Заљубени во малолетно лице ....

Шкорпион

Corvus oculum corvi non eruit?
Член од
16 октомври 2009
Мислења
7.349
Поени од реакции
7.606
Ти би имал односи со малолетен дечко ако подолго време никој не те опраил?
Јок. Не се ложам на помали од 20. А ти го прочита постот воопшто, или онака реши да лупеташ? Оставив негде до знаење дека сметам дека е океј било каков чин со малолетници?
 

M-1

Добро утро Махачкала!
Член од
6 септември 2010
Мислења
4.243
Поени од реакции
7.363
Да се соберат дежурниве на темава и можеби ќе ги решат сите светски мистерии.
Веќе се во постапка кон решавање, али сигурно ја држат во тајност. Кој знајт шо знајт? Ја не разбира.

Со мали деца ракија не се пие.
Или како што би кажале Србите „Ко са децом спава, попишан се буди.“
Ее а ми си жива и здрава. Али "Со мали деца маштејнца не се сркат"
:D
 
Последно уредено од модератор:

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Со мали деца ракија не се пие.
Или како што би кажале Србите „Ко са децом спава, попишан се буди.“
Таа е со мали деца ракија не се пие оти цела салата ќе ти ја изедат :D
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
Уште на времето кога бев на тие години, како авторот на темата, се палев на постари, или минимум моја генерација жени...
Сега во умот ми е нешто од 40-45... зрела жена....
Не дека не би и 20 годишна, ама 40-45...
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
Уште на времето кога бев на тие години, како авторот на темата, се палев на постари, или минимум моја генерација жени...
Сега во умот ми е нешто од 40-45... зрела жена....
Не дека не би и 20 годишна, ама 40-45...
И мене никад не ми одело со мали деца. Ти си се заебавап он стварно си мисли дека така е. Абе некој здрав 40-45 да правиме муабет :D
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.344
И мене никад не ми одело со мали деца. Ти си се заебавап он стварно си мисли дека така е. Абе некој здрав 40-45 да правиме муабет :D
Знам дека ќе забегам малце од темава, ама модераторот ќе извини :)
Во право си. Посебно кога сега размислувам за минатото на мои 37 години.
Знаеш, она чувство кога во мислите се гледаш таму некаде пред едно 15-20 години, детиште кое само што почнува да го чувствува животот... Визуелизиран од оној период, ги поминуваш настаните, лицата, предметите... Тоа чувство...
Е, тогаш сакав постари, или барем генерација... И, секогаш со такви имав врски, врскички, уан најт стенд...
Всушност, сум барал зрелост, не детски муабети... сум барал ум... не само тело и пичка.
А, предноста на овие години е што може да гледам по секакви... ама пак бирам поискусни од мене, хехехе...
 
Член од
29 октомври 2014
Мислења
16
Поени од реакции
5
На 17години ми се случи обратното од твојов случај, дечкото имаше 25. Не сакав да се дружам со врсници бидејќи беа како мали деца и сакав некој со кого ќе можам да правам сериозен муабет, да нема глупави и детски сцени, љубомори и триста чуда. Веќе имав толку многу поминати лоши работи што не се чувствував како тинејџерка туку како возрасна личност. Имавме убав однос, долги пријатни и муабети, прошетки, ме третираше како возрасна, ме запознаваше со неговите пријатели, не ме притискаше, беше многу добар и мил и со него ја изгубив невиноста. Но после некој месец сфатив дека всушнот ме гуши и сакав само да се забавувам, да бидам среќна, сакав да го поминам она што тој веќе го имаше изживеано, луди ноќни флертови, летни авантури, а не да мислам на сериозни работи.
Тоа што сакав да ти го кажам со муабетов беше дека да она може да ти изгледа зрело, да се однесува различно од нејзините врснички, но сепак има само 16год и кога тогаш ќе сака да прави се што додека била со тебе не можела и уствари ти ќе бидеш повреден у приказната. Јас би ти рекла најди си некоја со која што ќе го преживувате истото, а не ти бараш работа а она ти збори како не научила математика или професорката била нервозна. Е сеа, според тоа што прочитав не си нешто многу сериозен али тоа уопште не е ни битно, пошо веруј неа ќе и здосади, тебе можеби не, али она сигурно ќе сака да види што се останато и се нуди.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom