За Ресен

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
asfalt напиша:
Рагаца ма, што вака, и ти со јаболки и ресана си растена? Мислев од ресен си? дај кажи може се познаваме:)), па да се најме порта на по едно кафе(има нови од Арабика дирек)_
OT Resen do dusa mene so smoki me rastea :)) A so coek ti vakof tolku gubre da frlar mґre na gradov a ?)) Kafe Porta nikogas ne e maka baska od Arabika :)
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
Lele lani sto imase edna resencanka idese kaj edna drugarka isto od resen. Leleleleee....mnogu jako gzliste i faca top. Ama edna zakoraevna hristijanka sto bese bree...skala kalugerka da se pravi...greota..takva ubavina u manastir se ostavali be luge?
 

gOJDO

Пациент, неизлечив
Член од
4 јануари 2006
Мислења
1.304
Поени од реакции
20
да му цркни козата на ресенчани...
 

Toreador

Spectacular Apocalypse
Член од
24 јуни 2005
Мислења
3.374
Поени од реакции
48
gOJDO напиша:
да му цркни козата на ресенчани...
....рече Господ и ја создаде свињата. :pos: :pos: :pos: :pos:

Имам само еднаш поминато низ ресен, пред 8 години. Се то овоштарници и пустиња...мртов град ни еден човек не сретнав на патот
 

Carlito Brigante

Хаусмајстор
Член од
5 ноември 2005
Мислења
844
Поени од реакции
8
Да поминеш у Пазар-ден. Трипати ќе продадат и ќе те купат и нема да забележиш
 
Член од
30 јуни 2006
Мислења
1
Поени од реакции
0
Hmm edno propuste za sportot vo resen ne napisa:) mislev baska od toa za vo teretana:)

Ova bese za deckoto so napisa referati za Resen
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
ти демек сефте сеа идиш а? за ракометов, дај ти некоја мисла, ников ти е на таја тема, а за теретана уживај си, ќе го биде и тоа, ресен има добри билдери...
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Не сум бил во Ресен ама со ресенчани се дружам по студентските домови во скопје, одлични дечки многу се држат меѓу себе алал да и е. Летово сигурно ке отидам до ресен за да се видиме со приајтеите и ке ја искористам таа приклика да прошетам, ми кажуваа дека околината околу Ресен поточно Конско или Брајчино беше не ме факајте за збор било многу убаво
 
Член од
28 јуни 2006
Мислења
403
Поени од реакции
0
Убаво е бе градчето.Сум бил неколку пати и службено и приватно.Еднаш бев пред 6,7 години на тренинг на ракометарите на ЈАФА,ние нешо таму на турнир игравне фудбал па после тоа имаа тренинг ракометарите.Таму ги имаат најубавите јаболка во свет.Имаа и едно јако местенце за забава каде шо гостуваат познати звезди од бивша југославија.
 

асфалт

UNCENSORED
Член од
8 август 2005
Мислења
804
Поени од реакции
23
епа шо знам шо да ти речам, добар впечаток остава, али за брзо време досадува:))0
 

asterix_m

Регулатор
Член од
19 април 2006
Мислења
2.765
Поени од реакции
33
Го знае ли некој Борче Јоновски?
 

A__

Супер модератор
Член од
16 март 2005
Мислења
4.920
Поени од реакции
10.487
Кога патувате правец од Ресен према Охрид, на неколку стотини метри пред излезот на градот, сте го виделе ли знакот за Ресен а над него со спреј е напишано "СМРДА". И му доаѓа Смрда Ресен (веројатно сакал смрден Ресен да напише, не знам).
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
А бе океј е Ресен .. секој трет ден сум таму. Ама нека земи тој Бузле нека го направи тој патот од Ресен спрема Охрид зашто ќе го камшикувам!:nerv:
И не го изгласувајте веќе АМАН! ДОСТА МУ Е!:pos:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom