Зашто пиете алкохол кога ви штети?

FlOwEr gIrL

ҳҲҳlove my sunshineҳҲҳ
Член од
8 август 2008
Мислења
344
Поени од реакции
13
Ретко пијам може да се случи еднаш во месецот, затоа и не ми треба многу да се запијам:pos2:
 
Член од
8 август 2008
Мислења
2.680
Поени од реакции
512
Сум пробал секаков вид на алкохол, ама се задржав на пиво (а знам да се напијам и вино).

Го пијам отприлика еднаш неделно, пошто ми се пие, слатко ми е:)
А и како што сум информиран пивото не е штетно за човекот (доколку се конзумира во нормални количини, нормално) туку напротив благодарение на јачменот е здраво за бубрезите (или незнам што беше, кој орган)
 
Член од
14 јануари 2009
Мислења
144
Поени од реакции
12
epa

mislam deka najmnogu se pija na radost ili nesto posedno ko ce ti se sluci.
na primer jas ko ce fatam 100000den na kladilnica e aj kako da ne pijas,
ili vo kafana koga ce pojdis samo za jadejne ce odis?
jas imam 17godini pa skoro sekoja vecer sum vo kafana
 
Член од
21 септември 2008
Мислења
14.533
Поени од реакции
14.255
Пијам само пиво, али толку колку што ме држи. Ако осетам дека сум испил малку повеќе, прекинувам со пиењето.
 
Член од
3 декември 2007
Мислења
3.718
Поени од реакции
772
mislam deka najmnogu se pija na radost ili nesto posedno ko ce ti se sluci.
na primer jas ko ce fatam 100000den na kladilnica e aj kako da ne pijas,
ili vo kafana koga ce pojdis samo za jadejne ce odis?
jas imam 17godini pa skoro sekoja vecer sum vo kafana
Е браво. Секоја вечер ти се случува нешто радосно? Алкохолизам се вика тоа, секоја вечер у кафана... :star:
 
Член од
27 септември 2007
Мислења
1.028
Поени од реакции
440
Не пијам многу, ама кога пијам си ја знам границата никогаш не претерувам :nenene:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
нека штети колку сака гајле ми е .... убо ми е ко ке се испијанам прам рабпти шо сум сакал да ги напрам трезен а не сем можел
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
2
Поени од реакции
0
Хах, не дека не можам да пијам многу ... сум го докажал тоа ... али не е тоа финтата ... мене не ми годи да пијам ... подобро ми е на трезно ... и со женски и се ... ја можам да бидам фраер (и сум) со Спрајт или Кока-Кола во рака, а не коњак или пиво ...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.496
Сум пробал секаков вид на алкохол, ама се задржав на пиво (а знам да се напијам и вино).

Го пијам отприлика еднаш неделно, пошто ми се пие, слатко ми е:)
А и како што сум информиран пивото не е штетно за човекот (доколку се конзумира во нормални количини, нормално) туку напротив благодарение на јачменот е здраво за бубрезите (или незнам што беше, кој орган)
И домашно вино е здраво еднаш месечно да се пие. И марихуана е здраво исто да се пуши еднаш месечно за концентрација xD
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
Jaс пијам зашто ми е вкусно! Пивото ми има таков вкус едноставно со денови без престан би го пиел!
 

SCORPIO__20

Your sex is on fire
Член од
1 февруари 2007
Мислења
4.380
Поени од реакции
71
Имало ноќи кога искачам, и знам дека таа вечер ке внесам неограничени количини алхохол во мене, до финиширање, и сум дамла, али после тие ноќи чуствувам презаситеност од алхохол, а и не сум мн, мн, по пиењето, да може 2-3 чашки за леп осмех и слободен муабет, се понатака ми е гадно:wink:
 

DDvl

Иден Психијатар
Член од
13 април 2008
Мислења
166
Поени од реакции
2
Имало ноќи кога искачам, и знам дека таа вечер ке внесам неограничени количини алхохол во мене, до финиширање, и сум дамла, али после тие ноќи чуствувам презаситеност од алхохол, а и не сум мн, мн, по пиењето, да може 2-3 чашки за леп осмех и слободен муабет, се понатака ми е гадно:wink:
Хаха истото важи и за мене ... После стара нова година ... алкохолот едноставно не ми клиже ...
Ааа најомилени алкохолни пијалаци ми се: Пиво и Виски...
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.617
пијам ретко, а ако пијам, пијам нешто жестоко во смисла водка / коњак...со пиво не се замарам...може бело вино некад, а ако е бунар уште поубаво...секогаш пиам умерено, никогаш не сум се напраил дрво, иначе сум бил пијан...кратко...

зошто...за расположение, ништо повеќе...и воздухот што го дишам цела година верувам дека повеќе му штети на мојот организам него едно 500грама алкохол у 365 дена...
 

DonJas

Married and Happy
Член од
22 јуни 2008
Мислења
2.651
Поени од реакции
586
хехе... се пие.. ама после нова година.. незнам дали ке пијам толку многу... ухии..

а пиеме.. за да се опуштиме.. до негде :)
 

Annabel

Неутрална*
Член од
18 декември 2008
Мислења
1.298
Поени од реакции
183
Ретко пијам а кога се дешава тоа најчесто пијам водка.И си знам 4 водки и дрвце сум :pijan::icon_lol:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom