Зионизмот, падот на европа и светот.

Член од
14 ноември 2013
Мислења
6.372
Поени од реакции
19.960
Целта на темава е да дискутираме околу самите евреи и нивните злодела.

Ама гледам дека неможи заради таквите ко вас што спамате во коментариве и не размислувате надвор од кутијата.
Доаѓам на форумов по Бог знае колку време, гледам тема Зионизам, прашувам што е зионизам бидејќи неможам да најдам објаснување во ОП. Ваш одговор е мајтап играње, отфрлање на обиди за дискусија и ad hominem. Океј чим не сакате никаква дебата и потенцијална критика ќе ве оставам. Само не бидете лицемерни дека сакате дискусија.
 
Член од
10 септември 2016
Мислења
8.960
Поени од реакции
17.757
Не ги сакам Евреитe како народ мислам дека се извор на зло но за ова со зионизмот не сум сигурен колку е точно дали е можно да се контролираат толку многу работи и каква е целта на сето ова.Имаат и пари и моќ.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Доаѓам на форумов по Бог знае колку време, гледам тема Зионизам, прашувам што е зионизам бидејќи неможам да најдам објаснување во ОП. Ваш одговор е мајтап играње, отфрлање на обиди за дискусија и ad hominem. Океј чим не сакате никаква дебата и потенцијална критика ќе ве оставам. Само не бидете лицемерни дека сакате дискусија.
Тогаш се извунувам бидејќи јас погрешно те сфатив. Сега ќе ти појаснам што е тоа зионизам.

Зионизам ти е "националистичко" движење на евреите, и бранење на така наречената денешна држава Израел, бранење општо еврејските интереси без да поставиш прашања, без никаква критика, бидејќи ако дадеш критика, тогаш ти си анти-семитист.

Moritz Steinschneider (евреин) invented the term "anti-semetic" in 1860. The term is used to silence those that dare to expose jewish crimes.

Зионизмот е исто така движење за светска доминација. Ама веќе го доминира светов од почетокот на 19 век па до ден денеска. Ама денеска има најмногу влијание заради медиумите, а медиумите се најголемите манипулатори, а тие се во рацете на евреите, банките, голем број на соцјиланите мрежи, холивуд. Најголем број на актери, режисери, продуценти се евреи, музичари, политичари, интелектуалци и шо не друго. Да се многу малце како број, но овај мал број е паразитот и проблем на сите проблеми.

Ако ти е прв пат за ова што се информираш, тогаш нормално ќе ти биди чудно, но ако одвоиш малце време да истражиш, ќе видиш дека е така.

Масонството е исто така базирано на Јудаизмот.

Freemasonry is based on Judaism

100 Greatest Jewish directors

Jewish Actors and Actresses (A Comprehensive List)


[DOUBLEPOST=1491744800][/DOUBLEPOST]
Не ги сакам Евреитe како народ мислам дека се извор на зло но за ова со зионизмот не сум сигурен колку е точно дали е можно да се контролираат толку многу работи и каква е целта на сето ова.Имаат и пари и моќ.
Не мислиш, туку СЕ. Самиот види истражи ќе видиш дека сегде има евреи на големи функци, интелектуалци, официјално ги контролираат банките, полно актери, продуценти, режисери. Тие беа зад револуцијата во Русија, тие беа зад двете светски војни, тие беа зад балканските војни и што не. Знам дека е ова многу чудно за прв пат, ама кога ќе истражиш ќе видиш дека е така.

Низ историјата никако не се дозволувало евреите да имаат влијание, и има голем број на цитати од сите тие луѓе што ја говореа вистината за евреите. Но за жал бидејќи евреите го контролираат образованието, голем број не знаат за ова. И луѓето кои се бореле за вистината од 20 век па до ден денеска, се всушност закопани в дупка, лишени, како теоретичари на заговор, бидејќи медиумите се во рацете на евреите.

Ако ти интересира истражи, ама јас би ти рекол да почниш за вистината со прва и втора светска војна. Така најасно ќе ти станат работите.
 
Последно уредено:

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Она што пред 10-20 години беа теории на заговор, денес се реалност.

Ционизмот во форма на национализам не ми смета, мислам дека секој народ треба да си има своја национална држава, и да си ја уредува како што сака.

Но ми смета импланти да ми го водат општеството, туѓо тело, кое се преставува како еден од твоите.

Ционизмот е создаден во 19 век.
Заблудата дека Евреите се богоизбраниот народ, а не-евреите се стока која богоизбраните треба да ја владеат влече корени од Талмудот.
 

F.E.A.R.

The Harem King
Член од
11 јуни 2015
Мислења
776
Поени од реакции
1.161
Она што пред 10-20 години беа теории на заговор, денес се реалност.

Ционизмот во форма на национализам не ми смета, мислам дека секој народ треба да си има своја национална држава, и да си ја уредува како што сака.

Но ми смета импланти да ми го водат општеството, туѓо тело, кое се преставува како еден од твоите.

Ционизмот е создаден во 19 век.
Заблудата дека Евреите се богоизбраниот народ, а не-евреите се стока која богоизбраните треба да ја владеат влече корени од Талмудот.
Епа и самиот зионизам во форма на национализам смета. Бидејќи тоа нивниото сфаќање за национализам е Голем Израел, но и за светска доминација. Демек ти е се избраниот народ, а ние сме никој и ништо. Војната во средниот исток е за создавање на Голем Израел, но и за туркање на Европа со мигрантите.

И шо велиш пред 10-20 год било теорија на заговор. И до ден денеска се верува дека е ама не е. Само што луѓето денеска се разбудуваат од сонот од лага, фала на интернетот, затоа што пред 10-20 па дури ептен назад, требало да бараш книги, документи, архиви, тие работи за да ја дознаеш вистината. Се разбира денеска тие се објавени на интернет, голем број да, но не сите. Затоа многу голем број на луѓе се свесни. Но ги има и тие што уште живеат во лага и мислат дека нема историја, и од кај да знаел што постоело пред да се роди тој и бла бла бла бла други работи.
 

VOLK2234

еврофоб и хомоскептик
Член од
16 септември 2008
Мислења
5.517
Поени од реакции
4.387
Епа и самиот зионизам во форма на национализам смета. Бидејќи тоа нивниото сфаќање за национализам е Голем Израел, но и за светска доминација. Демек ти е се избраниот народ, а ние сме никој и ништо. Војната во средниот исток е за создавање на Голем Израел, но и за туркање на Европа со мигрантите.
Она што за Западот е Средниот исток, за нас е Блискиот исток :)

Да, можеби е така, но ние немаме проблем со Израел, туку со оние овде кои им ги отвараат вратите.
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Многу глуп народ врти на форумов, посебно во темиве за политика.
 
B

Bafra

Гостин
Многу глуп народ врти на форумов, посебно во темиве за политика.
Ti vo koi se racunas...
Se dodeka gledas na drugite so prezir I se stavas deka si nad niv ke si stradas od svoeto ego :D

Na deckoto sto ja pocnal temata mozes da mu ukazes na nekoi raboti za da podrazmisli (ako imas info ili fakti).

Na primer po napishanoto se gleda deka cital, ama kako I brat mu Bacheto samo edni isti izvori cita :D

Ne procital ili ne razmislil logicki koja e ulogata I mokta na Vatikan.
Ne procital koe vlijanie go ima Vatikan vrz Izrael a koe Israel vrz Vatikan.

Trezorot t.e arhivata za site bitni istoriski dokumenti e vo Vatikan oti evreite nesakaat na trosok da im e :cautious:
Toa sto SAD 2016 za prvpat bea vozdrzani vo UN za naselbite vo Israel a toa znaci se protiv Israel e nebitno za nego.Tuku golem ke go pravele vo taa pustelija.
Toa sto najgolemite svetski banki ne se vo evrejska sopstvenost tuku katolici nema vrska.
Moze I da procita kako funkcioniraat centralnite banki t.e. za Bank for international settlements- BIS. Itn itn

Loshi se evreite bidejki se vredni kako mravki, stedat kako evrein :D.
Znaat kako da napravat pari pa posle da gi pozajmat so kamata na tie sto trosat kako ludi t.e. politicarite od kariera. Ete toa gi pravi loshi, a ne tie sto trosat bez usul :confused:
Postoi "elita" ama dali se toa evreite ja ne bi pokazuval odma so prst ;)

Se izvinuvam sto ne e na kirilica :(
 

Almeida

поет, мрачна сила, гад
Член од
15 февруари 2015
Мислења
7.563
Поени од реакции
19.992
Ti vo koi se racunas...

Se izvinuvam sto ne e na kirilica :(
Се чита и истражува, па после се паламуди. Никој овде не го почитува тој редослед на акциите.
 

Ska Maniac

Бараба
Член од
2 октомври 2013
Мислења
9.281
Поени од реакции
22.562
Што е целта на темава и луѓето кои го споделуваат ова мислење како тебе? Задоволување на вашето его, заебавање или место да ги доближите вашите мислења и теории до останатите луѓе кои не се запознаени?

Прашав искрено прашање, ти паметен се правиш. И сеа што треба да биде мојот заклучок и сите оние кои ја погледнале темава, како очекуваш да бидеш сватен сериозно кога на прво прашање место рацијално да одговориш - ти изиграваш кловн.
Јас пак помислив ти со твоето прашање си трол како и останатите 95%. Во темата за мултикултурализмот се знаеме сите што сме озбилни. А секако доколку имаш време и живци да се објаснуваш секоја чест. Ја 4 години ги потрошив во тоа.
 

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
Уште една тема отворена од десничар/и каде што се знае кои се на тапет ... се знае Ционисти, Евреи, Сорос, левичари, либерали, атеисти, мулти-културалисти и.т.н. и пак истите муабети ![DOUBLEPOST=1492526591][/DOUBLEPOST]Уште една тема отворена од десничар/и каде што се знае кои се на тапет ... се знае Ционисти, Евреи, Сорос, левичари, либерали, атеисти, мулти-културалисти и.т.н. и пак истите муабети !
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
Вие сите сте тешки паранои, олабавете малку, take some chill pills.
 
Член од
1 ноември 2005
Мислења
2.142
Поени од реакции
1.256
Preporachuvam da se prochita i chue neshto od David Irving pred da vlezete vo vakva diskusija.
I ushte eden David, David Cole, ako ve intresira za Holocaustot.
 
Последно уредено:

PIRATIC

diplomiran klozetar
Член од
26 јануари 2012
Мислења
7.854
Поени од реакции
6.495
BULLSHIT ... десничарите на форумов и воопшто во државава секојдневно јадат бурек против Евреите, Ционизмот, Сорос, Левицата, Либералите и.т.н. а зашто никој од нив не погледне прво во своите редови и во својата политичко-идеолошка матрица да види каква е !
Десницата е далеку пототалитарна и подиктаторска отколку политичкиот центар и политичката левица, десницата апсолутно не ги штити правата на граѓанинот, ниту индивидуалните граѓански права ниту пак се залага за подобар стандард на граѓаните туку кокетира и секогаш е на страната на крупниот капитал, еве кај нас 11 години десницата е на власт и што имаме заробени институции, заробени медиуми, перење на мозокот на народот со традиционализам, конзервативизам, национализам, религија и.т.н. и после Сорос бил крив што пола народ киднал надвор од државава, а тој народец што останал овде е незадоволен и реално си бара политички промени !
 

Kajgana Shop

На врв Bottom