За мажите: Какви девојки ве привлекуваат

Какви девојки?


  • Вкупно гласачи
    269

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
И повеќе од 60% се..ме интересира баш зашто е тоа така? ај да он е непушач ќе разберам му смета, ама не верувам дека сите овие кои бараат жена непушач се непушачи
За тоа треба да се направи статистика колкав процент од машките а колкав процент од женските се пушачи. Всушност мислам дека има некаде според СЗО ама ме мрзи сега да барам статистики.
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Според она што го видов до сега повеќе од 60% од мажите сакаат женска/жена непушач, ама според оние што ги познавам повеќе од 60% до жените се пушачи.
Мене баш и не ми пречи ако е пушач . сепак тоа си е нејзин живот и нејзино право ..
 
Член од
2 април 2006
Мислења
14.363
Поени од реакции
3.069
Како и Саладин,малку ме буни насловов на темата,за што точно стои,но судејќи според вашите постови,треба да ги изнесеме индивидуалните мислења за наша совршена партнерка.
Океј,идеме :

-Како прво,мора да е убава .Да не се лажеме со некои фини постови во кои не се спомнува убавината.
-Второ што ми паѓа на ум,мора да е conversation maker.
-Интелегентна,духовита итн...такви обични описи отфрлам,не е ова огласи за осаменост.
-Да не се плаши да го направи првиот чекор било кога (било кога=и во врска,и пред тоа).Нема ништо поубаво за мене кога некоја ќе ми се фрли со бакнежи (секако,ако и мене ми се свиѓа :))
-Мора да е авантуристка,секако не full time,туку на одредени мигови.

Но се горе набројано едноставно паѓа во вода,ако едноставно не се појави една варијабла меѓу вас двајца,а тоа се вика хемија.
Затоа,иако и овие нешта се земаат во предвид (особено првиот фактор,кој зависи од тоа дали ќе има или нема прв состанок),сите други се како споредни.

За мене,не би било интересно ако треба да ги оценувам сите девојки околу мене,па да ги споредувам со моите критериуми.
Затоа,all factors aside,уживам да се препуштам и да бидам тоа што сум,и да проценам понатака дали хемијата работи.
Ви викам,чиста физика ви е тоа :wink:
 
Член од
20 март 2007
Мислења
8.493
Поени од реакции
308
Вистинско женско?

Глава, врат, добар... расен граден кош, два горни екстремитети, два долни екстремитети и измеѓу женски полов орган кој дозволува сексуално општење. Ок, пошо се во бета фаза имаат и багови, треба да пазите да не налетате на некој естрогеномен... иначе тоа би било тоа.
 

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Вистинско женско?

Глава, врат, добар... расен граден кош, два горни екстремитети, два долни екстремитети и измеѓу женски полов орган кој дозволува сексуално општење. Ок, пошо се во бета фаза имаат и багови, треба да пазите да не налетате на некој естрогеномен... иначе тоа би било тоа.
брат ти имаш блага редардација мислам дека :vozbud: :pos2::pos2::pos2:без навреда :) хехехеехех шала на страна доста со оф :)

Хмм па вака вистинско женско добро прашање... доколку има:
- убавина внатрешно и надворешно
- добар караткер да знае да почне муабет и да прави муабет :) да е слободна во муабетите со мене :)
- да знае да ме сака и да ме поштува :)
- да има разбирање и да не ги мрази моите другарки и другари
- да знае за шала и границите на шалата да биде авантурист во откривање нови работи
хмм мислам дека толку ако ми текне уште нешто ќе допишам :)

ако има ваква let me now :) :smir:
 
Член од
19 мај 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
Na svetov nema ni priblizhno blisku neshto shto bi se nareklo Vistinsko zhensko.A i podobro shto e taka ako ima se shto sakash kaj e tuka interesnoto?Ubavo si kazhafte shto sakate (imashe i nekoi so basic potrebi imashe i nekoi "podlaboki")Pa sea zheni glejte si sho se prodava na pazarot xD (ne bukvalno)
znachi SAKAM: Malku ljubov ,Malku Razbiranje i mnogu dobar sex!
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Licno da mi se dopagja, i da ima karakter... mrazam ligavi, prepotentni, sebicni devojki koi izbegale od realnosta... i ziveat vo nekoja iluzija deka svetot se vrti okolu niv ;)...
Ama definitivno, drzam na karakter i pristojno odnesuvanje... koga devojka znae da kaze izvini, poveli i da pokaze pocit i kultura... avtomatski e visoko na skaliloto ;)....
 
Член од
4 април 2006
Мислења
9.179
Поени од реакции
3.072
Такво нешто до сега немам сретнато ,а немам ни замисла како би изгледала ..... мислев дека постои ама агрешив
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Такво нешто до сега немам сретнато ,а немам ни замисла како би изгледала ..... мислев дека постои ама агрешив
Abe se naogja, ama mnogu se retki... obicno takvi devojki se pozatvoreni, u diskoteka,bar... ne gi naogjas ;)...
 
Член од
27 август 2005
Мислења
30
Поени од реакции
2
Men want the same thing from their underwear that they want from women: a little bit of support, and a little bit of freedom.
-Jerry Seinfeld-
:poss: :poss:
 

ThugProphet

I'ma die a hustla!
Член од
14 јули 2007
Мислења
468
Поени од реакции
8
Na svetov nema ni priblizhno blisku neshto shto bi se nareklo Vistinsko zhensko.A i podobro shto e taka ako ima se shto sakash kaj e tuka interesnoto?Ubavo si kazhafte shto sakate (imashe i nekoi so basic potrebi imashe i nekoi "podlaboki")Pa sea zheni glejte si sho se prodava na pazarot xD (ne bukvalno)
znachi SAKAM: Malku ljubov ,Malku Razbiranje i mnogu dobar sex!
За ова болдираново: Секој со своето мислење, ама АКО моето и твоето би се нашле во заедничка тема на разговор (како сега овде), тогаш морам да НЕ се согласам со тебе.. За мене има.. Па за тебе може нема, зашто уште не си ја нашол...

Back на темава:
Само да напоменам дека не ми е МНОГУ важен изгледот...
Во принцип се она што го има мојата девојка, а тоа е:
-Карактер од кој нема бегање (да знае да се постави во секоја ситуација, да се снајдува како знае и умее, а тоа значи секогаш да знае што прави)
-Не мора да знае да готви, би ја научил, ако сака да знае...
-Пеглање алиша и се тоа, да не мора јас да и ги пеглам нејзините барем, за моите не мора...
-Смисла за хумор, тоа значи, не само да знае да се смее на шеги и да ги кажува, туку секоја зафрканција што е "на нејзина сметка", да знае да ја прифати како зафрканција и ништо друго...
-Храбост во умерено ниво; да не се трипа дека може и Crocop да го
убие со боскови:uvo: (значи да не се филма дека е Win Deasel во Man apart :pos::pos:), туку да има храбост да се спротивстави на се она кое не и се допаѓа и да каже не за тоа што не сака да го прави.
-Да има соништа и амбиции за тоа што сака во животот
-Да се стреми да ги оствари нејзините соништа и да ми помогне да ги остварам моите.
-Да не бара од мене да се променам поради неа (сум тој што сум и не се менувам за никого)
-Да ме прифаќа ваков каков што сум
-Да ме сака, па кога гокажува тоа да биде вистина.
-Да биде искрена, да не ме лаже ни мене ни никој друг
-Да не кука по мене кога ќе ме нема (ако толку ме сака и ако толку и значам, ќе продолжи, како со мене така и без мене, само напред; сепак да не заборава дека некој некогаш искрено ја сакал)
-Да нема "влакна на јазикот"
-Да не и зборува многу муцето за тоа што си правиме ние, па после нејзините да ме напињаат поради тоа како го заработувам лебот
-Да биде свесна дека се што правам правам за неа
-Да има на ум дека сум од спротивен пол, па да има разбирање дека не треба да и смета кога некогаш ќе ја плеснам по г`з кога поминува покрај мене, да знае дека се зезам...
-Не мора секогаш, ама малку почесто да биде расположена за "Танцот под белите (или шарените) чаршафи":pos:; тоа не значи дека од неа барам да ме ебе кога она не сака.
-Не мора да е сексуално образована; само основно, а за средно, виша, факултет, магистратура и докторат ќе земе од мене :pos2:
-Помалку во машко, повеќе во женско друштво (јеби га, заостанат сум и знам да бидам љубоморен:toe:)
-Да води лична хигиена, уредени нокти и заби, да се труди што помалку да мириса на пот
-Да не го заборавам еден од најважните детали: ДА СЛУША И САКА РАП и да ми дава критки за рапот кој јас го правам, да ја сака хип-хоп културата

Е сега околу изгледот; како што напоменав, не е могу важно како изгледа, се додека ги има горе-наведените способности.
-Не повисока од мене, ама не и многу пониска
-Никако плавуша (освен ако не е Scarlet Johanson:pos::pos:)
-Да не е шмизла, па да се туфка за шминката и трепките. Значи сакам Хардкор девојка (not too hard I soppose); мразам розева облека на девојка, голо стомаче (ова ми е омиленото место, си го сакам само за нене), штикли, отворени деколтеа (да не буљат сите во нејзините гради на журка, за да не мора да се тепам со секој).
-Средни гради, средно градено газе, линија на телото, посветол тен од чоколаден
-Најмногу ја сакам природна, кога е станата од спиење и без шминка, зашто тогаш е вистинската
-Не сакам пластика и силикони
-Да се облекува во широко (многу се палам на широка облека)
-Да има една или две тетоважи
-Кога како да се облекува во црвено, ја обожавам бојата
.....
Да не продолжувам, во нет кафе сум, треба pc-во а и мене ми се спие...
Поздрав
 

^^GoRiLLaZ^^

Happiness...?
Член од
25 јануари 2007
Мислења
5.735
Поени од реакции
7.983
- Да ме сака :wink:
- Да обожава фудбал, а не само да мрчат оти мразат фудбал :smir:
- Да не пуши цигари
- Да е паметна
- Да не лаже
- Да има карактер
- Да има смисла за хумор...
- Да биде снаодлива
- Да знае да почитува
- Да не лаже, туку да биде искрена
- Да си биде природна, а не пластика се во неа
- Да биде убава, пријатна и слатка личност
- Да не изневерува
- Да биде културна

и нормално хигена...
 

bella

*HOT*
Член од
8 јуни 2008
Мислења
407
Поени од реакции
27
Можеби не треба да пишам,ама гледам дека многу пишувате дека сакате девјката да гледа,да ја интересира фудбал,е тоа ретко,ама ако ве поштува и сака и фудбалот ќе го засака.
Јас лично мразев фудбал,а ќе видам мењавам програмата,ама откако сум со дечко ми гледам фудбал,не европски,светски секакви првенства изгледав,и сватив како е да се нервирате за фудбал,дури и јас се нервирав за челзи:uvo: кога губеше,еј...ако ве сака ќе го засака и фудбалот ќе го гледа,секако и вие ќе изгледате некоја серија нејзина:wink:
 
Член од
30 јуни 2008
Мислења
2.802
Поени од реакции
98
Vistinsko zensko...


koga pushi da uziva u toa
sve drugo su nebitne varijacije na tema
 

Kajgana Shop

На врв Bottom