Заработка на интернет (официјална тема)

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Член од
7 февруари 2015
Мислења
38
Поени од реакции
16
Здраво. Ако може некој детално да ми објасни се што треба да знам за PV? Веќе неколку дена сум на PV и немам ни еден долар заработено, а сите paid ads имаат ептен мала сума :( .
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Здраво. Ако може некој детално да ми објасни се што треба да знам за PV? Веќе неколку дена сум на PV и немам ни еден долар заработено, а сите paid ads имаат ептен мала сума :( .
Дај e-mail ќе ти објаснам се?
ЕДИТ: Не мора, преку пп ќе ти пишам[DOUBLEPOST=1423345650][/DOUBLEPOST]

Уште една исплата од TRAFFICMONSOON!! Најдобри досега - ИНСТАНТ исплата...
 
Последно уредено:
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Последно уредено:
Член од
14 август 2014
Мислења
52
Поени од реакции
5
Ако може некој да ми разјасни некои работи околу онлајн заработка.
Скоро една недела кликам реклами и играм една игра (adgrid) на странава: http://www.graybux.com/?ref=dakiiiiii (пробајте не е ништо тешко) и направив около 30 евра.
Е сега кога би сакал да ги подигнам тие пари на пример преку пејпал (paypal) од која банка да направам сметка и дали ако ги префрли тие пари ке можам да ги подигнам ( на пример на банкомат ) или ке мора да ги искористам само за онлајн купување ?
Фала однапред :D
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Ако може некој да ми разјасни некои работи околу онлајн заработка.
Скоро една недела кликам реклами и играм една игра (adgrid) на странава: http://www.graybux.com/?ref=dakiiiiii (пробајте не е ништо тешко) и направив около 30 евра.
Е сега кога би сакал да ги подигнам тие пари на пример преку пејпал (paypal) од која банка да направам сметка и дали ако ги префрли тие пари ке можам да ги подигнам ( на пример на банкомат ) или ке мора да ги искористам само за онлајн купување ?
Фала однапред :D
Bravo za 30-te evra napraveni za edna nedela na graybux i igrajki edna igra adgrid!!!!! Ova treba da go prijavime za rekord vo Ginisovata kniga !!! :eek::eek::eek::aplauz:[DOUBLEPOST=1423371086][/DOUBLEPOST]http://myprintscreen.com/s/7abn
Jo rece i ne prerece...reklamite za denes, rano na sabajle...i samo za mene i milioni dr korisnici na pv.Se vraka na golema vrata...a inace za informacii najdobro sekoj svojot sponzor da si go prasuva...https://www.paidverts.com/ref/KralAleks
 
Последно уредено:

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Ако може некој да ми разјасни некои работи околу онлајн заработка.
Скоро една недела кликам реклами и играм една игра (adgrid) на странава: http://www.graybux.com/?ref=dakiiiiii (пробајте не е ништо тешко) и направив около 30 евра.
Е сега кога би сакал да ги подигнам тие пари на пример преку пејпал (paypal) од која банка да направам сметка и дали ако ги префрли тие пари ке можам да ги подигнам ( на пример на банкомат ) или ке мора да ги искористам само за онлајн купување ?
Фала однапред :D
Странава не ми личи на добра (ја најдов во скем листата) така да не ти е препорачлива.. Можеме ако сакаш реферал exchange (ти ќе се регистрираш на мојот трафикмонсун) а јас тебе на ова и ќе си кликаме еден за друг. (и за друга страна ако сакаш само листај ми)..[DOUBLEPOST=1423389358][/DOUBLEPOST]На пејдвертс добив супер реклами денес, не е лошо :D
 
Последно уредено:
Член од
20 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
5
Дечки ајде да си станеме меѓусебни реферали, јас незнам колку од вас тоа го прават тука на форумов во оваа тема, но еве доколку некој сака да соработува со мене јас ќе му возвратам, тој да ми биде реферал мене а јас него, ќе ги кликаме само standard i fixed рекламите! ако има некој заинтересиран нека се јави!
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Дечки ајде да си станеме меѓусебни реферали, јас незнам колку од вас тоа го прават тука на форумов во оваа тема, но еве доколку некој сака да соработува со мене јас ќе му возвратам, тој да ми биде реферал мене а јас него, ќе ги кликаме само standard i fixed рекламите! ако има некој заинтересиран нека се јави!
Јас истото го реков во предходниот пост. Еве, мене ми треба реферал за трафик монсун. Кажи тебе за што ти треба реферали?
 
Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Проблемот е што за таква размена е подобро да се направи круг,од барем 10 члена,и секој би добил од старт по 9 реферијали.Само,овде сите се прокупирани на 5-6 страни,од типот,паидвертс,дигадз,траффикмонсун.Иникој на никоја не му е реферијал.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
560
Поени од реакции
282
Поточно каква страна е трафик?
Slicna kako EasyHits mislam deka bese koja sega veke e skam, treba da isurfas na ona crvenoto 2:1 (sprema) na sekoi dve isurfani strani ti dava 1 kredit i mozes da vmetnes
nekoja tvoja strana za da ja reklamiras....
E sega treba da isurfas barem 2 pati vo denot po 10 strani za da bides kvaliificirana da primas
zarabotka od tvoite refajleri i da dobivas reklami zarabotka od 10-15 centi na den zavisi nekoj
den ima i pomalku....
Do sega imam edna isplata od 2 dolari za proverka i 50 centi

 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Goldenclix , кој сака нека се приклучи http://www.goldenclix.com/?ref=lucy93


Ekoclix


Grandbux


Инаку на Ekoclix е истиот газда од Croclix , и како и оваа така и Croclix исплаќа, само споро се збираат :D
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Slicna kako EasyHits mislam deka bese koja sega veke e skam, treba da isurfas na ona crvenoto 2:1 (sprema) na sekoi dve isurfani strani ti dava 1 kredit i mozes da vmetnes
nekoja tvoja strana za da ja reklamiras....
E sega treba da isurfas barem 2 pati vo denot po 10 strani za da bides kvaliificirana da primas
zarabotka od tvoite refajleri i da dobivas reklami zarabotka od 10-15 centi na den zavisi nekoj
den ima i pomalku....
Do sega imam edna isplata od 2 dolari za proverka i 50 centi

Mora da imas referali?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom