Заљубени во малолетно лице ....

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.720
Поени од реакции
11.938
Добро бе, јас имав еден момак кој беше петнаесет години помал, па никој не се побуни. Што е со двојниве стандарди?
Тоа е другачије, постаро женско со помладо машко, тоа е оправдано од сите космички принципи и од сите Gjurgjievi божествени нивоа што се надвор од сета наша заспаност :D
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Добро бе, јас имав еден момак кој беше петнаесет години помал, па никој не се побуни. Што е со двојниве стандарди?
абе тој може и 15 да е помал ама дали бил малолетен е муабетов
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Не тргнав во прво 1960, јас сум прва генерација која одеше во осмолетка. Пред тоа основно беше само до четврто а потоа беше гимназија нижа и виша
Ама доста со ова - ќе ја расипеме темава
Нема шанси да си тргнал прво во 1959... Осмо ќе си завршел во 1967, не 1968 како што си пишал :)

Aко си август 1953 еве ја математиката доколку си тргнал 1959

1959 septemvri prvo zapisan - 6 god i 1 mesec

1966 septemvri osmo zapisan - 13 god i 1 mesec

1967 septemvri sredno zapisan - 14 god i 1 mesec

Aко си тргнал 1960 - ќе си завршел 1968 осмо...
 
Последно уредено:
Член од
16 април 2014
Мислења
7.110
Поени од реакции
11.140
Ова е надвор од темата
Не знам кај сум згрешил, помогнете кај сум згрешил
Јас сум роден 12. 08. 1953
Осмо оделение завршив 1968
Гимназија Корчагин завршив 1972
Значи прва средно завршив, па потоа летото помеѓу прва и втора наполнив 16 години
Па и ти кога си завршил Втора си имал 16.истото го кажува членот што го цитираш.значи помеѓу осмо и 1ва си НАПОЛНИЛ 15 години
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Кога Хеф дупи 18 годишна тогаш е A-OK ама ако случајно се деси 23 годишник да легне 16 годишна спремајте ја кладата.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.720
Поени од реакции
11.938
Кога Хеф дупи 18 годишна тогаш е A-OK ама ако случајно се деси 23 годишник да легне 16 годишна спремајте ја кладата.
Шо па тој да легнува а ние не, или сите легнуваме или никој
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Нема ништо добро во ова
Кралот Милутин се оженил со Симонида кога таа имала 5 години. Такви работи се трагедија
Еве како за тоа пишува српска Википедија
http://sr.wikipedia.org/wiki/Симонида_Немањић
„ Григора је забележио како је Милутин конзумирао брак са Симонидом у време када је она имала само осам година (1302) чиме је повредио девојчицину материцу и онемогућио је да рађа [1]. “
 

Con Artist

the man with the key
Член од
1 мај 2012
Мислења
5.193
Поени од реакции
20.831
Чим Господ одобрил женење со деца, мора да е правилно. Божјиот збор е апсолутна вистина.





 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.976
Чим Господ одобрил женење со деца, мора да е правилно. Божјиот збор е апсолутна вистина.





Најсериозно онака, немаш ли во реалноста некое хоби, било што каде ќе може тој сарказмот, вистинит или невистинит да си го покажуваш?
Мене јасно ми е дека тебе ти е до ладење на таквото дојдено овде, али во секоја ебана тема контраш со страшни глупости, ко ова овде.
А мене искрено ми се гади од сликиве кои за тебе се заебанција.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Најсериозно онака, немаш ли во реалноста некое хоби, било што каде ќе може тој сарказмот, вистинит или невистинит да си го покажуваш?
Мене јасно ми е дека тебе ти е до ладење на таквото дојдено овде, али во секоја ебана тема контраш со страшни глупости, ко ова овде.
А мене искрено ми се гади од сликиве кои за тебе се заебанција.
Зашо бе така збориш? Човекот само ти покажа дека ете тоа во некои култури е сосем нормална појава. Немој да бидеш нетолеранта кон други култури и нивните сфаќања и обичаи. Како можеш да кажеш дека ти се гади? Тоа е расизам и национализам.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.976
Зашо бе така збориш? Човекот само ти покажа дека ете тоа во некои култури е сосем нормална појава.
Тачно, природата е педофилот, а не она болните, изопачени умови. Кај овие може да се согласиме дека е тоа природно, нормално и прифатено.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Тачно, природата е педофилот, а не она болните, изопачени умови. Кај овие може да се согласиме дека е тоа природно, нормално и прифатено.
Во исто време они на нас би гледале како болни и изопачени умови така? Кој е во право, ние со нашите закони или они со нивните?
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.133
Поени од реакции
15.976
Во исто време они на нас би гледале како болни и изопачени умови така? Кој е во право, ние со нашите закони или они со нивните?
Да, ние сме болните зашто кај нас се казнува со закон 60годишен да има односи со 10годишно девојче или помалку од тоа.

Јас не знам дали ти стварно си имаш увртено некој филм дека ова е стварно природно и нормално или си играш курташак на темава. Како може да е нормално тоа што се случува во таквите земји? Мислиш дека е нормално девојче со неразвиени органи да има секс? Да раѓа деца одма после добивање на прва менструација? Онака, озбилно?!
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Да, ние сме болните зашто кај нас се казнува со закон 60годишен да има односи со 10годишно девојче или помалку од тоа.

Јас не знам дали ти стварно си имаш увртено некој филм дека ова е стварно природно и нормално или си играш курташак на темава. Како може да е нормално тоа што се случува во таквите земји? Мислиш дека е нормално девојче со неразвиени органи да има секс? Да раѓа деца одма после добивање на прва менструација? Онака, озбилно?!
Органите се развиени инаку не би можеле да бидат оплодени. Може ли тоа девојче да роди дете? Може. Што тука не ти е јасно. Ние со нашите закони сме изродот и историски гледано и природно гледано. Ние сме мала временска аномалија. Долго време ова се правело во минатото а и сега се прави.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom