Зионизмот, падот на европа и светот.

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
BULLSHIT ... десничарите на форумов и воопшто во државава секојдневно јадат бурек против Евреите, Ционизмот, Сорос, Левицата, Либералите и.т.н. а зашто никој од нив не погледне прво во своите редови и во својата политичко-идеолошка матрица да види каква е !
Десницата е далеку пототалитарна и подиктаторска отколку политичкиот центар и политичката левица, десницата апсолутно не ги штити правата на граѓанинот, ниту индивидуалните граѓански права ниту пак се залага за подобар стандард на граѓаните туку кокетира и секогаш е на страната на крупниот капитал, еве кај нас 11 години десницата е на власт и што имаме заробени институции, заробени медиуми, перење на мозокот на народот со традиционализам, конзервативизам, национализам, религија и.т.н. и после Сорос бил крив што пола народ киднал надвор од државава, а тој народец што останал овде е незадоволен и реално си бара политички промени !
Тепаш глупости или глупостите тебе те тепаат?

Десница не е онака како што мислат сите, поточно не како што мислиш ти. После падот на Германија 1945г. националистичките партии се прикажани како лоши од страна на медиумите. И те молам не ја земај ВМРО за пример, затоа што и таа работи за еврејските интереси. ВМРО, СДСМ, не прават никаква разлика. Тие се едни и исти. Не само кај нас, туку и во другите земји низ светот. Не му е нив гајле за народот, туку тие гледаат за себе и работат тоа што ќе му кажат зионистите. Кој што го контролира монетарниот систем во државата, тој ја контролира и неа и поединците во нејзе.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Обединети Нации:

 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Israel Announces Plan for 25,000 More Settlement Homes in East Jerusalem on Stolen Palestinian Land - and Not a Word From the US or the UN. - JEW MEDIA SILENT !!!

The Israeli Housing Ministry today announced plans to build 25,000 homes across metro Jerusalem, and within this announcement were 15,000 new settlement homes within occupied East Jerusalem areas, a massive expansion of settlement in the area.

Israeli officials don’t present expansions in the East Jerusalem settlements as “settlement” expansion, however, as they insist the area, occupied since 1967, is part of the “eternal” capital of Israel, and will never be given back to the Palestinians at any rate. The latest move sparked a lot of international criticism, with Palestinian negotiator Saeb Erekat declaring the move an attempt at “deliberate sabotage” of the peace process, and noting that all settlement construction in the occupied territories is illegal under international law.

The US had been pressuring Israel to “hold back” on settlement expansions, but no formal deal was ever reached. The US had proposed a deal where Israel would halt expansion of remote outposts, with more construction in East Jerusalem, but it seems Israel is going to just expand at an ever-growing rate without agreeing to any of the limits.

The timing of the announcement, amid the latest calls for peace by President Trump, risks Israel irking the US government, as once again it appears to be a deliberate attempt to both forestall new talks, and thumb their nose at the process in general.




The Zionist Murder Of Muammar Gaddafi

 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Bi te sfatil malce poozbilno da ne ti e nacistickiot kukast krst, ne mozes da napagjas nekogo a da idealiziras fasisti koi ladnokrvno ubile milioni luge.
 

RebelMk

₪ ₪ ₪
Член од
18 октомври 2010
Мислења
1.680
Поени од реакции
1.019
Што е зионизам? Сите Евреи се зионисти или?
З(Ц)ион е името на брдото над Ерусалим од каде што може да се види храмот на Соломон.
На првиот сееврејски собир во Базел 1897 година, името на идното еврејско движење кое требало да овозможи враќање на сите Евреи во Палестина/Израел/Ветената земја го добило токму од тоа брдо З(Ц)ион.
Најголемиот дел од Евреите - секуларните, националистите најчесто се приврзаници на Ционизмот. Постојат и други Евреи т.н. Ортодоксни кои сметаат дека не е божја желба формирањето на државата Израел и тоа единствено треба да го направи "Месијата" со неговото доаѓање кај "својот" народ. Значи се што направија Евреите од 1948 до денес за нив е неверничко.[DOUBLEPOST=1493516745][/DOUBLEPOST]
Bi te sfatil malce poozbilno da ne ti e nacistickiot kukast krst, ne mozes da napagjas nekogo a da idealiziras fasisti koi ladnokrvno ubile milioni luge.
Да не ме сфатиш погрешно дека сум некаков нацист или љубител на геноцид но вистината е некаде на средина низ историјата.
Гледно дека оваа поновата историја е пишувана од страна на победниците, додавајќи ја медиумската пропаганда за "милионските жртви", јас лично се сомневам дека милиони Евреи биле погубени. Германците иако на некој начин ја започнаа војната највеќе загубија или тоа го плаќаат и до ден денес.
 
Последно уредено:

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Гледно дека оваа поновата историја е пишувана од страна на победниците, додавајќи ја медиумската пропаганда за "милионските жртви", јас лично се сомневам дека милиони Евреи биле погубени. Германците иако на некој начин ја започнаа војната највеќе загубија или тоа го плаќаат и до ден денес.
Убиваа али умерено
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Bi te sfatil malce poozbilno da ne ti e nacistickiot kukast krst, ne mozes da napagjas nekogo a da idealiziras fasisti koi ladnokrvno ubile milioni luge.
Можи ако имаше малце познавање ќе ме сфатеше сериозно.

Германците не направија ништо лошо. Факт, deal with it.

И ова не е кукачки крст. Самиот збор не одговара со симболот и не е логичен. "Свастика" или "Коловрат". Свастиката е симболот на сонцето. Проблемот е до таквите ко тебе што уште немаат познавање за ова.


Додека уште ги плукате т.н.р. "нацисти", ги славите победниците, СССР (болшевиците, комунистите, црвената армија), британците и американците. Дојде цел свет (благодарение на еврејските медиуми) да ги славиме како светци, како богови, како ослободители на злото. А всушност ние бевме проголтани од злото, од атестите. Русија пропадна во 1922г., кога на чело дојдоја безбожниците, болшевиците, од кој 80-90% беа евреи, и ги направија најголемите злодела на руските народ и сите што беа под Царска Русија. И пред да дојдат на власт, болшевиците правеа криминали невидени. Тие беа што го убијаа царот Николај II и св. Елизабета Фјодоровна.



“With her she took the clean smell of lilies wherever she went; perhaps that is why she loved white so much: it was the reflection of her heart.” ~The memoirs of Archbishop Anastasius, regarding St. Elizabeth (Fyodorovna) the New Martyr and Grand Duchess of Russia (1864-1918), who was brutally martyred by the Bolsheviks on July 18, 1918.

In 1917 the horrific slaughter of Eastern Orthodox Christian Priests and their parishioners began as the Bolshevik Communists unleashed their well-financed and supported revolution in Russia.

Their initial actions also involved burning down hundreds of Eastern Orthodox Christian churches as fast as they could get to them, one after another as they moved their new Peoples’ army inward into Russia.

In one day alone, approximately 80,000 Eastern Orthodox clergy and church members were executed by the Bolshevik Communists.

This blatant, deadly attack on the Russian Christian Church was progressive and spread inward through Russia and was one of the first major goals of the Bolshevik Communists — to label Christians as subversives, murder them and destroy their churches.



Св. Тихон, тогашен руски патријарх.

100 Years Ago — 1917, November – Metropolitan Tikhon of Moscow excommunicates the Communists. “Come back into your senses, you madmen and stop spilling blood! What you are doing can please only Satan. The retribution for it will be curse on you down the generations and eternal torture in hell fire. In the name of Almighty God I hereby anathematize you and also excommunicate those of you who happened to be Orthodox Christians by birth… I hereby call on the Orthodox faithful to rise in numbers and beat off the forces of evil that are besieging the Church on all sides.”

Постерите на Белата Армија.




Да не ме сфатиш погрешно дека сум некаков нацист или љубител на геноцид но вистината е некаде на средина низ историјата.
Гледно дека оваа поновата историја е пишувана од страна на победниците, додавајќи ја медиумската пропаганда за "милионските жртви", јас лично се сомневам дека милиони Евреи биле погубени. Германците иако на некој начин ја започнаа војната највеќе загубија или тоа го плаќаат и до ден денес.
Германците не извршија никаков геноцид на евреите. Факт. И самиот велиш дека историјата е напишана од победниците, па тогаш како можиш истворемено да тврдиш дека имало извршено геноцид од страна на германците и да велиш победникот ја пишува историјата. Сосема не логично.
 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Taa svastika sto ja imas e fasistickata, nez kako mozes da branis neso taka pogresno, aj da si desnicar ke te sfatam. Ne mozes da gi negiras zlodelata napraveni od nacistite, toa se fakti, a i ne negiram deka sovetite ubile milioni svoi luge u toj rezim koj vladeel pred i za vremeto na stalin.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Taa svastika sto ja imas e fasistickata, nez kako mozes da branis neso taka pogresno, aj da si desnicar ke te sfatam. Ne mozes da gi negiras zlodelata napraveni od nacistite, toa se fakti, a i ne negiram deka sovetite ubile milioni svoi luge u toj rezim koj vladeel pred i za vremeto na stalin.
Хитлер ја присвои свастиката, за да удри страв на комунистите. Комунистите го имаја српот и чеканот а германцие свастиката. И не е фашистички знак, едуцирај се малце. Луѓето денеска го имаат ѓаволот и крстот надолу на нивната блуза, па никој ништо не вели, Израел и Америка до ден денеска ги прават најоглемите зло дела, пак никој ништо не вели, и т.н.. Ама ако речиш дека го подржуваш Хитлер и тогашна Германија, сите те нарекуваат со тој дегенриран термин "нацист" како нешто демонско.

Ко шо гледам немаш прочиатно то шо имам главно напишно, дури и то шо го имам објавено коментарите, па дури ни претходен одговор кон тебе.

Види вака, најубо ти да си го преиспиташ знаењето па после можиш овде да дојдиш и да објавиш нешто во врска со зионизмот.


 
Член од
29 јуни 2014
Мислења
23.659
Поени од реакции
38.845
Хитлер ја присвои свастиката, за да удри страв на комунистите. Комунистите го имаја српот и чеканот а германцие свастиката. И не е фашистички знак, едуцирај се малце. Луѓето денеска го имаат ѓаволот и крстот надолу на нивната блуза, па никој ништо не вели, Израел и Америка до ден денеска ги прават најоглемите зло дела, пак никој ништо не вели, и т.н.. Ама ако речиш дека го подржуваш Хитлер и тогашна Германија, сите те нарекуваат со тој дегенриран термин "нацист" како нешто демонско.

Ко шо гледам немаш прочиатно то шо имам главно напишно, дури и то шо го имам објавено коментарите, па дури ни претходен одговор кон тебе.

Види вака, најубо ти да си го преиспиташ знаењето па после можиш овде да дојдиш и да објавиш нешто во врска со зионизмот.


Znam deka ja prisvoile svastikata, i zatoa ti potencirav fasistickata svastika. Inace demonsko e da poddrzuvas takvo nesto, pogotovo ako ne si germanec, zs hitler gi smetal site drugi nacii za stoka sto na kraj ke raboti kako rob za arievcite ili ke zavrsi vo koncentracion logor.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Можи ако имаше малце познавање ќе ме сфатеше сериозно.

Германците не направија ништо лошо. Факт, deal with it.



Додека уште ги плукате т.н.р. "нацисти", ги славите победниците, СССР (болшевиците, комунистите, црвената армија), британците и американците. Дојде цел свет (благодарение на еврејските медиуми) да ги славиме како светци, како богови, како ослободители на злото. А всушност ние бевме проголтани од злото, од атестите.

.
Интересно ми е кога дечиња, овде, се занесуваат по нацизмот на итлера, замислувајќи се како делови од нбекои елитни СС одреди цртајќи кукасти крстеви по зидови и викајќи Ај Итлер во детски занес..
Да опстанеше итлеровата германија, денес ќе беа бедни робови, празник ќе им беше ден кога ќе се искапат а од образование ќе учеа само саобраќајни знаци за да не ги газат по улици.
Понекогаш можеби ќе ги собереа во некој логор, ако се зголемеше популацијата, и тогаш збунети и исплашени ќе викаа, “Ама ние сме ваши!“
Итлер имаше јасно дефинирана идеја и план за словени, роми, евреи.
Македонците заедно со останати балкански народи за него беа само едно скалило над ѓупците.
Да му се дивиш на манијак кој си ја упропастил земјата со своите малоумни мегаломански идеи, при тоа фрлајќи во смрт милиони и од свои сонародници - е најблаго речено ретардирано.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Интересно ми е кога дечиња, овде, се занесуваат по нацизмот на итлера, замислувајќи се како делови од нбекои елитни СС одреди цртајќи кукасти крстеви по зидови и викајќи Ај Итлер во детски занес..
Да опстанеше итлеровата германија, денес ќе беа бедни робови, празник ќе им беше ден кога ќе се искапат а од образование ќе учеа само саобраќајни знаци за да не ги газат по улици.
Понекогаш можеби ќе ги собереа во некој логор, ако се зголемеше популацијата, и тогаш збунети и исплашени ќе викаа, “Ама ние сме ваши!“
Итлер имаше јасно дефинирана идеја и план за словени, роми, евреи.
Македонците заедно со останати балкански народи за него беа само едно скалило над ѓупците.
Да му се дивиш на манијак кој си ја упропастил земјата со своите малоумни мегаломански идеи, при тоа фрлајќи во смрт милиони и од свои сонародници - е најблаго речено ретардирано.
Ајде уште пропагнда дете мало. Ако јас сум занесен нацист, ти сигурно си некој либерал.

Ја упропасти Германија? Хаха.

Мегаломански идеи? Не знам дали идеите на Хитлер беа мегаломански или тие на Карл Маркс.

После ова можиш да си речиш дека ништо не знајш. Нема да ти се скрши егото ако признајш дека не знајш.

Барем биди корисен и објави нешто во врска со зионизмот, а не да се прајш паметен дека знајш во врска со 2 светска војна, посебно за Хитлер и Национал-Социјализмот.
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.269
Ајде уште пропагнда дете мало. Ако јас сум занесен нацист, ти сигурно си некој либерал.
Германскиот национал социјализам, тој на будалата итлер, е базиран н аидеја за надмоќ на ариевската раса и нивно право да го управуваат светот (или барем поголем дел од него) базирано на расни теории и мерења на черепи кај други народи.
Ти не си ариевец, ти си дете македонче кое према нацистичките норми е припадник на нижата врста на луѓе и твојата единствена смисла на постоење е да со својот ропски труд му овозможиш лагоден живот на своите германски господари.
Секој вистински нацист слатко би се изнасмеал на твојот занес. Би бил предмет на вицеви и шеги.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom