Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
9 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
0
Affiliate, CPA, Интернет маркетинг - тоа е најисплатливо во моментов
 

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Афилиејт и ЦПА се ДЕЛ од интернет маркетинг.

AdSense е исто мн. добар ако знаеш за што да пишуваш (niche markets кајшто луѓе даваат пари...insurance, mortgage итн а не how to train your cat или fun games)
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
Афилиејт и ЦПА се ДЕЛ од интернет маркетинг.

AdSense е исто мн. добар ако знаеш за што да пишуваш (niche markets кајшто луѓе даваат пари...insurance, mortgage итн а не how to train your cat или fun games)
Другар, може ли да објасниш подетално за тоа како може човек да заработи со помош на афилиејт и ЦПА (Што се овие поими , подетално да ни објасниш) на нас СИРОМАШТИЈАВА:kesa:, со знаење и умеење од интернет заработувачка. :toe:
 
Член од
9 јуни 2010
Мислења
29
Поени од реакции
0
Другар, може ли да објасниш подетално за тоа како може човек да заработи со помош на афилиејт и ЦПА (Што се овие поими , подетално да ни објасниш) на нас СИРОМАШТИЈАВА:kesa:, со знаење и умеење од интернет заработувачка. :toe:
Google може да ти помогне за ова. Пиши affiliate marketing, internet marketing, CPA offers и побарај сам. Ако не побараш сам како да направиш пари никој нема да ти каже...

Поздрав
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.924
Поени од реакции
833
Земал ни некој пари до сега ?? Ја кликам на richptc.com имам над 200 $ до сега,треба 1000 $ па демек да се изврши исплата..мада сумњиво ми е
јас веќе се изнакликав на ова тотал скам е така да не се мачи веќе...
 
Член од
14 мај 2010
Мислења
19
Поени од реакции
4
Tie sto nudat zarabotka na dobri pari za brzo vreme se scam

--- надополнето ---

Eve uste edna dobra PTC strana vo potpis slicna na neo bux i isplatuva instant redovno,koj saka neka proba.
 

@cool@

Η Μακεδονία δεν είναι Ελληνική
Член од
2 јуни 2007
Мислења
23.601
Поени од реакции
27.113

KaiTekk

R&B boy
Член од
17 март 2006
Мислења
1.045
Поени од реакции
22
Другар, може ли да објасниш подетално за тоа како може човек да заработи со помош на афилиејт и ЦПА (Што се овие поими , подетално да ни објасниш) на нас СИРОМАШТИЈАВА:kesa:, со знаење и умеење од интернет заработувачка. :toe:
1. Научи како да направиш едноставен блог со Wordpress
2. Научи SEO (најважно е ова, seomoz.org имаат најдобри ресурси за тоа)
3. Кога ќе почнеш да донесуваш луѓе преку гугл, ставаш адсенсе = пари. После ќе си гледаш на кои пазари луѓе кликаат највеќе на адсенс итн итн
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
1. Научи како да направиш едноставен блог со Wordpress
2. Научи SEO (најважно е ова, seomoz.org имаат најдобри ресурси за тоа)
3. Кога ќе почнеш да донесуваш луѓе преку гугл, ставаш адсенсе = пари. После ќе си гледаш на кои пазари луѓе кликаат највеќе на адсенс итн итн
Фала другар за помошта!:smir:
 
Член од
22 август 2009
Мислења
214
Поени од реакции
19
Може е оффтопик ама, на кој сервис е подобро да ги земеш парите од ПТЦ (на пример необукс и гагабукс) на AlertPay или на PayPal?

Или поточно, дали може да примам пари од Необукс и Гагабукс на мојот PayPal акаунт на кој сум регистриран под Словенија, бидејќи неможе Македонија
 
T

Tetro

Гостин
Може е оффтопик ама, на кој сервис е подобро да ги земеш парите од ПТЦ (на пример необукс и гагабукс) на AlertPay или на PayPal?

Или поточно, дали може да примам пари од Необукс и Гагабукс на мојот PayPal акаунт на кој сум регистриран под Словенија, бидејќи неможе Македонија
paypal е на https, а Alertpay немам користено.

второто: може, зошто да не може
 
T

Tetro

Гостин
не те разбрав со ова https, што ти значи тоа
Hypertext Transfer Protocol Secure (HTTPS) is a combination of the Hypertext Transfer Protocol with the SSL/TLS protocol to provide encryption and secure (website security testing) identification of the server. It uses port 443. HTTPS connections are often used for payment transactions on the World Wide Web and for sensitive transactions in corporate information systems
Kapish?
 

Kajgana e sranje

Македонија Шампион
Член од
9 април 2010
Мислења
225
Поени од реакции
64
alertpay официјално ја подржува Македонија. значи без проблеми може да повлекуваш пари. мислам дека имаш повеќе опции за повлекување пари.
за верификација скенирани слики од документи требало.

paypal не ја подржува Македонија, со ставање други држава може да се регистираш и да користш paypal.
за верификување со кредитна карта, може дури и виртуелна кредитна vcc. за повлекување пари финта со ставање Словенија како држава и користење кредитна со Тутунска Банка.

е сега поарен кој одлучи си сам.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom