Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
30 април 2013
Мислења
267
Поени од реакции
79
Aко мислиш на easyhits4u,ептен дебела грешка си.Таа е најлегитимна трафик страница,и трае веќе ми се чини 9 години.Никогаш не пропуштила исплата.Од неа сум повлекол пари веќе 4 пати,сега на ред е петти,така да,не ја мешај таа страна со некои скамерски.
 
Член од
14 август 2014
Мислења
52
Поени од реакции
5
Bravo za 30-te evra napraveni za edna nedela na graybux i igrajki edna igra adgrid!!!!! Ova treba da go prijavime za rekord vo Ginisovata kniga !!! :eek::eek::eek::aplauz:[DOUBLEPOST=1423371086][/DOUBLEPOST]http://myprintscreen.com/s/7abn
Jo rece i ne prerece...reklamite za denes, rano na sabajle...i samo za mene i milioni dr korisnici na pv.Se vraka na golema vrata...a inace za informacii najdobro sekoj svojot sponzor da si go prasuva...https://www.paidverts.com/ref/KralAleks
Другар ти изгледа не си разбрал. Не се фалам колку имам заработено туку како треба да иде постапката за да ги подигнам.
Не побарав глупи коментари од тебе туку разјаснување на некои работи.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Другар ти изгледа не си разбрал. Не се фалам колку имам заработено туку како треба да иде постапката за да ги подигнам.
Не побарав глупи коментари од тебе туку разјаснување на некои работи.
Сумлива ми е страната некако, мислам да не ме сфатиш погрешно ама обично на PTC страниве кои сигурно исплаќаат се собираат околу 0.2-0.3 до 0.5 максимум неделно (да не ја рачунаме Paidverts).
Провери ја уште еднаш за секој случај, не во Payment proofs, туку на гугл барај review за неа.
 
Член од
9 декември 2010
Мислења
562
Поени од реакции
285
Mora da imas referali?
Vaka ne mora da imas referale ali mora da gi imas bidejki,
stranava ti dava 100% zarabotka od niv, na primer
ako edniot od niv sobral deneska 14 centi i ti dobivas
14 centi samo dokolku si kvalifikuvana za da dobivas
zarabotka od referaliti i da dobivas cash ads.



Другар ти изгледа не си разбрал. Не се фалам колку имам заработено туку како треба да иде постапката за да ги подигнам.
Не побарав глупи коментари од тебе туку разјаснување на некои работи.
Drugar ubavo ti kazuvaat deka za eden den ne se stanuva
bogatas taka da ovaa strana so ja kazuvas samo si go gubes
vremeto na nea.... ps ostavi go kralot
toj nakade duva veterot na taa strana e negoviot ojoo go falese
na edna strana po tri posta, i posle go snema edno vreme..
i ispadna deka ojoo bil skam a predhodno site mu kazaa deka e skam ama toj ne veruvase...

Aко мислиш на easyhits4u,ептен дебела грешка си.Таа е најлегитимна трафик страница,и трае веќе ми се чини 9 години.Никогаш не пропуштила исплата.Од неа сум повлекол пари веќе 4 пати,сега на ред е петти,така да,не ја мешај таа страна со некои скамерски.
Fala za infoto sum gi zbrkal rabotite za dzabe siram
dezinformacii, mislev na letshavecash...


Novi Ptc strani sekojdnevo kako sto ispagjaat

http://www.bestptcsites4you.n.nu/
 

VisualBasic2008

Хобист
Член од
4 март 2012
Мислења
196
Поени од реакции
46
Novi Ptc strani sekojdnevo kako sto ispagjaat

http://www.bestptcsites4you.n.nu/
ми мириса како твоја да е странава :P ако ако ама барем ако веќе ја објавуваш тогаш до среди ја само на почетната си налупал реферал линкови.. не оди тоа така.
 
Последно уредено:
Член од
14 август 2014
Мислења
52
Поени од реакции
5
Сумлива ми е страната некако, мислам да не ме сфатиш погрешно ама обично на PTC страниве кои сигурно исплаќаат се собираат околу 0.2-0.3 до 0.5 максимум неделно (да не ја рачунаме Paidverts).
Провери ја уште еднаш за секој случај, не во Payment proofs, туку на гугл барај review за неа.
Добро и да е лажна страната тоа моментално не ми е важно туку ме интересира како ке оди постапката да дојдам до тие пари ? Кога би сакал да ги подигнам тие пари на пример преку пејпал (paypal) од која банка да направам сметка и дали ако ги префрли тие пари ке можам да ги подигнам ( на пример на банкомат ) или ке мора да ги искористам само за онлајн купување ?
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Добро и да е лажна страната тоа моментално не ми е важно туку ме интересира како ке оди постапката да дојдам до тие пари ? Кога би сакал да ги подигнам тие пари на пример преку пејпал (paypal) од која банка да направам сметка и дали ако ги префрли тие пари ке можам да ги подигнам ( на пример на банкомат ) или ке мора да ги искористам само за онлајн купување ?
Можеш да ги префрлиш на пејпал а пејпал можеш да верификуваш со (моментално по мене најсигурна) картица од НЛБ Тутунска банка. Сеа 300 денара ја плаќаш еднаш годишно ама можеш да вадиш пари на нејзе од пејпал без проблем (бар колку што јас имам информација). И да, доколку сакаш можеш со тие пари да купуваш на интернет (со тоа што не ги повлекуваш од Пејпал) а можеш и да си ги вадиш преку банкомат, али прво ќе треба да ги повлечеш на сметка од пејпал, па да ги вадиш на банкомат :)
 

DonExo

Apex
Член од
1 ноември 2012
Мислења
454
Поени од реакции
291
шанкерче добро го излажа гуштерот.. браво :D
(се шалам, знам дека не е намерно)

Да, со Виза од Тутунска можеш да си го вериф. акаунтот но поради тоа што ќе ти биде МК пејпалот ќе можеш само да плаќаш, но не и да примаш/повлекуваш пари на картичка.
така да ако ја имат само пејпал на твојата страна како опција за исплата - или заборави.. или снајди се некако па да најдеш странски ПП (пример Бугарски, Словенски...)

најдобра опција за нас е Нетелер, но ретки се тие шо ги прифаќаат..
потоа следи Пејза.. па евентуално SolidTrustPay.
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
Исто заборавив , @Dakiiiiiii можеш и да нарачаш (еве 2-3 страни поназад прочитај) Payoneer картичка, само провизиите се малце боли глава , али нема да се замараш па со пејпал мејпал, а сепак ќе можеш да вадиш пари од банкомат и да купуваш ствари на нет
 
Последно уредено:
Член од
12 април 2010
Мислења
491
Поени од реакции
143
ITNO baram lugje so amazon akaunti za postiranje rivjua. Imam covek od britanija sto plakja 1 dolar po rivju tie gi delime na pola.
Jas ke gi pisuvam rivjuata vie samo postirate, 30 sekundi rabota.
Sekoja nedela po 50-100 rivjua ke ima za postiranje.
Zainteresirani inbox
Ponudata ripna po dolar za rivju plakjam[DOUBLEPOST=1423485131][/DOUBLEPOST]
ITNO baram lugje so amazon akaunti za postiranje rivjua. Imam covek od britanija sto plakja 1 dolar po rivju tie gi delime na pola.
Jas ke gi pisuvam rivjuata vie samo postirate, 30 sekundi rabota.
Sekoja nedela po 50-100 rivjua ke ima za postiranje.
Zainteresirani inbox
Ponudata ripna po dolar za rivju plakjam
 
Член од
25 септември 2014
Мислења
309
Поени од реакции
39
Странава не ми личи на добра (ја најдов во скем листата) така да не ти е препорачлива.. Можеме ако сакаш реферал exchange (ти ќе се регистрираш на мојот трафикмонсун) а јас тебе на ова и ќе си кликаме еден за друг. (и за друга страна ако сакаш само листај ми)..[DOUBLEPOST=1423389358][/DOUBLEPOST]На пејдвертс добив супер реклами денес, не е лошо :D
Gray bux e scan i toa tezok, aman be ludje, pocnuva da mi se gadi koga citam tuka sto sve lupetarate :)[DOUBLEPOST=1423505388][/DOUBLEPOST]
Странава не ми личи на добра (ја најдов во скем листата) така да не ти е препорачлива.. Можеме ако сакаш реферал exchange (ти ќе се регистрираш на мојот трафикмонсун) а јас тебе на ова и ќе си кликаме еден за друг. (и за друга страна ако сакаш само листај ми)..[DOUBLEPOST=1423389358][/DOUBLEPOST]На пејдвертс добив супер реклами денес, не е лошо :D
Gray bux e scan i toa tezok, aman be ludje, pocnuva da mi se gadi koga citam tuka sto sve lupetarate :)[DOUBLEPOST=1423505486][/DOUBLEPOST]
Исто заборавив , @Dakiiiiiii можеш и да нарачаш (еве 2-3 страни поназад прочитај) Payoneer картичка, само провизиите се малце боли глава , али нема да се замараш па со пејпал мејпал, а сепак ќе можеш да вадиш пари од банкомат и да купуваш ствари на нет
Tocno e deka godisnata clanarine e minimum 29 dolari na payoneer karticata :(
 
Член од
20 јануари 2015
Мислења
11
Поени од реакции
5

Kajgana Shop

На врв Bottom