Зашто пиете алкохол кога ви штети?

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Пијам алкохол од секоја врста и никој не ми штети. Вино, пиво, водка, коњак, ракија, текила, вињак.... Али се што е добро треба да биде со лимит. Не треба да се претера од таа граница на издржливост. Јас пијам дур сум разумен. Ако приметам малце кривини на плафонот одма прекинувам.
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
Пијам алкохол од секоја врста и никој не ми штети. Вино, пиво, водка, коњак, ракија, текила, вињак.... Али се што е добро треба да биде со лимит. Не треба да се претера од таа граница на издржливост. Јас пијам дур сум разумен. Ако приметам малце кривини на плафонот одма прекинувам.
Pa ti pameten si bil be ej :))))))
 
M

MIL

Гостин
Незнам навистина зошто пијам можеби да се расположам да не мислам на секојдневните обврски кој ме напнуваат кога ќе станам утредента јаооо некад поминувам страшно како паразит сум некој ако ме праша нешто после пола сааат одговарам пијам по 2 кг вода и не јадам цел ден а некад па убавко поминувам свеж сум ама киселини не ме одминуваат ако сум пиел винце...се си има последици јеби га :toe:
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Пијам, ама не многу доволно ми е една чашка, зашто после ако продолжамм отидов јабана брзо ме фаќа!
 
Член од
25 мај 2007
Мислења
6.662
Поени од реакции
947
Не ми смета ни вечерта ни после следниот ден. Некако имам добар огранизам за алкохол.
Немој да лупаш глава у ѕид.

И јас пијам и мене не ми штети ни утредента, значи знам да го совладеам тоа.

Штетноста доаѓа кога газот ќе ти се олабае, и кога ќе осетиш болки во пределот на стомакот и малце подесно од стомакот.

Но тоа доаѓа подоцна.

Мислам дека ме сфати, не ти правам детски муабети.
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Немој да лупаш глава у ѕид.

И јас пијам и мене не ми штети ни утредента, значи знам да го совладеам тоа.

Штетноста доаѓа кога газот ќе ти се олабае, и кога ќе осетиш болки во пределот на стомакот и малце подесно од стомакот.

Но тоа доаѓа подоцна.

Мислам дека ме сфати, не ти правам детски муабети.
Те капирам. Сеа за сеа така е а и не пијам многу јас. Дали еднаш во месецот пијам многу.
 

mile_panikaaa

Нормален
Член од
28 април 2008
Мислења
348
Поени од реакции
9
Мене за пиење само едно ми кажале ПИј шо сакаш и колку сакаш САМо НЕ МЕШАЈ! ова е совет од тате ми.И до сеа фала богу ретко кога некад да смешам.Пием све шо е алкохол ама за све си има мера.И се трудим никад да не пием гладен тогаш најбрзо те фаќа.
 

Penja

Stajk-City is Wild West
Член од
1 ноември 2008
Мислења
82
Поени од реакции
2
ja pijam sekoja sabota!!ama najvazno u pienjeto ne e kolku mozes da ispies tuku da znaes koga da povratis!:vozbud::pos2::pos2:
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
1
jas pijam alkohol kolicinski mn i nekogas iako poretko mi e mn tezok mamurlakot!ama jbg vecerta sum si pominala extra :D
 

Kajgana Shop

На врв Bottom