Застапник на iPhone?

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
A овој Американо бој каква гаранција дава? На салфетка напишана или? Не, сериозно, на жими мајка? Демек, ако ти се расипе - немај гајле брат, тука сум јас? :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
^ црно на бело! :)

--- надополнето ---

Се зезам, во Америка се по 430$ најефтините, ама далеку е Америка :(
ај стај шипинг 'ен стаф да видиш колку ќе ти испадне! :)
овдека збориме за све платени давачки ..
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
86
Поени од реакции
1
iPad 2 – 16Gb – 33.000 ден.

iPad 2 – 32Gb – 39.000 ден.

iPad 2 – 32Gb+Wi-Fi – 53.000 ден.

iPhone 4 – 16Gb – 33.000 ден.

iPhone 4 – 32Gb – 45.000 ден.
Каде со цениве бе ало?
iphone уште малку поскап од ipad, да не зборам што во продавница исто ќе ми се фати. Али да, тука имам гаранција, 2години, нели... :)

Нека ги намaли цениве пријателот за едно 30% па ќе збориме...
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
A овој Американо бој каква гаранција дава? На салфетка напишана или? Не, сериозно, на жими мајка? Демек, ако ти се расипе - немај гајле брат, тука сум јас? :)
Производите на Apple подлежат на интернационална гаранција. Не е битно од кај си го купил, ниту пак дали имаш „на хартија“ гаранција. Гаранцијата се проверува по серискиот број и започнува од денот на активација на производот. Затоа и пред да почнеш да го користиш iPhone-от или iPad-от мора да го активираш уредот на интернет.
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Знам тоа. Ама кој ќе ти го однесе до Америките за да ти го поправат?
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Знам тоа. Ама кој ќе ти го однесе до Америките за да ти го поправат?
Тоа е финтата со интернационалните гаранции, не мора да го однесеш на сервис кај што си го купил. Можеш да го однесеш во било кој овластен сервис...
Истото е и со HP на пример. Ако купиш лаптопот од странство, можеш да го однесеш во Неоком или било кој друг овластен сервис за да ти го средат.
 

Џои

КИНЕКТиран
Член од
1 февруари 2007
Мислења
8.406
Поени од реакции
2.076
Тоа е финтата со интернационалните гаранции, не мора да го однесеш на сервис кај што си го купил. Можеш да го однесеш во било кој овластен сервис...
Истото е и со HP на пример. Ако купиш лаптопот од странство, можеш да го однесеш во Неоком или било кој друг овластен сервис за да ти го средат.
Кој е сервисер за Ејпл во МК? Зарем има такви?
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Т-Мобајл, мислам хелоу!
Грешка си, мислам хелоу!

Дуна Компјутери е единствен овластен увозник, дистрибутер и сервисен центар за Apple за Македонија со статус Apple Premium Reseller. Од 2006 година Дуна Компјутери го понуди на нашиот пазар светскиот бренд Apple, на задоволство на голем број вљубеници во врвниот квалитет, модерниот дизајн и ненадминливите перформанси. Првиот продажен салон на Дуна Компјутери - Apple Premium Reseller, е отворен во Градскиот Трговски Центар, според пропишаните Apple стандарди, кои се идентични во целиот свет.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
T-mobile voopsto ne znam kolku legalno gi prodava mobilnite zasto apple ima potpisano dogovor samo so Verzion i AT&T
TAka da ne veruvam deka se ovlasten serviser
ја мислам дека тие што ги продаваат, тие се и сервисери ..

--- надополнето ---

хелоу а ајпад?
појма неам за нив ..колку што знам - Ледиком у Мк. увезуваат iPad'и .. и нз кои други ..

ФАКТ; типот дава 2 годишна гаранција, црно на бело ..

that's all ..

--- надополнето ---

Грешка си, мислам хелоу!
могуќе ..

--- надополнето ---

сеа прашав еден другар, ( Италија ) како одат таму iPad`ите ..

iPad 32Gb+WiFi - 500евра
iPad 16Gb+WiFi+3G - 400евра
ipad 64Gb+WiFi+3G - 600евра ..
iPad 2 - 32GB WiFi ( без 3G ) - 450евра

--- надополнето ---

+ ни плаќате царина, ни ништо!
:smir:
 
Член од
2 јуни 2006
Мислења
86
Поени од реакции
1
Нешто ново околу ова има... или јок?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom