиме бемките.
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.795
Гледање во очи допир тело со тело со било кој од тело на твое тело, потоа ако се смее додека те гледа. Посебен е начинот на кој само човек е фино и културно настроен, а посебно е кога е заентересиран....
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.522
Поени од реакции
33.704
Е од кај го извади ова детски муабет жити све? Знам многу луѓе кои не познаваат знаци на свиѓање, а и не сите луѓе покажуваат знаци на свиѓање на ист начин. Има и срамежливи луѓе. Како ќе познаеш дека срамежлив човек те свиѓа?

Поентата на темата е да се разменат искуства и знаења, пошто мал милион пати имам прочитано по форумот дека доста луѓе се збунети од знаците од спротивниот пол, па и самата јас припаѓам меѓу тие луѓе. Испомешани знаци, сигнали...
Oд латиница насловот на темата. :)

Инаку, најчесто за нечитање правилно знаците односно попречување на правилната перцепција на целата ситуација е криво женското драматизирање со цел да се креира некаквo филм alike сценарио.

Но сепак, и премногу директност е лошо. Ама ретко се наоѓа баланс.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Тебе ти е лесно зашто сите ти се пуштаат па немаш шанси за утка.

Да видиш кај мене. Гола да ми се соблече ке мислам дека сака само да си ги броиме бемките.
Зошто погрешен заклучок? Тоа што така пишав е поради што навистина мислам дека не е тешко да препознаеш. Или едноставно мене ми е лесно, не е голема филозофија. Од каде знаеш дека мене сите ми се пуштаат директно?
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Па добро, има нешто што се нарекува мое лично мислење.
Ако си збунета, а чувствуваш интерес од нечија страна за тебе, или си препознала некој "знак", можеш да испиташ дали навистина се интересира за тебе или тебе ти одговара да гледаш знаци.. it`s all in your head.
Инаку токму кај срамежливите луѓе најмногу се забележуваат знаците, почетно самата срамежливост. Ако знаеш дека е таков, стави го на тест и опушти го, крај на причата. :smir:
Не ја отворив темава за себе, ниту намерата ми беше да биде поврзана со мене, само потенцирам дека не сите знаат да толкуваат знаци, затоа прашањето беше дали има универзални знаци.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Зошто погрешен заклучок? Тоа што така пишав е поради што навистина мислам дека не е тешко да препознаеш. Или едноставно мене ми е лесно, не е голема филозофија. Од каде знаеш дека мене сите ми се пуштаат директно?

Зашто си пи4онка згодна...


-.-


Тоа го реков зашто си рече дека ти е лесно. Еххх несфаќањето колку само по друга улица може да го однесе мозокот.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom