За најновата лага на t-mobile-1 ден. цела минута!!!

Член од
7 март 2009
Мислења
1.127
Поени од реакции
788
Овие од t-mobile mafia мислат дека сите сме исти во Македонијава,овци за стрижење.До кога вакви моронски лаги од нивна страна.Гледам цело време фураат некакви реклами на радио,телевизија и останати медиуми дека мин.разговор им е 1 ден. а не кажуваат дека цена за воспоставување повик е 4 ден.,услугата важи само 3 ден.со надополнети 100ден. и цела недела со надополнети 150 ден.??? Комедии.Дајте да ги разобличиме овие хоштаплери,барем овде на кајганава.:helou:
 
Член од
26 април 2006
Мислења
13.024
Поени од реакции
1.940
Џабе ништо не има можеш пошо на сите медиуми имаат реклами и им е страв да почнат хајка.

Второ ова сеа шо фураат реклама им е маска на покачување на воспоставувањето повик.

А тоа шо трае со сто денари три дена стварно циганска работа.

И четврто бегајте бе од ти мобајл. Златтен вип. Цел месец со стотче имаш два денари кон сите мрежи + 3,5 воспоставување повик.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
јас избегав од Т-мобиле , отидов у ВИП . Блага веза немаат т-мобиле .. Плус тоа коа сакав да го откажам бројот , оној мрсниот пола саат ме убедуваше да останам со Т-мобиле .. ко очајни да беа ебаго ..
 
Член од
13 јули 2006
Мислења
15.186
Поени од реакции
18.000
јас избегав од Т-мобиле , отидов у ВИП . Блага веза немаат т-мобиле .. Плус тоа коа сакав да го откажам бројот , оној мрсниот пола саат ме убедуваше да останам со Т-мобиле .. ко очајни да беа ебаго ..

И јас повеќе не се секирам со нив, T-mobile одамна го префрлив на VIP, сега и ONE постпејд го префрлив на VIP.
 

Torte Mobile

Модератор
Член од
29 ноември 2007
Мислења
7.098
Поени од реакции
1.885
Сите идат на вип ... јас користам еден т-мобиле и два вип броја ... башка на вип со 200 за 1000 зборам ко луд :vozbud:

и не им може никој ништо на т-мобиле јебига се им е испланирано се е со правна основа значи ѕвездичките постојат * не им може никој
 

Manga

Golem alat
Член од
21 април 2006
Мислења
7.677
Поени од реакции
4.793
One - студентска тарифа :tv: 5 денари секое време кон сите броеви.
 

Necrophilia

Optimal Сasual Dating - Authentic Ladies
Член од
13 август 2006
Мислења
7.633
Поени од реакции
140
One post-paid Bussines рулз:
http://one.mk/default.aspx?SectionID=132
претплата од 1300, но никогаш испод 2500 а месечно минимум 40часа разговор кон било кој оператор, дремење на нет од мобилен минимум 400мб трансфер, детална сметка од 60страни и тоа сето ова само на еден број и на крај пак помалку од 15.000 плаќам за сите 4 броја :) а само татко ми прави 80% од тие пари. Кај него доаѓаат помалку страни од детална сметка одколку кај мене, али затоа 70% од броевите му се 0090, 00861, 0044, 00234 итн... :) да така презадоволен сум си од Уан, се разбира ниту еден медиум не би направил анти-реклама против некоја голема компанија, затоа што парите купуваат се. Па дури и твојот гнев.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Џабе ништо не има можеш пошо на сите медиуми имаат реклами и им е страв да почнат хајка.

Второ ова сеа шо фураат реклама им е маска на покачување на воспоставувањето повик.

А тоа шо трае со сто денари три дена стварно циганска работа.

И четврто бегајте бе од ти мобајл. Златтен вип. Цел месец со стотче имаш два денари кон сите мрежи + 3,5 воспоставување повик.


Колку шо памтам само во Вип не се наплака воспоставување на Повик!:toe:
 

M1K1 007

не у еу
Член од
7 јули 2009
Мислења
1.796
Поени од реакции
571
Колку шо памтам само во Вип не се наплака воспоставување на Повик!:toe:
WTF со Т Мобиле :drk:
уште да направат минута разговор за само 0,000001 ден а воспоставување на повик да се наплаќа 50 ден) :pos2:


се наплаќа во ВИП за воспоставување види тука
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
WTF со Т Мобиле :drk:
уште да направат минута разговор за само 0,000001 ден а воспоставување на повик да се наплаќа 50 ден) :pos2:


се наплаќа во ВИП за воспоставување види тука


Тоа е само во припејд!
Во постпејд тарифите не се плака!:toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.767
Поени од реакции
1.461
Ако дознаат Климе и другар му во рекламата дека се наплака 3 денари за воспоставување на повик ке го одкажат пикникот :toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom