Зашто само мажи играат WoW во Македонија?

Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50
Е сеа женска неам, преголем трошок е.....Собирам пари за кола:D
Ех ништо Seph немаш социјален живот :)
Инаку дури сум на темата во мојот гилд имаме 5-6 женски играчи, од кој една е дури и lock клас лидер :wink:
 
B

Blacks

Гостин
Моментално во гилдот ги има 3 (колку што знам може да се и повеке :) ) Едната е офицер
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Кога играв, во гилдот од 20тина луѓе, 5-6 беа женски. И тоа да си направиш муабет на секаква тема, и разбирање и се. Па и ме "бустаа" неколку левели. :) Во Струмица, женско сама да игра WoW, барем во гејминг клуб/играчница, немам видено. Но имам видено еден пар порано одеа во Wizard и таму заедно играа... Ги имам видено 10тина пати.

И damn... I miss WoW. :cry:
 
Член од
2 октомври 2008
Мислења
1.016
Поени од реакции
50

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Незнам шо е ова работа , ама имам заприметено 90% женски priest играт . Незнам шо сте се запнале во тој priest-от толку :) Јас дека хорда играм, све женско blood elf priest е :)
и јас стално играм priest bloodelf ili night elf :pos2: Затоа што жените секогаш сакаат да помагаат и не се толку по покажување сила . Се е до психологијата :smir:
 

Sephiroth

One-winged angel
Член од
28 април 2006
Мислења
4.034
Поени од реакции
130
Затоа што жените секогаш сакаат да помагаат и не се толку по покажување сила . Се е до психологијата :smir:
Еј како да не, и јас играм прист, не за џабе нагалено ги викаат Facemelter-и:pos2: Една од помоќните дпс класи ако знаеш како да ја одиграш.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Еј како да не, и јас играм прист, не за џабе нагалено ги викаат Facemelter-и:pos2: Една од помоќните дпс класи ако знаеш како да ја одиграш.
не реков дека не е така. И јас мислам дека се едни од најмоќните класи
 

Samaramon

¤ ξωટ ¤
Член од
17 декември 2005
Мислења
1.081
Поени од реакции
18
Те јас прееска фино лепо премина mage и DK у DPS :)

kek
 

Ares

Immortall
Член од
3 февруари 2009
Мислења
154
Поени од реакции
11
Играв и јас некогаш тоа беше... Orc warrior, Tauren Shaman, Undead Mage i Troll Hunter имав и успеав сите до 70лвл да ги качам. Од тие само магот и оркот ми беа понаредени така епици убаи... е сеа дојде ред на факултет да одам и се откажав, а и не е евтино да се игра тоа чудо.
А сега дури и подобро некако се чуствувам, шо знам, повеќе слободно време имам и за себе и за другите...:smir:
А жени имаше и тоа повеќе од Македонија барем 10тина кај мене на реалм шо беа. Не знам зошто мислите оти жените кај нас у Македонија не играат WoW:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom