Златна Бубамара на популарноста

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.108
Поени од реакции
4.961
Се милев да напишам нешто ама изгледа не вреди за посетителите во темава, а верувам да бевте таму ќе имавте поставено 15 сторис на инстаграм :(
Искрено би ставил една слика ама не цела манифестација да ја пренесам, би си снимал нешто за себе да си имам.
 

ob1

Член од
7 март 2010
Мислења
8.842
Поени од реакции
24.275
На кој му смета Драган Вучич во Златна Бубамара што до сега му немаат доделено награда?

received_10213856493238758.jpeg

Недозволиво е оваа фаца да не земе Златна Бубамара за трајни вредности што 30 гпдини ги стриже овциве во државава по емисииве.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.897
Поени од реакции
7.570
Годинава доста досадно кога е прашање хуморот. Сашко првиот дел кој траеше кратко колку толку добро и тоа е се. Од една страна ми се допаѓа што годинава не го форсираа со хумор премногу но пак кога ќе подразмислиш да не е хуморот има да заспиеш.

Повеќе на музика удрија.
 
Последно уредено:

Limbo

maybe an alien
Член од
26 декември 2007
Мислења
831
Поени од реакции
1.457
5 саати...:facepalm: удав. Не знам дали е хуморот или наградиве поголемо разочарување од година во година.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.844
Поени од реакции
7.635
Јас мислам да си одите во темата фото хумор и да си гледате слики од иреал и бјонс, шо се замарате за бубамара време да трошите
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Јас ја гледам (само на тв) оваа „манифестација“ чисто за да си докажам дека не сонувам, туку дека стварно државава живее културолошко-интелектуален кошмар и дека ова е creme de la creme што може да се организира. Знаело да има симпатични моменти, ама се проретчуваат.

Овие двајцава, утепаниве и коа се појавија првата година имаше многу негативни критики и исто имаше ликови паѓаа у несвест као играле у театар истите...ок, нека им даат награда за у театар (ко шо ги делат од ѓутуре) и нека разберат дека немаат response, кој к***ц ги ангажираат пак.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Претходните години даваа награди за Најдобар спортист, најдобра радјо станица, најдобар пеач и тн...оваа година со наградите многу утнаа. Инаку Сашко беше ѕвер на бина. Ма да требаше наместо Кили да го стават Игор Џамбазов.
 
Член од
23 јуни 2011
Мислења
10.341
Поени од реакции
3.846
Стварно како не им текнало на Игор Џамбазов, цели 12 месеци го немало на Бубамара.
Читај убаво. Не реков дека го немаше туку многу малку време му дадоа. Требаше Кили да го тргнат а на негово место Џамбазов.
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.637
Поени од реакции
81.579
Кој cringe момент беше на сцена кога стапи Атанас со Шилеговачата... :cenzura:

Атанас и Тино се можеби добри актери, али дефинитивно не се добри стенд ап комичари. Едноставно незнам зошто еве веќе 3-4 година ги форсираат двајцава на сцена. Тапа се и крај, давај нови деца...
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.665
Поени од реакции
38.846
Немојте така за младите надежи на нашата театарска сцена.
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
5.334
Ме интересира ако знае некој оваа Муса кој ја форсира и финансира пошто на сите сајтови само она се збори кога игра кошарка како да немаме други а она година дена си се фокусираше за фитнес натпревар ич не и чуеше за репрезентација која патем не ни треба да постои, боље него што јаде дебакл од кој стигне.
ќе да е заменик градоначалникот на Скопје изглеа.. се натака ми иде умот..

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
 
Член од
3 мај 2014
Мислења
878
Поени од реакции
2.700
Можеби првичната намена на Бубамара не била да се претстави ситуацијата во Македонија(економска, политичка, општествена итн) преку комедија, и да се доделаат награди, што за мене и дава на бубамара голема популарност(ликовите од К-15, Коцев, претходно Тони итн, со нивните шеги дава, огромна популарност на Бубамара, пошто на народов му е доста од вести и политика)
Но ова година на тоа поле беше многу слабо, патем губев концентрација пошто трае 6часа(со многу музика и небитни ликови, според мене)ај што немаше многу смешни моменти, не разбрав и зошто се доделија некои награди(некои категории ми беа много слични) а верувам дека може много подобро, и да се исфрлаат некои луѓе кои ги гледаме цела вечност на Бубамара.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom