Знаци за допадливост :)

Член од
6 јануари 2010
Мислења
1.120
Поени од реакции
104
Па добро, има нешто што се нарекува мое лично мислење.
Ако си збунета, а чувствуваш интерес од нечија страна за тебе, или си препознала некој "знак", можеш да испиташ дали навистина се интересира за тебе или тебе ти одговара да гледаш знаци.. it`s all in your head.

Инаку токму кај срамежливите луѓе најмногу се забележуваат знаците, почетно самата срамежливост. Ако знаеш дека е таков, стави го на тест и опушти го, крај на причата. :smir:
Епа тоа е и главниот проблем. Што неможе да се процени дали знаците се такви какви што се или ние ги замислуваме.

Ќе дадам конкретен пример. Пред неколку месеци, односот со еден другар нагло ми се смени. Муабетите не беа како порано, кога правевме муабет очите почнуваа да му светат, ме замараше цело време, по цели денови бевме заедно, се што ќе кажеше беше двосмислено. И јас сеуште тврдам дека се беше на другарска база. Иако други луѓе од страна кои ја гледаа ситуацијата и сметам дека беа пообјективни, рекоа дека има нешто. И јас се надевам дека секогаш ме гледал како другарка затоа што и јас нашиот однос го сметам за другарски, но не сум способна да проценам сигурно.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
@ Crazy in love : Општо зборев, не само за тебе. И ако ставам "нас", ако се обратам кон сите ќе се налутат. Можеби.
Инаку не е поради насловот на темата, ништо лично. Едноставно така јас мислам.
 
M

marsovka

Гостин
Просто ако се сомневаш дека некој те харесва кажи му дека тој и тој би го зела за муж а притоа набљудувај му го лицето ... гарант ќе има едно 30 сек ваква фаца :самоубиство: после 30 сек ваква фаца :bdsm: и после ќе биде ваков :треп: и ќе ти рече супер :)
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Никогаш не приметувам освен ако не е очигледно...
или тоа или има многу “дудлам за забава женски“ шо ми праат фрки у моите способности за препознавања за флерт...
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Абе слушајте, сите сте во право. :)

Овој ДаркоКинговски е во право, пошто стварно на женските им е полесно, нив им се пуштаат на очигледен начин.

Стрит е у право па, пошто стварно нејзе и е лесно да препознае, ако одиме по потврдената теорија на ДаркК.

Статус е у право, пошто кога збориш ти со некој непознат/непозната, обично прва мисла/интуиција/ватевер е зашто ти се допаѓа физички, односно во денешно време иде прво дудлање, па тек после пријателство кога машкото ќе дознае дека она има дечко. :)

Затоа, ако сакате да препознаете дали некој ве свиѓа, едноставно е - ако не ја знаете*, а збори со вас, ве свиѓа.

*ѕвездичката е зашто знам дека ќе ме напаѓате дека сум површен сеа. Па да кажам дека не важи ова у сите случаи.
 

Sussaro

Southern comfort, southern sun
Член од
27 декември 2005
Мислења
5.834
Поени од реакции
23.363
Ситуација а)
Јас сум женствена само кога флертам со некој а ти воопшто не си ми привлечен за да флертам со тебе.

Исход и наравоучение: Неколку дена подоцна завршување на паркинг во 2 сабајле.

Ситуација б)

Пуштање раче во уролошка смисла.

Исход и наравоучение: Кратко време после тоа откачување и корпа (со стандардните лејм изговори не мислев јас така итн).

Sense. Women make none.

Како и сликава

 

Divider

Seraphim
Член од
24 февруари 2005
Мислења
27.337
Поени од реакции
3.062
Poznavam, samo koga sim trezen, na pijano eden kup zeni me fatile bez da poznaam!
Ova kategoricno, ne hipoteticki!!:toe:
 
U

UniqueGirl

Гостин
Никад не ми се десило да сакам некого, онака стварно...
имав подолга врска која се базираше на шознам, привлекување, ептен фин дечак и све тоа, тешко да ме привлече некој у секоја смисла на зборот...
така да и тешко ги препознаваат симптомите... уствари у последно време на женските се осврнувам. :icon_lol:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

ZoraNaSlobodata

Чоечко суштество
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.736
Поени од реакции
111
Дали сте махери во препознавање кога некој/а е заинтересиран/а или сте тип што никогаш не препознава дали некој флертува или не?
Сум, ама не бев секогаш.
 
Член од
13 август 2008
Мислења
1.145
Поени од реакции
893
Може некој да флертува со поглед, а воопшто да не пријде. И што сега, дали тоа значи дека те свиѓа пример ?
Невербалната комуникација и знаци скоро кај повеќето се исти па и вербалната и како што кажаа погоре, се чувствува, по муабетот, движењата ...
 

noodle ®

Teetleh
Член од
3 декември 2005
Мислења
1.527
Поени од реакции
257
Шо к*р знаци или не, ако сака сака, ако не јебига, on to the next one. Да му се допаднеш на некого е врло лесно, тешко е да го задржиш.
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.615
Никад не ми се десило да сакам некого, онака стварно...
имав подолга врска која се базираше на шознам, привлекување, ептен фин дечак и све тоа, тешко да ме привлече некој у секоја смисла на зборот...
така да и тешко ги препознаваат симптомите... уствари у последно време на женските се осврнувам. :icon_lol:
Маалце забега офтопик
(не ме тепај, не ти се љутам) :)
за дали познаваш флерт е темава :)
 
U

UniqueGirl

Гостин
Фала златен, мислев у вези флертот.
Епа, препознаам.
Шознам особено машките, женските некад се толку неразбирливи да не знам дали се палат на мене или из чиста другарска љубав е работата. И така.. :icon_lol:
 

vavio

Дипломиран Идиот
Член од
23 февруари 2008
Мислења
71
Поени од реакции
6
Не знам дали може да се даде некоја дефиниција за препознавање на флерт или не знам шо
Милион луѓе, милион табиети :D
Така да секој си искажува склоност кон нешто на некаков си различен начин од останатиот: Работата е доволно да се запознае личноста и да се одреди кога тој искажува љубов или флертува, а кога е нормално настроен кон тебе
 

Kajgana Shop

На врв Bottom