Заљубени во малолетно лице ....

Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Видете го Game of Thrones, добро е опишано како дедовци зимале мали девојчиња после првата менструација. Отсекогаш така било, ова е многу мал дел од човечката историја во кое таквите бракови и врски се сметаат на неприродни. Во минатото тоа било сосем нормална и секојдневна појава. Погледнете ја и библијата.
 
C

Castiel

Гостин
^хахахахахах, душичка.... Зошто бре да е болно ако е 26-27? Па пред закон се чисти и тие. :)
A Што па тебе толку ти смета тоа па си ептен негативна во врска со дечкото што си има мака таква баш ме интересира?
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
12.057
Поени од реакции
36.562
Глумите хипици и подржавате геј бракови и посвајање на деца од страна на геј родители, а ви се гади ако видите мушко со девојка која е 5-6 години помала од него? Болно е ако човекот има 26-7+, а девојчето 16 вака не знам шо драмите толку. Примитивци.
:cuc::cuc::cuc:

Пола од овие што коментираат како мали имале некоја љубов која била повозрасна/помлада од нив , па не им било дозволено да бидат заедно и затоа сега лечат стари рани.

Дедо е 9 години постар од баба. Ако во 50тите не било табу тема , замисли колку само се назад тие што денес им пречи таква врска.
 
C

Castiel

Гостин
:cuc::cuc::cuc:

Пола од овие што коментираат како мали имале некоја љубов која била повозрасна/помлада од нив , па не им било дозволено да бидат заедно и затоа сега лечат стари рани.

Дедо е 9 години постар од баба. Ако во 50тите не било табу тема , замисли колку само се назад тие што денес им пречи таква врска.
Стариот мој од мајка ми беше 10 години постар па тоа не ги спречи да имаат 30 години среќен брак....а другиве што глумат тука лудило стварно не ми е јасно...
 
N

Nessa Alcarin

Гостин
A Што па тебе толку ти смета тоа па си ептен негативна во врска со дечкото што си има мака таква баш ме интересира?
Кога го прочитав неговиот пост, пред очи ми излезе девојчето на кое му бев бебиситерка додека беше мало бебе (сега е 16 години таа). Знам какви провокативни слики има на фб, и да ја видиш според градба нема шанси да и дадеш 16 години. Е сега сум запознала многу дечки од 23-24 години и можам да кажам дека знам како размислуваат и што им е во паметот. Дете од 16 години не знае што сака се уште. Се уште и се оформува телото, умот, односот кон светот. Е сега земи едно такво девојче и натерај го во врска со возрасен човек (некои на тие години размислуваат за брак и деца да се разбереме). Како прво нејзиното мислење ќе се оформи врз основа на тоа што ќе и каже поголемиот батко. Зошто не би ја оставил сама да се научи каков е светот. Ваква врска искрено ми е гушење за девојчето.
Не знам зошто би сакал некој со тие години да биде „учител“ на едно дете.
Исто така не можам да си ја тргнам сликата од глава. Кога истото девојче беше некои 10-11 години, и си играше пред зграда. Одев на гости кај нив да ја видам и таа ме пречека со трчање и насмевка на лице: Еј дада Неса, овој чичко вели дека ме сака ... покажувајќи накај младичот кој моментално работеше на изградба на патот. Дечкото немаше повеќе од 20 тина години, ама мене искрено ми се згади. Следуваше долг разговор и објаснување, со неа, зошто џабе ако му се пуштев на типот да го тепам, не е еден, со вакви размислувања како вашите, секој втор е веќе таков.
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Кога го прочитав неговиот пост, пред очи ми излезе девојчето на кое му бев бебиситерка додека беше мало бебе (сега е 16 години таа). Знам какви провокативни слики има на фб, и да ја видиш според градба нема шанси да и дадеш 16 години. Е сега сум запознала многу дечки од 23-24 години и можам да кажам дека знам како размислуваат и што им е во паметот. Дете од 16 години не знае што сака се уште. Се уште и се оформува телото, умот, односот кон светот. Е сега земи едно такво девојче и натерај го во врска со возрасен човек (некои на тие години размислуваат за брак и деца да се разбереме). Како прво нејзиното мислење ќе се оформи врз основа на тоа што ќе и каже поголемиот батко. Зошто не би ја оставил сама да се научи каков е светот. Ваква врска искрено ми е гушење за девојчето.
Не знам зошто би сакал некој со тие години да биде „учител“ на едно дете.
Исто така не можам да си ја тргнам сликата од глава. Кога истото девојче беше некои 10-11 години, и си играше пред зграда. Одев на гости кај нив да ја видам и таа ме пречека со трчање и насмевка на лице: Еј дада Неса, овој чичко вели дека ме сака ... покажувајќи накај младичот кој моментално работеше на изградба на патот. Дечкото немаше повеќе од 20 тина години, ама мене искрено ми се згади. Следуваше долг разговор и објаснување, со неа, зошто џабе ако му се пуштев на типот да го тепам, не е еден, со вакви размислувања како вашите, секој втор е веќе таков.
Ај те молам одговори ми на прашањето дали си била заљубена како мала на твои 11-12-13 години?
И дали точно ќе ти го прикажат светот твоите врсници или некој постар? Кој е подобар учител? Не е она сама на светов, сигурно нема сама да научи за светот.[DOUBLEPOST=1413229941][/DOUBLEPOST]
Јес дека и ние сме животни, али не гледам некој да сере по улица додека шета. :rolleyes:
У право си, ретко кој човек сере на улица али сите серат.
 
C

Castiel

Гостин
Кога го прочитав неговиот пост, пред очи ми излезе девојчето на кое му бев бебиситерка додека беше мало бебе (сега е 16 години таа). Знам какви провокативни слики има на фб, и да ја видиш според градба нема шанси да и дадеш 16 години. Е сега сум запознала многу дечки од 23-24 години и можам да кажам дека знам како размислуваат и што им е во паметот. Дете од 16 години не знае што сака се уште. Се уште и се оформува телото, умот, односот кон светот. Е сега земи едно такво девојче и натерај го во врска со возрасен човек (некои на тие години размислуваат за брак и деца да се разбереме). Како прво нејзиното мислење ќе се оформи врз основа на тоа што ќе и каже поголемиот батко. Зошто не би ја оставил сама да се научи каков е светот. Ваква врска искрено ми е гушење за девојчето.
Не знам зошто би сакал некој со тие години да биде „учител“ на едно дете.
Исто така не можам да си ја тргнам сликата од глава. Кога истото девојче беше некои 10-11 години, и си играше пред зграда. Одев на гости кај нив да ја видам и таа ме пречека со трчање и насмевка на лице: Еј дада Неса, овој чичко вели дека ме сака ... покажувајќи накај младичот кој моментално работеше на изградба на патот. Дечкото немаше повеќе од 20 тина години, ама мене искрено ми се згади. Следуваше долг разговор и објаснување, со неа, зошто џабе ако му се пуштев на типот да го тепам, не е еден, со вакви размислувања како вашите, секој втор е веќе таков.
Значи дечкото не пиша за секс дека сака да ја ебе само .... Си праша за мислење пошто и самиот е во дилема ради тоа што е малолетна... Еве ти како девојка некад сигурно ти се има десено да видиш некој згоден дечко што е малолетен а не се познава по изглед дека е таков и ти дошле такви мисли...јбг луѓе сме...на секој ќе му дојдат такви мисли..ама ако ги ипсолнуваме сите мисли што ни доаѓаат моментално се би било хаос..


Значи се дур дечкото не го малтретира и замара девојчето...се дур не го натера нешто со сила да праи не гледам некој поголем проблем...башка и денешниве девојчиња на 16 години и не се баш толку наивни колку што човек би помислил...ако толку стварно му се допаѓа и е спремен да истрпи се што следува ..од фактот дека годишна разлика ќе биде на моменти проблем поради начинот на размислување на некои работи, дека како поврасен ќе треба да има огромно трпени за некои работи...фактот дека живее во ретардирано општество и дека секој ќе му збори зад грб и ќе го оговара ...а тие што зборат така имаат 10 пати полошо напраено ама нема везе ...таков селски менталитет сме ние како народ.. Ондак е ок ... Башка не може нешто со сила да ја натера нешто што нејќе да напраи самото девојче... А дека има сексуални помисли кон нејзе има...да не се лажеме сеа ипак сме луѓе и во денот па едно 10 пати минимум на секого му доаѓаат такви мисли ...ама он не сака само тоа он прашува за врска во која вклучува љубов и посветеност...така да нема ништо толку лошо тука...
 
Член од
23 март 2014
Мислења
1.471
Поени од реакции
1.242
Годините не се исто што и искуството. Од каде вие сте сигурни дека некој со 16 години нема повеќе проживеано него некој што има 66? Некои луѓе што во текот на еден месец доживуваат други не проживуваат ни за цел свој живот. Разграничете години и искуство, не се правопропорционални. На пример на форумов, некој за еден месец може да напише многу повеќе мислења од некој друг што ќе напише за цели 10 години.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
Дали некогаш ви се случило да се заљубите во многу помлада особа, а притоа да е малолетна? Јас имам еден таков случај кај мене од пред две недели кога запознав преубава девојка.. Но таа има само 16 години, иако изгледа позрело и повозрасно како да има барем 20. Јас наскоро полнам 23 и разликата не е баш мала, а најголем проблем ми е што е малолетна.. Дали да се обидам кај неа баш кога сум сигурен дека и се допаѓам според начинот како се гледаме и како комуницира со мене ? Ваши мислења? Како вие би постапиле? Ве молам за помош, бидејќи навистина оваа девојка ми е многу битна и не би сакал да ја испуштам..
Ова сега го видов....
Веднаш да ти кажам - заборави
Девојче од 16 години е дете кое оди во прва година средно. Ако прашаш кај неа дома - таа сеуште ги чува куклите со кои си играла до пред година - две, а веројатно и сега си игра со кукли
И за каква љубов зборуваш - заедно ќе си играте со кукли?
Најди девојка каква што ти одговара - твоја врсничка. Имаш твои школски другарки, комшивки, имаш другарки од излегувања, диско и тн. Со таква изгради врска. На твои години разлика од година - две е голема разлика
Немој да си играш со работи кои се многу опасни, бидејќи можеш да го упропастиш нејзиниот детски развој, а можеш и себе да се упропастиш
 

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.652
Поени од реакции
1.899
Кога го прочитав неговиот пост, пред очи ми излезе девојчето на кое му бев бебиситерка додека беше мало бебе (сега е 16 години таа). Знам какви провокативни слики има на фб, и да ја видиш според градба нема шанси да и дадеш 16 години. Е сега сум запознала многу дечки од 23-24 години и можам да кажам дека знам како размислуваат и што им е во паметот. Дете од 16 години не знае што сака се уште. Се уште и се оформува телото, умот, односот кон светот. Е сега земи едно такво девојче и натерај го во врска со возрасен човек (некои на тие години размислуваат за брак и деца да се разбереме). Како прво нејзиното мислење ќе се оформи врз основа на тоа што ќе и каже поголемиот батко. Зошто не би ја оставил сама да се научи каков е светот. Ваква врска искрено ми е гушење за девојчето.
Не знам зошто би сакал некој со тие години да биде „учител“ на едно дете.
Исто така не можам да си ја тргнам сликата од глава. Кога истото девојче беше некои 10-11 години, и си играше пред зграда. Одев на гости кај нив да ја видам и таа ме пречека со трчање и насмевка на лице: Еј дада Неса, овој чичко вели дека ме сака ... покажувајќи накај младичот кој моментално работеше на изградба на патот. Дечкото немаше повеќе од 20 тина години, ама мене искрено ми се згади. Следуваше долг разговор и објаснување, со неа, зошто џабе ако му се пуштев на типот да го тепам, не е еден, со вакви размислувања како вашите, секој втор е веќе таков.
Long story short, ти имаш проблем да ја прифатиш сексуалноста на младите. За тебе секогаш ќе бидат деца.
 
А

Атомската мравка

Гостин
Ова сега го видов....
Веднаш да ти кажам - заборави
Девојче од 16 години е дете кое оди во прва година средно. Ако прашаш кај неа дома - таа сеуште ги чува куклите со кои си играла до пред година - две, а веројатно и сега си игра со кукли
И за каква љубов зборуваш - заедно ќе си играте со кукли?
Најди девојка каква што ти одговара - твоја врсничка. Имаш твои школски другарки, комшивки, имаш другарки од излегувања, диско и тн. Со таква изгради врска. На твои години разлика од година - две е голема разлика
Немој да си играш со работи кои се многу опасни, бидејќи можеш да го упропастиш нејзиниот детски развој, а можеш и себе да се упропастиш
Девојче од 16 години е 2-3 година не прва, плус ако го земеме фактот дека девојчињава се понапредни (на љубовен план) за разлика од машките..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom