Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Јас вадам редовно од moneybookers.Парите ако ти стигнат од moneybookers можеш шо сакаш да му речиш ако те прашаат,ама јас в банка се немам свртено си вадам од банкомат пари со Visa картичка , за да извајш пари од Moneybookers ти треба ВИСА картичка.
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Работам на Mturk ама нешто не е нај нај, за 10 дена направив 7 долари :unsure: Ако си од Америка имаш многу поголема заработка и имаш многу платени работи за разлика од Македонија, глеам ги праат по 20 долари на ден воа Американциве.:)
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Работам на Mturk ама нешто не е нај нај, за 10 дена направив 7 долари :unsure: Ако си од Америка имаш многу поголема заработка и имаш многу платени работи за разлика од Македонија, глеам ги праат по 20 долари на ден воа Американциве.:)
Оф кутриот.. А да ти дадам 10 долари за да носиш маичка со логото на мојот форум 10 дена? :)
 

Samurai Jack

Penspinner
Член од
15 април 2012
Мислења
3.659
Поени од реакции
8.659
Оф кутриот.. А да ти дадам 10 долари за да носиш маичка со логото на мојот форум 10 дена? :)
No thanks, онака пробав само да видам шо како е ама глеам не е тоа тоа, многу малку работи има за Македонија.:D
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Па да пробаш на некој друг сајт? Не е само mturk..
 
Член од
24 декември 2008
Мислења
394
Поени од реакции
222
Дали се исплаќа од старт да вложиш 200$ во купување на рефеали на некоја веб страна со кликање?
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
Дали се исплаќа од старт да вложиш 200$ во купување на рефеали на некоја веб страна со кликање?
Да, се исплати.

Имено, како што сите знаеме искуството е бесценето и најубаво се стекнува со пракса, а не теорија. Тие 200 долари што ќе ги вложиш ќе ти купат една одлична животна лекција за тоа што значи "измама" и "пропадната инвестиција" па во иднина многу помудро ќе ги вложуваш своите средства.

Без нималку иронија го говорам ова. Можеби не треба да вложиш 200 ама вложи било која сума, види како е, осети на своја кожа. Ако сакаш да профитираш на нет, само така ќе ги научиш суровите лекции. Јас во моментов вадам 2 просечни МК плати на интернет, но за да стигнам до тука имам загубено многу и ме имаат поебано во сите дупчиња во телото.
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Дали се исплаќа од старт да вложиш 200$ во купување на рефеали на некоја веб страна со кликање?
Вака, јас на Необукс внесов околу 100 и нешто долари за голден и неколку пакети реферали, пари заработени од други сајтови. Понатаму веќе немав потреба од надворешно вложување, туку со реинвестирање на заработеното купував нови реферали. На крајот на годината, кога ми здосади се, истече голденот, и рефералите, од сајтот извадив преку 500 долари. Сега како е со кликовите не знам, знам само дека тие што имаат ултимејт членство и неколку илјадници реферали, вадат доста солидна пара, за никаков труд, ама за тоа ти требаат стартни 1000-2000 долари. Стварно не сум у тек више со овие работи, ама Необукс функционира цврсто сеуште, а другите сајтови се појавуваат и исчезнуваат, земи го тоа у предвид. И не очекувај чуда, со 200 долари сигурно нема да станеш милионер. Ако за една година успееш да ги удвоиш, сметај се за среќен.
 
Член од
5 февруари 2012
Мислења
12
Поени од реакции
4
Утре,( 02.06.2012 (сабота)) во 20.00ч. ќе се одржи вебинар за партнерскиот програм STIFORP во рамките на работата на Нет Школа. Вебинарот е отворен за членовите на Нет Школата и за гости. Линкот на кој можете де се приклучите е:
http://www.gvolive.com/conference,netskola

На ова излагање во живо можете да се запознаете поподробно со можностите на онлајн алатките на оваа понуда и со начините преку кој можете на едноставен начин да заработувате преку интернет користејќи ја оваа моќна платформа.
Ако ви се брза, прочитајте ги најосновните информации на:
http://rabotaoddoma.com/stiforp/
 
Член од
4 февруари 2009
Мислења
7.733
Поени од реакции
7.549
Дали се исплаќа од старт да вложиш 200$ во купување на рефеали на некоја веб страна со кликање?
АКо сакаш да вложуваш читни и заинтересирај се за инвестициски HYIP програми. Но, внимавај, има многу лажги и измами, ти ја препорачувам justbeenpaid.com, НА СВОЈ РИЗИК, дуплираш вложени пари за 60 дена.
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Пфф...и за колку време ги напрај овие 10 долари?
Зирни малце тука :D
 
Член од
24 август 2011
Мислења
511
Поени од реакции
807
И двајцата сте се одрале од заработување, не знаете веќе како да го потрошите сето тоа богатство.

 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Пфф...и за колку време ги напрај овие 10 долари?
Зирни малце тука :D

Едно прашање иако нема можеби врска со постов твој но мислам дека можеби знаеш.

Дали може некако да се апдејтираат скилс-от на микроворкерс? Бидејќи кога го правев акаунтот онака на брзина го направив и не му обратив многу пажња, па сега ептен слабо работи ми стигнуваат, дневно околу 20 има и се се воглавно за ПР блогови. Некој типс да ми кажеш ако не ти е тешко? Гледав велите и за фејсбук стигаат работи мене таква работа ми се нема појавено o_O па ако може нешто да се направи би било добро
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Какоф скилс? Нема што да одбериш одиш Jobs и селектираш All jobs и маваш рефреш што повеќе и ќе ти излегуваат работи..нема никаква опција да мениш тоа што прашуваш.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom