За Ресен

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
asfalt напиша:
епа, комшија ми е:))има 2-јца браќа, а ти со него се познаваш ?
еееееее со боро сме тешки другари поздрав до него и до Робанот ако го знаеш
 
Член од
27 јануари 2006
Мислења
15
Поени од реакции
0
бев летоска добро е
има живот стриптизети и добро пичиња
 
Член од
17 февруари 2007
Мислења
8
Поени од реакции
0
...epa dragi moi prviot moj komentar na ovoj forum go posvetvam bas na Resen, ne zasto toj mi e roden grad ami deka za nego procitav nekoi raboti so ne mi bea bas dragi.Imeno za site sto neznaat, da kazam deka Resen e edno prekrasno malo gradce koe gi ima site karakteristiki na urbano mesto za ziveeenje.Vo Resen ziveat prekrasni luge so prekrasen duh, zreat najsocnite jabolka, i ljubov vodat najubavite devojki.Sekoj sto imal loso iskustvo vo Resen verojatno ne naisol na vistinskite luge, ami na onie na koj Resen im dade se sto imaat vo nivnite zivoti.Koj ne mi veruva mozam slobodno da mu posvetam eden vikend vo mojot RESEN a potoa sam da donese zaklucok.
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
asterix_m напиша:
Го знае ли некој Борче Јоновски?
Ти 100% си скопјанец или имаш некеква врска со градот.
Со него се знаеш од студентскиот или?
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
zafrknata напиша:
Ти 100% си скопјанец или имаш некеква врска со градот.
Со него се знаеш од студентскиот или?
хихих, му даде 100 варијатни, па сигурно една од нив е...:)))
 

FromSunWithLove

dance or die
Член од
1 февруари 2007
Мислења
524
Поени од реакции
13
epa vaka nekolku pati sum pominal od tamu i toa "gradot" kako vie sto go vikate licini na vistisko selo (bez navreda ali taka e )
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Некни на вебкам ја гледав чаршијана , а и преспаскај ма бендисвит ептен
 
Член од
10 февруари 2007
Мислења
647
Поени од реакции
28
FromSunWithLove напиша:
epa vaka nekolku pati sum pominal od tamu i toa "gradot" kako vie sto go vikate licini na vistisko selo (bez navreda ali taka e )
Aбе срцка без навреди али сигурно не си забележал добро, највројатно ти требале наочари за сонце заради сјајот што го дава градот. Можеби луѓето не чинат али градот си е еден од најубавите. Повели и дојди!!!
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
зафркната мори полека не ги плаши нема да ни дојдат!!!
на гости де :)
 
Член од
21 февруари 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
Ne sum bil vo Resen, a ma sum cul da e ubavo malo gradce. Koga studirah vo Sofiiskiot universitet slavianska filologia sum cul mnogo dobri zborovi za Resen /za silnata inteligencija vo gradot/ od rektorot Boian Biolcev na koi rodot mu e od Resen. Od nego znam deka od Resen se uste Andrej Liapcev - ministar pretsedatel na bugaria 1926-29, Simeon Radev - bugarski poslanik vo Haga, Ankara, Washington, London i Brussels, delegat na ON vo Zheneva. Hristo Tatarcev osnovatel na VMORO.
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Татарчев гибање НЕ , род ми се хихи . А да ве опитам , Отешо до кј е...???
Реновираат нешто или ?
 

зунза

Модератор
Член од
27 јануари 2006
Мислења
3.301
Поени од реакции
59
Хаха,Ресен :))
Ако те фата ќе те опера :)))
Искрено ко ќе помислам на тој град смеа ме фаќа.
Одма ми текнува на тие стотината дуќани за бизнис со пластики,сто стоваришта,сто дуќани за плочки и санитарија,и хаос паркирани луѓе. И нормално еден ќош да свртам,сите ќе ги сретнам:)))
Имам викендичка Претор,а то значи дека имам скиснато Ресен,ко ќе ми е досадно одиме со моите во Ива-пром :)))
 

Kajgana Shop

На врв Bottom