За мажите: Какви девојки ве привлекуваат

Какви девојки?


  • Вкупно гласачи
    269
C

Cool Hand Luke

Гостин
Душа да има. Дискретно скромна, срамежлива, плашлива и љубопитна.
Храбра и карактерна во вистински моменти, и убава, прекрасна, недискретно. Смеѓа, кафеави очи.
 

burn84

Говорете Македонски
Член од
4 февруари 2006
Мислења
6.579
Поени од реакции
1.500
Темава е за мажите, знам. Не планирав да пишувам, ама burn84 заборави уште нешто да нагласи.

Ги заборави влакната кои никако не смее да ги има.
Тоа се подразбира, затоа не го ни споменувам. Ако има влакна тогаш не е жена.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
- да е уметник во душа
- да размислува рационално - (не секогаш правиот одговор е тој што води до успехот)
епа нема и тоа и тоа, или да биде уметник во душа или да размислува рационално, бидејќи прст во гз и душа во рај нема.

Во кој филм сте влегле?:retard:

Жените не се кукли.
Ја промаши поентата на брн.
 
S

Sith_Lord

Гостин
Да ќути и да пуши. :P



Нах, ако тераме сериозно, онда за мене вистинско женско е девојка која има интересна фаца и складен физикус, која не е претерано рационална и која не калкулира премногу (одбивно ми е тоа кај женско), која не е цинична и саркастична, која знае да се радува, која не се плаши да се испрља (ау, леле, имам флека на ѓонот од кондурата! лилаа, скршив нокт) со која можам да се пентарам по планиње и да се клошарам по паркови, која сака да патува, да чита по нешто (НЕ КОЕЉО И СЛИЧНА ТОАЛЕТ ЛИТЕРАТУРА), која ја интересира што се случува околу неа (а не слепа при очи), која има имагинација, т.е. не е сиво, исплакнато суштество, која знае што сака и не се менува на секои три минути, која не е претерано несигурна во себе и невротична до степен што ќе ме замара секој пат кога излегувам надвор со другарите, а не со неа, итн.

:)

Sith
 

BuSarCe

See My Profile
Член од
4 август 2007
Мислења
1.726
Поени од реакции
33
да има памет во главата и да го цени тоа што го има:smir:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
:pos::pos::pos: Ако најдеш ваква женска те частам.

А што, кој кур? Како високи му се критериумите? Не се плашам да се исфлекам, го презирам Коељо заедно со Мандино и останата багра, одам на планини највеќе што можам... Саркастична сум и цинична - јеби га, ама има еден куп таму некаде кои не се, а ги исполнуваат останатите услови. Што ви е поентата со „таква жена/маж не постои никаде“, дрн дрн, јариња? Секој треба да си има некакви критериуми, кои се градат со време нормално... И не - не треба да се превисоки, ама дечкото не бараше ништо научнофантастично! Кога сме кај научна фантастика - акоб ев лез/би, ќе сакав жена како Старбак од Батлстар Галактика:))))
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
па .... вака : ...
- слаба , височка ( 170 , 175 )
- со некој шарм , скриен , нешто слатко што крие во портретот .
- да знае да исслуша
- да не мисле дека знае се , оти ке ме нанервира:pos:
- да не се плаши ( да го лапне .. )
- да не ги форсира другарките ( оти претеЖНО замараат )
- другото само по себе .
мислам дека скроме сум :toe:

позЗ
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
А што, кој кур? Како високи му се критериумите? Не се плашам да се исфлекам, го презирам Коељо заедно со Мандино и останата багра, одам на планини највеќе што можам... Саркастична сум и цинична - јеби га, ама има еден куп таму некаде кои не се, а ги исполнуваат останатите услови. Што ви е поентата со „таква жена/маж не постои никаде“, дрн дрн, јариња? Секој треба да си има некакви критериуми, кои се градат со време нормално... И не - не треба да се превисоки, ама дечкото не бараше ништо научнофантастично! Кога сме кај научна фантастика - акоб ев лез/би, ќе сакав жена како Старбак од Батлстар Галактика:))))

А јас реков дека таква женска не постои? Кај прочита ти тоа извини ти се молам? Јас само му реков на дечкото дека кога ќе најде таква има частење од мене. Нити споменав високи критериуми нити нешто слично. Тоа како ти си сфатила твој проблем.

Поентата ми беше не дека дечкото бара и има високи критериуми туку само една таква комбинација на едно место кој патем ми дојде многу чудна, затоа. А не реков дека имам нешто против неговите критериуми.
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Не знам зошто да е чудна една таква комбинација. Јас веднаш имам слика за какви девојки зборува Sith Lord и секако дека познавам такви. Воопшто не се чудни девојките со таква комбинација:)
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
:smir: Можеби! Се извинувам ако навредив некого, не ми беше тоа намерата. Едноставно ми падна чудно затоа што не сум сретнала некоја таква па рефлексно изреагирав.

Јас уште немам слика за девојката:pos:
 

DarkWalker

Think globaly , Act Localy!!!
Член од
4 февруари 2006
Мислења
1.209
Поени од реакции
70
Прво нешто во женските што би заприметил се очите , устата и градите :)

-Да има симпатична фаца и чоколаден тен ..:)
-Коса ( плава , или прамени .. )
-Да има разбирање
-Кога е лута да не покажува пред јавноста
-Да биде возбудлива во секој поглед
-Да биде откачена по карактер
-Да не изиграва нешто што не е , да не се качува на 7 небо , да не е материјалистка ... :))) ( незнам дали ке се најде таква ) хаха

:)))
 

Bavarecot

Доле Влада !!!
Член од
4 март 2008
Мислења
2.813
Поени од реакции
358
Прво и најважно да ме сака и да ме прифати таков каков што сум.
- Да знае да готви
- Да биде духовита и да знае да праи муабет на секоја тема (не барам да биде стручњак, онака општо)
- Да не пуши (цигари)
- Да сака спорт
- Да не ја мрзи да пешачи по планини
- Да не биде шмизла
- и мн. други работи
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Според она што го видов до сега повеќе од 60% од мажите сакаат женска/жена непушач, ама според оние што ги познавам повеќе од 60% до жените се пушачи.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Според она што го видов до сега повеќе од 60% од мажите сакаат женска/жена непушач, ама според оние што ги познавам повеќе од 60% до жените се пушачи.
И повеќе од 60% се..ме интересира баш зашто е тоа така? ај да он е непушач ќе разберам му смета, ама не верувам дека сите овие кои бараат жена непушач се непушачи
 

Kajgana Shop

На врв Bottom