Златна Бубамара на популарноста

комшијаTи

Комшија Ти
Член од
21 ноември 2013
Мислења
6.092
Поени од реакции
4.927
Ја одма пишав за спот најголема глупост што доби Слаткар ама се гледа дека онака се даваат наградите не дека стварно заслужил, подобро Некст Тајм да добиеја за спот .
 
Член од
7 август 2011
Мислења
4.708
Поени од реакции
12.482
Бреј ама се напињате за наградиве :pos:
Целото шоу е обичен publicity stunt на ранко и ништо повеќе. Претпоставувам од продажба на билети си ги покрива трошоците за организација, а све понатаму му е чист ќар. Рекламите, снимката на канал 5, поголема слушаност на радиото и така натаму. Видете ја темава само колку мислења генерираше, исто е и со фб. Мене ми е глупо и не го гледам ама се додека ранко профитира ќе ја организира бубамарата. Кур го заболе што мислат другите за наградите кои си ги смислува дур кења од сабајле.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Башка шо ова не е државна манифестација па да се слуша гласот на народот. Додуша и државна да е пак нема да се слуша ама ова сам си го организира сам си смислува и нема никој право да му се меша. Ако на некого не му се допаѓа, има на телевизорот уште 100 други канали можи да си пушти каде што сака
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Башка шо ова не е државна манифестација па да се слуша гласот на народот. Додуша и државна да е пак нема да се слуша ама ова сам си го организира сам си смислува и нема никој право да му се меша. Ако на некого не му се допаѓа, има на телевизорот уште 100 други канали можи да си пушти каде што сака
Па што кој ку* карти се продаваат и го снимаат за да го прикажуваат на телевизија ако нема право никој да се меша па да ја пофали или искритикува оваа манифестација. Нека ја направи приватна забава и нема никој да знае и зборува за ова.
 
Член од
16 јануари 2013
Мислења
3.815
Поени од реакции
7.504
Па што кој ку* карти се продаваат и го снимаат за да го прикажуваат на телевизија ако нема право никој да се меша па да ја пофали или искритикува оваа манифестација. Нека ја направи приватна забава и нема никој да знае и зборува за ова.
Има разлика од критика и давање предлог што да се поправи и критика "подобро нека не се емитува повеќе, срање е"
 
Член од
6 јули 2011
Мислења
3.828
Поени од реакции
7.710
Овој Кили кој инфантилен тип е, еј, и не знам како на таков лигуш што не знае да зборува македонски му даваат медиумски простор!
Човекот му вели „благодаррам“, а тој „да го подарам“ и демек тоа е многу смешно!
Мрсул еден!

 

Bojan Van Buuren

Колектор
Член од
11 април 2008
Мислења
8.394
Поени од реакции
12.058
Имаше мали блесоци, како на пример кога беше делот со загадувањето и со џогирањето и возење точак, ама тоа беа сосема мали блесоци на хумор...
 

Scirea

ZARDOZ
Член од
4 август 2010
Мислења
26.499
Поени од реакции
80.584
Со хуморот беа тапа, и Коцев не е веќе она што беше пред 5-6 години, фали нов водител како освежување. Оваа година бубамарата повеќе беше навртена кон македонскиот народен мелоз, Танец, Синтезис, таткото и синот со кавалите, Ѓурѓо од Некст Тајм...

Ај ако ништо друго, барем ги немаше Тино и Атанас, не поштедија оваа година од нивниот "хумор" :icon_mrgr:
 
C

CoolIris

Гостин
Не успеав да ја изгледам вчера, ама во план сум да ја гледам штом ја стават на youtube, или евентуално ако има реприза. Како и да е, убаво е што нешто се дешава во нашата земја веќе 23 години по ред. Една и единствена ваква манифестација кај нас.
 
Член од
23 ноември 2011
Мислења
14.322
Поени од реакции
32.862
Го изгледав само настапот на Ристо Вртев, другото срање и фолирање не ме интересираше.

Окапал стариот, ама уште е уникат и неповторлив.
 
Член од
12 декември 2010
Мислења
9.849
Поени од реакции
10.444
Не успеав да ја изгледам вчера, ама во план сум да ја гледам штом ја стават на youtube, или евентуално ако има реприза. Како и да е, убаво е што нешто се дешава во нашата земја веќе 23 години по ред. Една и единствена ваква манифестација кај нас.
ако имаш макс тв ке завршиш работа поготово со мотање на досадните делови


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.779
Поени од реакции
7.517
Не успеав да ја изгледам вчера, ама во план сум да ја гледам штом ја стават на youtube, или евентуално ако има реприза. Како и да е, убаво е што нешто се дешава во нашата земја веќе 23 години по ред. Една и единствена ваква манифестација кај нас.
Имаш веќе на Јутјуб во неколку делови.
И алелуја му текна на Ранко (по втор или трет мислам пат ставенo издание Бубамара) да ја става на Јутјуб цела Бубамара. Вчера вртеше опомена да не ја ставаат на Јутјуб други луѓе дека ќе има официјално во HD снимка.
 
Последно уредено:

Vespertine

The Ugly Duckling
Член од
22 септември 2009
Мислења
2.932
Поени од реакции
3.386
Златна Бубамара = патетика.
 

RickyLFC9

Модератор
Член од
28 март 2012
Мислења
19.565
Поени од реакции
41.146
Ова пред 5-6 години стана мизерија, мило ми е што конечно стапнавте во чекор со времето.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom