Заљубени во малолетно лице ....

Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Девојче од 16 години е 2-3 година не прва..
Не ....
Во прво оделение се запишуваме на 7 години. Осмо оделение завршуваме на 15 години. Прва година средно завршуваме со 16 години.
 

mandak

матапрчо
Член од
26 март 2009
Мислења
799
Поени од реакции
525
Другар шо напрај ја потфати ?
Пиши во мисла ме кладе !
 
Член од
11 јули 2008
Мислења
2.908
Поени од реакции
1.548
Ова сега го видов....
Веднаш да ти кажам - заборави
Девојче од 16 години е дете кое оди во прва година средно. Ако прашаш кај неа дома - таа сеуште ги чува куклите со кои си играла до пред година - две, а веројатно и сега си игра со кукли
И за каква љубов зборуваш - заедно ќе си играте со кукли?
Најди девојка каква што ти одговара - твоја врсничка. Имаш твои школски другарки, комшивки, имаш другарки од излегувања, диско и тн. Со таква изгради врска. На твои години разлика од година - две е голема разлика
Немој да си играш со работи кои се многу опасни, бидејќи можеш да го упропастиш нејзиниот детски развој, а можеш и себе да се упропастиш
Ах, сега сфатив не сте вие криви со ваквото размислување туку времето е криво. Премногу ви избегало времето па сеа се мачите да го стигнете. Вие уште живеете у времето кога девојките на свои 16-17 години носеа ѕвонарки, топуци и ролки. Јас во тоа време имав 12-13 години и го дркав на дадички у ѕвонарки и ролка шо беа по 3-4 години постари од мене. Ве сфаќам, у тоа време да се дознаеше за девојка дека носи танга ја сметаа за курва. Се надевам дека барем тој проблем сте го пребродиле. Единствен совет за да сфатите дека во денешно време девојките добиваат у четврто, а се ебат уште у седмо. Дека во денешно време повеќе од нормални се ваквите врски каде девојката само шо се упишуе у средно си фаќа полнолетен дечко пошо веќе се смета за голема. Прошетајте малце распрашајте се шо се дешава и стигнете ги тие десетина години шо ви фалат у математиката или живејте у илузија.

За крај, сите женски субјекти кои некогаш имале скриена фантазија со помладо момче ама се устручавале да му пристапат со страв да не ги пријави во полиција еве јас им ветувам дискреција и дека ќе ги прифатам без предрасуди во однос на разликата во години. Не сум малолетен ама неам повеќе од четврт век.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Отсекогаш било така бе друже, само има некои луѓе кои живеат во своја реалност, реалноста на книгата или реалноста на другите, кои ете точно им ја прераскажале.
Не ми беше одговорено на прашањето дали девојчињата на 12-13 години имаат романтични, сексуални чувства? Нема ни потреба од одговор, сите знаеме дека имаат. Покрај биолошкиот момент кој гарантира оплодување ете го и психолошкиот кој бара оплодување. Некој не им дозволува да ги слушаат своите емоции, хормони, она што телото им бара. Кој е тој кој им забранува и ги осудува? Мислам дека секој кој е отворен кон вистината може лесно да ја види. Можете ли да заборавите барем на момент на лагите кои ве учеле од мали и стравовите кои ви ги всадуваат и да ја погледнете реалноста онаква каква што е, колку и да на вас после толку години ви изгледа чудно, неморално? Природата нема култура, морал, социјални норми, вештачки правила и закони. Ако мажот и жената се сакаат тогаш годините не се битни и сигурен сум дека ќе им биде убаво и на двајцата.
 

831

HOATH IAIDA
Член од
8 ноември 2009
Мислења
6.724
Поени од реакции
11.957
Кај девојчињата на таа возраст кога брмчат хормоните се јавува потреба да бидат третирани како повозрасни па ќе направат се за да го остварат тоа. Најлесниот начин е да си фатиш постар дечко кој, се разбира, никогаш нема да речи не, демек ќе те разбира и ќе ти пружа одредена поддршка па ќе го зграпчи моментот со двете раце и нозе. Скоро сите т.е. похрабрите од крајот на основното и за време на средното образование имаа постари дечковци. Љубов не е, затоа што таквите така наречени состојби се секојдневие во тие години, имаат сто симпатии и во сите се заљубени а маживе чекаат ко хиени пошто лесен плен нели ;)
Природен процес е во прашање и не е убо да се злоупотребува, ама кој сум јас да се мешам во мистериозните патишта на Демиургот :cautious:
 

Луси

extreme
Член од
17 септември 2008
Мислења
6.719
Поени од реакции
19.875
Кај девојчињата на таа возраст кога брмчат хормоните се јавува потреба да бидат третирани како повозрасни па ќе направат се за да го остварат тоа. Најлесниот начин е да си фатиш постар дечко кој, се разбира, никогаш нема да речи не, демек ќе те разбира и ќе ти пружа одредена поддршка па ќе го зграпчи моментот со двете раце и нозе. Скоро сите т.е. похрабрите од крајот на основното и за време на средното образование имаа постари дечковци. Љубов не е, затоа што таквите така наречени состојби се секојдневие во тие години, имаат сто симпатии и во сите се заљубени а маживе чекаат ко хиени пошто лесен плен нели ;)
Природен процес е во прашање и не е убо да се злоупотребува, ама кој сум јас да се мешам во мистериозните патишта на Демиургот :cautious:
Zenkite postari detchkofci, vie testosteroncite iskusni zeni, kraj da nemoze da se najde.. A sepak se e svedeno na vkus I dirty thoughts.

I neznam zosto cela tema za ova, kaj e leandra da ja zakacit vo problemine :cautious:
 
I

izotop

Гостин
да ми беше мене ќерка...ах леле леле, прво полиција па они ако не средат леле леле. тешко говедото што се игра со ќерка, во секој случај...
 
Член од
11 ноември 2009
Мислења
2.809
Поени од реакции
2.630
Отсекогаш било така бе друже, само има некои луѓе кои живеат во своја реалност, реалноста на книгата или реалноста на другите, кои ете точно им ја прераскажале.
Не ми беше одговорено на прашањето дали девојчињата на 12-13 години имаат романтични, сексуални чувства? Нема ни потреба од одговор, сите знаеме дека имаат. Покрај биолошкиот момент кој гарантира оплодување ете го и психолошкиот кој бара оплодување. Некој не им дозволува да ги слушаат своите емоции, хормони, она што телото им бара. Кој е тој кој им забранува и ги осудува? Мислам дека секој кој е отворен кон вистината може лесно да ја види. Можете ли да заборавите барем на момент на лагите кои ве учеле од мали и стравовите кои ви ги всадуваат и да ја погледнете реалноста онаква каква што е, колку и да на вас после толку години ви изгледа чудно, неморално? Природата нема култура, морал, социјални норми, вештачки правила и закони. Ако мажот и жената се сакаат тогаш годините не се битни и сигурен сум дека ќе им биде убаво и на двајцата.
значи за тебе е нормално врска на 12 год девојче со 25-.... годишен?? :eek:
 

Makaron

КЕН ЛИИИИ лиду дибу даут јууууууу !!!!
Член од
16 јули 2014
Мислења
7.612
Поени од реакции
11.739
Мене лично не ми сметаат ваквите врски затоа што секоја втора средношколка оди со некој кој е постар од нејзе минимум 3 години, ги има и таквите што одат со доста повозрасни.
Е сега што ќе се деси кога таа ќе порасне и ќе почне поинаку да гледа на работите тоа незнам, затоа што зависи од личноста.
А и незнам која им е целта на тие со 23+ години што одат со млади, сериозна врска сигурно не, затоа што таа се нервира за домашното и наставниците:pos: а тој има сосема спротивни проблеми и обврски...
А и кога ќе порасне ќе оди на факултет или на работа па ќе сака да се пронајде себеси и да почуствува слобода...
 

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
6.052
Поени од реакции
7.819
Друже ниту прв ниту последен ќе бидеш. Само се поставува прашањето дали стварно можиш и оваа да ја фатиш. Тој што фаќа не размислува младо старо, едноставно фаќа. А дека овде дискутираш и пробуваш да убедиш некој и нешто а со тоа можеби и самиот да се лажиш, ништо нема да ти смени.
Пробај.
 
N

NikolaMKD91

Гостин
Не ....
Во прво оделение се запишуваме на 7 години. Осмо оделение завршуваме на 15 години. Прва година средно завршуваме со 16 години.
Лоша ти е математикава смрт . Јас бев втора година средно пред 7 години и имав 16, се разбира во мојот клас имаше некои со по 15 години ама тие беа они што се една година порано запишани.
 

STEALTH

God is a DJ
Член од
25 ноември 2011
Мислења
10.656
Поени од реакции
14.512
Не ....
Во прво оделение се запишуваме на 7 години. Осмо оделение завршуваме на 15 години. Прва година средно завршуваме со 16 години.
Од толку знаци на паркинзи гледање си ја збркал математиката. Јас завршив втора средно со 16 години, 1 месец пред да наполнам 17. Трета со 17, четврта со 18, па наполнив 19 после 1 месец.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
значи за тебе е нормално врска на 12 год девојче со 25-.... годишен?? :eek:
Не за мене, туку за природата. Не сум ја правел јас природата. Таква е природата, за нејзе е сосем нормално, таа неправи разлика во годините туку во плодност и неплодност. Сосем нормално било низ човечката историја. Зошто сега не е нормално? Затоа што така те учеле мама и тато? Затоа што така те учеле на школо? Затоа што сите така викаат? Погледни ја природата и ќе ја видиш вистината! Дали се плодни девојките на 12-13 години? Плодни се! Вие луѓето сега со вашите измислени правила ќе кажувате кога смее а кога несмее да бидат оплодени? Кој вас ве прашува? Природата одредила дека се зрели и зрели се! Како тоа не го разбирате? Значи секоја девојка која е плодна може да биде оплодена од секое машко кое може да оплоди. Границите на годините постојат само во вашите глави. Нив ги нема во реалноста, ништо незначат. ПРИРОДАТА Е ПЕДОФИЛ!
 
Последно уредено:

Kajgana Shop

На врв Bottom