Зашто пиете алкохол кога ви штети?

Член од
4 февруари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
kako ne,toa se mn retki slucaevi.nekoi so imaat problemi ili koi nemaat na kogo na trezno da skakaat :P
 

blaster1

Искусен Кајганџија
Член од
16 декември 2008
Мислења
777
Поени од реакции
26
Бидејки некои мислат дека во него е спасот.Мислам дека ако се здрват ке им биде подобро,ке заборават на се,ке ги решат проблемите...Сепак алкохолот не е решение.
:salut:
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Еее одамна неам пиено асално алкохол после инфузијата :):)

Сеа строго пием домашно вино зш она отровот од 100 денари ќе ми го сјебе бубрегот само и ништо појќе.
 

thekillagorilla

Мортус
Член од
20 февруари 2007
Мислења
610
Поени од реакции
12
Hmmm, jas pijam alkohol cisto od zadovolstvo, ce dzoknam edno pivo i mozi i dve za da uzivam vo nego

A kolku i da sakam, nemozam letva da ne napram
 

Mlad_man

Sine Qua Non
Член од
20 април 2007
Мислења
3.475
Поени од реакции
207
Абе јас порано да се занесував сите пијат и јас гледав кој испие највеќе и јас колку него да испијам ама сеа ми дојде разумот. Само пиво си пијам на излагање, едно две максимум пошто немам планови да се нишан како брод. А за другиве пијалоци само кога има специјални ситуации.
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Jaс се пијам, ама највеќе и најчесто пиво! И пијам од шо ми е убаво и нонстоп трезен сум :) Нова година трезно ја пројдов дури :)
 

lile_rock

Олд сКул...хD
Член од
22 јуни 2007
Мислења
902
Поени од реакции
7
Хмм..па нема некоја посебна причина зашто пијам..сакам да пијам и си пијам. Убаво ми е. :):)
 

ηιкσlα

ılılı Сакам Зеленко ılılı
Член од
27 февруари 2009
Мислења
173
Поени од реакции
4
Pa mislam deka site pieme za da se opusteme ili ?:)
 

GRUNGE

Cobain со цигарче!
Член од
25 февруари 2008
Мислења
677
Поени од реакции
28
Зошто? Оти нема послатко од

1) Добро вино
2) Одлична жена
3) Феноменален секс кога си го пиел виното и си со таа жена :vozbud:
 

[zEUs]

Go England!! GO!!
Член од
1 јули 2008
Мислења
4.398
Поени од реакции
535
За да избегаме од реалноста ...:toe:
 
Член од
6 ноември 2007
Мислења
848
Поени од реакции
44
Не дека не ми штети,али собирам појќе храброст,едноставно појќе се сакам кога ќе сум поднапиена,зошто сум што на ум,то на друм..т.е.поискрена сум и се што ми лежит на срце кажувам..Заради тоа едноставно пијам...
 
Z

Zona Pelucida

Гостин
Цироза страшна работа,црниот дроб штом ќе ти се заебе,на апарати цел живот ќе се одржуваш,али ај не пиј алкохол,сепак се препорачува една чашка дневно винце за здравје,ете една утеха.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom