Застапник на iPhone?

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
епа дечки вака ..имам другар у УСА, што ми предложи да му ги продавам iPhone'ите тука во Мк. и да добивам дел од секој продаден ..сеа, тој не е регистриран продавач на Apple,ама ги снабдува за добри цени ..

што мислите, да прифатам или?

и ако можете да ми кажете цени по скопскиве мобиљари како се движат ..порано тој ги продаваше скапо, сеа незнам како идат..

ме интересираат конкретно за, iPad 1, iPad 2, iPhone 3GS, iPhone 4 ..

someone? :smir:
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
Зависи која верзија, дали има 3G, дали WiFi, колку GB простор и тн... Ќе треба цела листа да ти составиме.
Подобро е да кажеш ти по која цена би ти ги давал уредите, за да ти кажеме од кој уред колку ќар ќе имаш.

Ако се добри цените, прв се пријавувам за iPad 2 :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Зависи која верзија, дали има 3G, дали WiFi, колку GB простор и тн... Ќе треба цела листа да ти составиме.
Подобро е да кажеш ти по која цена би ти ги давал уредите, за да ти кажеме од кој уред колку ќар ќе имаш.

Ако се добри цените, прв се пријавувам за iPad 2 :)
проблемот е што незнам по која цена идат низ Мк. за да знам дали да се нафатам :)

инаку, колку си спремен да дадеш за iPad 2? :)
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
ај за овие ми кажете цени, што се движат низ Мк. ама за нови!

- iPhone 4 16GB
- iPhone 4 32GB

- iPhone 3GS 16Gb
- iPhone 3GS 32Gb

--- надополнето ---

не, туку прашањето ми беше за исклучиво нови телефони ..2Г е отиден оддамна, as far as I know ..
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.186
Поени од реакции
34.419
проблемот е што незнам по која цена идат низ Мк. за да знам дали да се нафатам :)

инаку, колку си спремен да дадеш за iPad 2? :)
Отприлика, ова се цените за iPad2 во Македонија:
iPad 2 - 16 GB WiFi-33.990 денари
iPad 2 - 32 GB WiFi-38.990 денари
iPad 2 - 32 GB 3G+WiFi=59.990 денари

Со тоа што, овде станува збор за нов iPad со гаранција. Ако си поефтина незначително, а треба да го купам од човек (а не фирма), без гаранција - нормално дека нема да те изберам тебе туку другата варијанта. Прашај ти за колку ги дава овие модели на iPad2, па ако е пристојна цената може и ќе имаш купувачи.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
Отприлика, ова се цените за iPad2 во Македонија:
iPad 2 - 16 GB WiFi-33.990 денари
iPad 2 - 32 GB WiFi-38.990 денари
iPad 2 - 32 GB 3G+WiFi=59.990 денари

Со тоа што, овде станува збор за нов iPad со гаранција. Ако си поефтина незначително, а треба да го купам од човек (а не фирма), без гаранција - нормално дека нема да те изберам тебе туку другата варијанта. Прашај ти за колку ги дава овие модели на iPad2, па ако е пристојна цената може и ќе имаш купувачи.

32GB црн, iPad 2, 3G - 45.000 2 години гаранција, од негова страна ..он одговара, и плаќа за се..

--- надополнето ---

конечни цени:


iPad 2 – 16Gb – 33.000 ден.

iPad 2 – 32Gb – 39.000 ден.

iPad 2 – 32Gb+Wi-Fi – 53.000 ден.

iPhone 4 – 16Gb – 33.000 ден.

iPhone 4 – 32Gb – 45.000 ден.

Нови, со 2 години гаранција! :)
 
V

Vollstandig

Гостин
32GB црн, iPad 2, 3G - 45.000 2 години гаранција, од негова страна ..он одговара, и плаќа за се..

--- надополнето ---

конечни цени:


iPad 2 – 16Gb – 33.000 ден.

iPad 2 – 32Gb – 45.000 ден.

iPad 2 – 32Gb+Wi-Fi – 53.000 ден.

iPhone 4 – 16Gb – 33.000 ден.

iPhone 4 – 32Gb – 50.000 ден.

Нови, со 2 години гаранција! :)
Скапо, ептен!
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
види погоре како стојат во Мк. цените :)
 

bucio

Урбан индијанец.
Член од
8 јули 2008
Мислења
16.329
Поени од реакции
7.796
iPad 2 – 16Gb – 33.000 ден.

iPad 2 – 32Gb – 39.000 ден.

iPad 2 – 32Gb+Wi-Fi – 53.000 ден.
На овие другиве нема Хајфај :icon_lol:, овај Вајфај :icon_lol:.


40000 денари и нема Вајфај :nesvest::nesvest::nesvest::nesvest::nesvest:.
 

old_School_mk

Програмер, гејмер, psy-trance уживател
Член од
11 август 2009
Мислења
6.141
Поени од реакции
5.894
Многу overpriced се iPhone-иве.
 

Seniorita

џм..
Член од
11 април 2011
Мислења
1.344
Поени од реакции
681
тоа е дечки ..така ми ги кажаа, така ги постирам!
: )
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.982
Поени од реакции
5.594
Отприлика, ова се цените за iPad2 во Македонија:
iPad 2 - 16 GB WiFi-33.990 денари
iPad 2 - 32 GB WiFi-38.990 денари
iPad 2 - 32 GB 3G+WiFi=59.990 денари

Со тоа што, овде станува збор за нов iPad со гаранција. Ако си поефтина незначително, а треба да го купам од човек (а не фирма), без гаранција - нормално дека нема да те изберам тебе туку другата варијанта. Прашај ти за колку ги дава овие модели на iPad2, па ако е пристојна цената може и ќе имаш купувачи.
Што кажуваш бе вакви цени, можевме да добиеме iPad-и за 20k :pos:
Се зезам, во Америка се по 430$ најефтините, ама далеку е Америка :(
 

Kajgana Shop

На врв Bottom