Зимбабве ја призна Македонија под уставното име

saman

Раскажувачот
Член од
1 август 2009
Мислења
367
Поени од реакции
91
Па еве ти една работа: Наши војници секој ден ги ризикуваат своите животи во Авганистан (мислам дека од Ирак веќе се повлекоа). За кого тоа? За Американците и останати белосветци... Само што ќе ти објаснувам, ти си тераш по свое.
Со ова се сложуваме.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Oh My!
и Croatia била со нас во Оската на Злото.
0762445v.JPG
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Жално е тоа што од многу оддамна имаме двотретинско мнозинство во ОН, каде што со иницијатива може со двотретинско мнозинство да се изгласа признавање на Македонија под уставното име во ОН. Дали јас за ова сум грешка или пак некој немаат храброст да поднесат иницијатива за гласање?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Жално е тоа што од многу оддамна имаме двотретинско мнозинство во ОН, каде што со иницијатива може со двотретинско мнозинство да се изгласа признавање на Македонија под уставното име во ОН. Дали јас за ова сум грешка или пак некој немаат храброст да поднесат иницијатива за гласање?
Или пак има некои пишман аџии (ко Мексико).
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Некој погоре рече дека и од Зимбабве гласот се брои во ОН.

И, неможам да ги сфатам идиотите наречени А1 ... сега почнуваат да вртат спин дека Македонија ги расипува односите со ЕУ и Америка на сметка на односи со Зимбабве, кој е под санкции, и со тоа ја оддалечува Македонија од ЕУ.

A се со цел дигање фама дека Грујо е диктатор, па со такви се дружи, дека во државата е се најлошо ... Та и коментар различен од оние спинерските не објавуваат а трубат за демократија, слобода на говорот ... хахахахахахахаха која иронија...

Ама, кој е паметен ќе сфати ... кој не, нека проба да мисли со сопствена глава.
 

Брокер

Broker of the Year
Член од
25 јули 2009
Мислења
1.227
Поени од реакции
257
Или пак има некои пишман аџии (ко Мексико)
Ме интересира дали ова со двотретинското мнозинство е изводлива работа за која Македонија треба да и посвети внимание, или пак не?
А ова со Мексико во кој контекст, пишман аџија?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Ме интересира дали ова со двотретинското мнозинство е изводлива работа за која Македонија треба да и посвети внимание, или пак не?
А ова со Мексико во кој контекст, пишман аџија?
Па можда има некои кои се под притисок да станат ко Мексико.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Јака работа еј, ЗИМБАБВЕ не' признал под уставно име. Готово, сега Мугабе веќе ги подготвува најмоќните компании од Зимбабве да инвестираат во Македонија. Сега веднаш ќе бидам етикетиран како комуњар и антимакедонист. Да се разбереме, мене мило ми е кога држави не' признаваат, ама не се палам одма затоа што Зимбабве ја признал Македонија. Кој меѓународен фактор е Зимбабве бе? Секакви деца праќаме по амбасади, скандали праат таму (Австралија) и сакате да не' признаат? Наместо искусни дипломати да ни ја водат надворешната политика, нас ни ја водат партиски послушници.
Само едно потсетување дека, Роберт Мугабе беше еден од најблиските пријатели на Јосип Броз Тито во времето кога опозициските пулени од типот на Тито (само Петковски), Денко (за жал Малески), Бранко (по татко Црвенковски) и слични, одеа или се подготвуваа да одат во школата во Кумровец и како такви примерни комунисти да излижат се што треба да излижат, за да добијат гратис карти од ферјален, за посета на Белград, во време кое ќе се поклопи кога во посета на Тито му доаѓаа најблиските пријатели (Нехру, Насер,... и Роберт Мугабе)...

Нему веројатно нешто му останало во сеќавање дека државата која ја призна под уставното име била дел од државата на неговиот му најдобар пријател Тито, меѓутоа истите тие тогашни лижачи, веројатно заради староста, сега не го препознаваа чичко Роберт од кој тогаш требаа да учат што значи пријателство помеѓу две држави. Пуу! Јаз'к!
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.305
Поени од реакции
79.003
Некој погоре рече дека и од Зимбабве гласот се брои во ОН.
И, неможам да ги сфатам идиотите наречени А1...сега почнуваат да вртат спин дека Македонија ги расипува односите со ЕУ и Америка на сметка на односи со Зимбабве, кој е под санкции, и со тоа ја оддалечува Македонија од ЕУ, а се со цел дигање фама дека Грујо е диктатор, па со такви се дружи, дека во државата е се најлошо... Та и коментар различен од оние спинерските не објавуваат а трубат за демократија, слобода на говорот...хахахахахахахаха која иронија...
Ама, кој е паметен ќе сфати... кој не, нека проба да мисли со сопствена глава.
Добро де, и Хрватска има со Иран, да не кажам гз и гаќи односи, веќе долго време.
И што?
Дали се они далеку од интеграции (или како и да го викаме тоа)?

Тие (А1 енд ко.)си имаат агенда и џабе ни е дилемата дали да им замеруваме или не.
 
Член од
11 април 2007
Мислења
1.677
Поени од реакции
25
А1 и остала багра имаат јака агенда и добро одработуваат по сите основи.
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Само едно потсетување дека, Роберт Мугабе беше еден од најблиските пријатели на Јосип Броз Тито во времето кога опозициските пулени од типот на Тито (само Петковски), Денко (за жал Малески), Бранко (по татко Црвенковски) и слични, одеа или се подготвуваа да одат во школата во Кумровец и како такви примерни комунисти да излижат се што треба да излижат, за да добијат гратис карти од ферјален, за посета на Белград, во време кое ќе се поклопи кога во посета на Тито му доаѓаа најблиските пријатели (Нехру, Насер,... и Роберт Мугабе)... Нему веројатно нешто му останало во сеќавање дека државата која ја призна под уставното име била дел од државата на неговиот му најдобар пријател Тито, меѓутоа истите тие тогашни лижачи, веројатно заради староста, сега не го препознаваа чичко Роберт од кој тогаш требаа да учат што значи пријателство помеѓу две држави. Пуу! Јаз'к!
Во заблуда си друже ,овие СДС овци нестрижени се прогласија за комуњари за да наследат некои работи.Иначе вакви неспособни гниди можеле само кафекувари да бидат во екс ЈУ......
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Добро де, и Хрватска има со Иран, да не кажам гз и гаќи односи, веќе долго време.
И што?
Дали се они далеку од интеграции (или како и да го викаме тоа)?

Тие (А1 енд ко.)си имаат агенда и џабе ни е дилемата дали да им замеруваме или не.
Има некои прашања каде НЕ СМЕЕ да се гледа политичка, или каква и да било друга припадност.
Едно од тие прашања е и наметнатиот, од јужниот ни сосед, спор.
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
Во заблуда си друже ,овие СДС овци нестрижени се прогласија за комуњари за да наследат некои работи.Иначе вакви неспособни гниди можеле само кафекувари да бидат во екс ЈУ......
Ти си во заблуда :) , (деталот со ферјалното објаснува повеќе) картите преку феријален им гарантираа само прошетка низ Белград (околу железничката), за да можат кога ќе се вратат дома да раскажуваат приказни во маало, како биле кај маршалот и како при излегувањето од возот задолжувале знаменце (кое потоа морале да го вратат) со кое требало да мавтаат додека маршалот и Мугабе се корзирале низ улиците на Белград.
 
Член од
4 август 2010
Мислења
318
Поени од реакции
188
На луѓе што се бунат затоа што некој не признал под уставното име, нема потреба да им се реплицира...ни самите не знаат што сакаат, како тогаш вие ќе ги сфатите.
Браво за Зимбабве...и за останатите вакви/такви земји кои имаат повеќе храброст од некој поголеми и појаки.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom