Заработка на интернет (официјална тема)

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Можеш со мене да се замениш? Јас можам со тебе :)[DOUBLEPOST=1423509800][/DOUBLEPOST]
колку вложи?
Отприлика 20 - 30 долари има вложено. До пред некој ден и јас бев 4-та група со влог од 16#, сега во трета сум :)
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
браво.. :D значи вреди влог во paidverts а?
Епа еве за недела дена ми ги вратија тие 16 (поточно 15.55 имам во моментов) и уште 23 000 БАП поени ми останаа :) Вреди :D
Само за исплата на PayPal ќе почекаме оти у фрка биле моментално, од пејпал им барале некои документи и док да се среди тоа треба да почекаме некое време (само тие што вадат преку пејпал)
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Не знам дали јас да ризикувам да ги вложам моите 16 заработени долари.. Имаш ти реферали или без реферали работиш?
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Епа еве за недела дена ми ги вратија тие 16 (поточно 15.55 имам во моментов) и уште 23 000 БАП поени ми останаа :) Вреди :D
Само за исплата на PayPal ќе почекаме оти у фрка биле моментално, од пејпал им барале некои документи и док да се среди тоа треба да почекаме некое време (само тие што вадат преку пејпал)
jbg, ja uplativ preku paypal a uste nisto , na pending mi e :([DOUBLEPOST=1423518216][/DOUBLEPOST]Samo za moite referali na traffic monsoon !! Ako imate problemi pri logiranjeto pisete mi vo privatna poraka, ja imav i uste imam ama sepak vleguvam!!! :D
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
jbg, ja uplativ preku paypal a uste nisto , na pending mi e :([DOUBLEPOST=1423518216][/DOUBLEPOST]Samo za moite referali na traffic monsoon !! Ako imate problemi pri logiranjeto pisete mi vo privatna poraka, ja imav i uste imam ama sepak vleguvam!!! :D
Пиши им тикет и за ден - два ќе ти ја одобрат инвестицијата. Мислам дека одобруваат уплати, ама за исплати ќе почекаме некој ден :)[DOUBLEPOST=1423518560][/DOUBLEPOST]
Не знам дали јас да ризикувам да ги вложам моите 16 заработени долари.. Имаш ти реферали или без реферали работиш?
Само еден реферал имам, ама и од тој се собираат по половина долар месечно :) Инаку ако ги имаш на PV парите одма ќе ти дае (47 000 или 49 000 така нешто) поени и веќе од утре ќе почне да ти дава јаки реклами. Додуша мене на почетокот ми даваше по 50 60 реклами по 0.005 0.01 , па зареди после 0.16, 0.20 и само еднаш ми даде 1 долар :) Ја да ги дотрошам овие поени, што ќе соберам ќе ги реинвестирам
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Се надевам дека ова што го кажуваш е вистина.. Ќе пробам некој ден ќе инвестирам. Ако не ми се вратат у пм да се надевам дека добро ќе излези… фала за одговорите.. Имаш слика?
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
Инвестирајте во PV/MTV без грижа. Јас сум во 5та група, 6та бев пред BAP swap-от, со тоа што јас не се концентрирам многу на рекламите, пратам ситуација и повеќе се вртам кон акции. Имам вложено околу 70 долари, плус нешто ситно од други заработки, плус преходниот месец добив од спонзорот назад се што заработил од мене тој месец и 10тина дена (околу 15$). Се на се, не се собираат 100$. Моментално, со грдата цена на акциите, имам над 100$ во акции, плус сум убаво залегната во 5та група :) А кога почне да се качува цената на акциите - е тогаш ќе се мрднам дефинитвно ;) Не се мислете дали да инвестирате во PV, слободно :)[DOUBLEPOST=1423519801][/DOUBLEPOST]Инвестирајте во PV/MTV без грижа. Јас сум во 5та група, 6та бев пред BAP swap-от, со тоа што јас не се концентрирам многу на рекламите, пратам ситуација и повеќе се вртам кон акции. Имам вложено околу 70 долари, плус нешто ситно од други заработки, плус преходниот месец добив од спонзорот назад се што заработил од мене тој месец и 10тина дена (околу 15$). Се на се, не се собираат 100$. Моментално, со грдата цена на акциите, имам над 100$ во акции, плус сум убаво залегната во 5та група :) А кога почне да се качува цената на акциите - е тогаш ќе се мрднам дефинитвно ;) Не се мислете дали да инвестирате во PV, слободно :)

Проверете си ги БАП логовите, има дупли реклами издадено, пратете support ticket ако постојат и кај вас такви, да ви ги вратат "украдените" BAP поени.
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
абе јас имам БАП преостанати ама не ми имаат стигнато реклами :/
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
е ако денес не ти имат стигнато реклами.. тогаш незнам кога би ти стигнале :D

денес сите имат добиено преку 150+ реклами за кликање...
види филтерот да не ти е многу високо подесен за твојата група..

џесика, слосумо ти е спонзор?
а и какви дупли реклами.. неам ногу време да го пролистам форумот.. дај у кратки црти кажи за шо станува збор..
ја еве ги кликам уште рекламиве шо ги добив, па на крај ќе проверам соодност бап/$$ да видам ова шо викаш за дупли реклами.
 
Член од
21 јануари 2013
Мислења
231
Поени од реакции
144
е ако денес не ти имат стигнато реклами.. тогаш незнам кога би ти стигнале :D

денес сите имат добиено преку 150+ реклами за кликање...
види филтерот да не ти е многу високо подесен за твојата група..

џесика, слосумо ти е спонзор?
а и какви дупли реклами.. неам ногу време да го пролистам форумот.. дај у кратки црти кажи за шо станува збор..
ја еве ги кликам уште рекламиве шо ги добив, па на крај ќе проверам соодност бап/$$ да видам ова шо викаш за дупли реклами.
Не ми е slosumo :) Знам дека и тој нудел 80% referral cashback на времето, не знам дали сега нуди, ама не ми е тој.

Имам important announcement за дуплите реклами, прво slosumo рече дека ќе им вратат bap на сите што ќе пријават, ама сфатиле сега дека е изгледа кај сите па ставиле да не им испраќаат тикети, че средат се во следните 12 часа. Во принцип некои реклами ти се доделени 2 пати за кликање, 2 пати ти одзеле BAP, а нормално, ги имаш само еднаш.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
е ако денес не ти имат стигнато реклами.. тогаш незнам кога би ти стигнале :D

денес сите имат добиено преку 150+ реклами за кликање...
види филтерот да не ти е многу високо подесен за твојата група..

џесика, слосумо ти е спонзор?
а и какви дупли реклами.. неам ногу време да го пролистам форумот.. дај у кратки црти кажи за шо станува збор..
ја еве ги кликам уште рекламиве шо ги добив, па на крај ќе проверам соодност бап/$$ да видам ова шо викаш за дупли реклами.
Dali dokolku go kupam filterot od 10$ namesto da mi dade 3 reklami od 0.001 ke mi dade edna od 0.003 na primer? Se nadevam me razbravte sto sakam da prasam :)
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
562
Поени од реакции
285
Nema taka da ti dade tuku ako go stavis 0.02 i za toj den si vo grupa 3 i ima 1 dolar za taa
grupa predvideno vo reklami i ke ti dade reklami od 0.02 pa nagore reklami za klikanje
ostanatite pod 0.02 nema da ti gi dava.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom