За МК рапот..

Член од
8 јануари 2012
Мислења
14.025
Поени од реакции
36.795

Bas me interesira kakvo mislenje imate za Shkupi Flow tie sto se razbiraat vo rap garant gi znaat..
Не верувам некој да ги искоментира пошо ипак ова не е МК рап, најверојатно е подобро во другата тема да побараш мислење ако толку те интересира.
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
15
Поени од реакции
2
Не верувам некој да ги искоментира пошо ипак ова не е МК рап, најверојатно е подобро во другата тема да побараш мислење ако толку те интересира.
Bas ova e MK rap brat nikade vo albanskata rap scena go nema ova ti e mk rap na Albanski
 
Член од
9 ноември 2017
Мислења
523
Поени од реакции
1.161
Bas ova e MK rap brat nikade vo albanskata rap scena go nema ova ti e mk rap na Albanski
А што мислење очекуваш некој да ти каже, кога никој не разбира што пеат. Или сакаш спотовите да ги искоментираме дали ни се свиѓаат?
 
Член од
20 јуни 2018
Мислења
15
Поени од реакции
2
А што мислење очекуваш некој да ти каже, кога никој не разбира што пеат. Или сакаш спотовите да ги искоментираме дали ни се свиѓаат?
Ne brat samo sakav da kazam deka stvarno rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot a istotaka i raperite albanci od mk imaa od kogo da zemat skola tolku pozz
 
K

kicodarker

Гостин
rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot
rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot

rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot

rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot

rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot

edna u najakata vo balkanot
edna u najakata vo balkanot
edna u najakata vo balkanot
edna u najakata vo balkanot
edna u najakata vo balkanot
edna u najakata vo balkanot
edna u najakata vo balkanot
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.962
Ne brat samo sakav da kazam deka stvarno rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot a istotaka i raperite albanci od mk imaa od kogo da zemat skola tolku pozz
Не е.
Ни таа од македонската говорна бранша, а ни таа од албанската.
 
D

dobramuzika

Гостин
може не сме први на балканот во правење на вистински рап, ама сигурно сме во топ три, а подобра рап публика мислам дека нема на балканот па и пошироко, би риал дури го има изјавено тоа. ваши мислења?
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
43.297
Поени од реакции
78.962
може не сме први на балканот во правење на вистински рап, ама сигурно сме во топ три, а подобра рап публика мислам дека нема на балканот па и пошироко, би риал дури го има изјавено тоа. ваши мислења?
вистински рап

како моќно и праведно тоа звучи

Господ Бог знае кој што подразбира под тоа.
 
Член од
7 септември 2016
Мислења
19.625
Поени од реакции
34.814
Oваа тема е за најдобра мк рап песна а не тема кај шо ќе си лупнеш рандом линк и поставиш небитно прашање.
... не гледаш дека постирав најдобра рап македонска песна и се вика „ До кога вака“, женската беше најдобра рап македонска пеачка и нејзиниот единствен албум со сите рап песни и беа секогаш на топ листа актуелни и мене баш ова ми се допаѓа КАКО НАЈДОБРА МК РАП ПЕСНА?
ама прашање колку си ТИ запознат со тоа или дали воопшто си бил тогаш роден па тебе ти е лупање на рандом линк !
...бог да чува, каква покажана агресивност на модератор напиши на тема горе -забрането бијонс член да постира, па да знам каде може и каде не може :(
па и насловот на темата е „За МК рап““ .... постирав најдобра рап песна за мене, има коментари што воопшто не постираа ни спомнуваат најдобра песна, ама по рандом силина најде мене да ми се нафрлиш? изгледа не си вечеран па на мене најде да се истураш модераторе? што туку се закачивте модератори вечерва за мене? а?
 
D

dobramuzika

Гостин
вистински рап

како моќно и праведно тоа звучи

Господ Бог знае кој што подразбира под тоа.
ха ха, повеќето ќе разберат, а најверојатно разбираш и ти. знаеш за што зборувам.[DOUBLEPOST=1531076370][/DOUBLEPOST]курчо, тетово, нема многу материјал снимано ама се му е солидно, оваа ми е омилена. според тоа што го пишува на соц. мрежи албумот треба да испадне за некој месец, не верувам дека ќе разочара.
 
Последно уредено:
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.092
Поени од реакции
15.953
може не сме први на балканот во правење на вистински рап, ама сигурно сме во топ три, а подобра рап публика мислам дека нема на балканот па и пошироко, би риал дури го има изјавено тоа. ваши мислења?
Хрватите, Србите, Босанците, други немам слушано, сепак овие се пред нас. Пример, Хрватите се светлосни години пред нас, било лирики, битови, за спотови не коментирам зашто не сум љубител на комерцијала. Доволно е Трам 11 и Ел Бахати да ги спомнам, ние можеме да сонуваме за такви изведувачи, сем САФ кои оставија само еден албум што исто не е баш за пофалба.

Публиката што знам, тоа треба некој друг да ја оцени, мене ми е тоа ирелевантно.

Нејќам да го хејтам мк рапот али мислам дека мене лично нема што да ми понуди.[DOUBLEPOST=1531078935][/DOUBLEPOST]
Ne brat samo sakav da kazam deka stvarno rap skolata vo makedonija e edna u najakata vo balkanot a istotaka i raperite albanci od mk imaa od kogo da zemat skola tolku pozz
Од албанско што сум слушнал, единствено дечково, Шкупи Флоу ми е ок. Секогаш сум се заебавал колку врска немаат албански "рапери" со флоуто, немаат допирни точки. Овој дечково не е лош, ама па не разбирам што збори. Спотот исто слабо, талибански да не речам.
 
Последно уредено:
Член од
6 мај 2018
Мислења
1.140
Поени од реакции
2.734
вистински рап

како моќно и праведно тоа звучи

Господ Бог знае кој што подразбира под тоа.
Како бе што значи? Значи да не ја шитнеш улицата за пари и кучки. Да останеш достоен на Зборот, да правиш музика од љубов, а не за пари како тој педерот Слаткар... Да не си играш курташак со рапот како тие од Чиста Околина!
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
5.056
Поени од реакции
12.937
Добро овие сите што викаат дека освен Саф се друго е катастрофа и дека освен Сафизам албумот другото не чини, го имаат ли чуено Не Заборавај од Стр2? Од Страјк Кутија, па и Земен Рај.. Така, на која база овие не добиваат никаков кредитс, и се категоризирани во категоријата на се друго што не чини....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom