Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
4 FUN а ти сакаш да правиш по 1000$ месечна заработка за да бидеш задоволен и тоа од интернет? Па не велам дека немојш да напрајш ама ај ти кажи колку прајш и кај прајш.
Еве јас на микроворкерс од 1ви до 15ти Април направив 46 долари.
Регистриран сум од Фебруари 6ти ама на почеток малце потешко беше со ратите па неможев да прам многу работи и не направив многу пари.Еве слика од мојо профил

А доколку некој сака да знае повеќе за microworkers neka go poseti blogot http://microworkersmk.blogspot.com/
 
Член од
16 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
3
4 FUN а ти сакаш да правиш по 1000$ месечна заработка за да бидеш задоволен и тоа од интернет? Па не велам дека немојш да напрајш ама ај ти кажи колку прајш и кај прајш.
Еве јас на микроворкерс од 1ви до 15ти Април направив 46 долари.
Регистриран сум од Фебруари 6ти ама на почеток малце потешко беше со ратите па неможев да прам многу работи и не направив многу пари.Еве слика од мојо профил

А доколку некој сака да знае повеќе за microworkers neka go poseti blogot http://microworkersmk.blogspot.com/
Како бе друже успеа да направиш 46 дол. за 2 недели?! Јас баш пробав пред исто толку и едвај скромни 2 долари заработив :)
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
pozz So povikuvanje na referali na gagabux zarabotiv 5$ za 2 dena veke izvadiv i edna isplata od 28$ site drugi clicsense bux tu se mnogu neplateni za vasiot trud,na gaga bux isplata se vrsi za najmnogu od 5 dena,ako ozbilno ja svatis stranava mozis dobro da zarabotis,sprema clicsense i neobux i site ostanati stranava e zlatno jajce pozzz.So sreka.
http://www.gagabux.com/register.php/munirv.html
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
Како бе друже успеа да направиш 46 дол. за 2 недели?! Јас баш пробав пред исто толку и едвај скромни 2 долари заработив :)
Па се трудам секој ден да имам над 60+ Not-Rated Tasks,ги правам сите работи освен Yahoo Answers и PR Websites(пошто неам домен) и отприлика секој ден правам над 2$ можи и мн поќе од 2долари а можи некогаш и помалце.Еве како се работите кој ги имам завршено веќе

И ако се прашвате шојмам толку неприфатени работи со црвено бидејќи имаше некои читери но за некое време ќе ми дај админо пари.
 
Член од
16 април 2012
Мислења
108
Поени од реакции
22
Веќе 2 недели го имам профилот на Freelancer,но ме засега едно прашање,сум понудил на повеќе проекти,но подоцна откако ке заврши рокот за одбирање на работник којшто ке го изработува проектот,на мене ми пишува FROZEN,и така некаде ми се десетина проекти,и веќе не можам да понудувам на други проекти бидејќи сум ги потрошил сите десет,дали после некое време ке ги снема тие и ќе можам да понудувам на други проекти или случајот е безнадежен.
ЌЕ МОЖЕ ЛИ НЕКОЈ ДА МУ ОДГОВОРИ?
БЛАГОДАРАМ ОДНАПРЕД
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
166
Поени од реакции
100
pozz So povikuvanje na referali na gagabux zarabotiv 5$ za 2 dena veke izvadiv i edna isplata od 28$ site drugi clicsense bux tu se mnogu neplateni za vasiot trud,na gaga bux isplata se vrsi za najmnogu od 5 dena,ako ozbilno ja svatis stranava mozis dobro da zarabotis,sprema clicsense i neobux i site ostanati stranava e zlatno jajce pozzz.So sreka.
http://www.gagabux.com/register.php/munirv.html
GAGAbux со години е прогласена за SCAM, дај ни еден скриншот од исплатата ;), или можеби имаш инвестирано
 
Член од
14 април 2012
Мислења
6
Поени од реакции
0
pa investiraf kupif referali i klikovi pa poslednava isplata cekaf samo 2 dena
 

VEShTERKA

Кмичи
Член од
15 април 2012
Мислења
2
Поени од реакции
1
4 FUN а ти сакаш да правиш по 1000$ месечна заработка за да бидеш задоволен и тоа од интернет? Па не велам дека немојш да напрајш ама ај ти кажи колку прајш и кај прајш.
Еве јас на микроворкерс од 1ви до 15ти Април направив 46 долари.
Регистриран сум од Фебруари 6ти ама на почеток малце потешко беше со ратите па неможев да прам многу работи и не направив многу пари.
abe zemi raboti nesto, iskoristi ja silata i mozokot ... imas milion nacini kako da zarabotis poveke od kolku sto mislis ... samo treba malce da se potrudis ... nikoj nema doma da ti dojde i da ti kaze:Aleksandar eve ti extra platena rabota, ajde ako sakas da rabotis ...
ova so internetot neka ti bide plus - i pak ne gledam nikakva korist od toa - koga nemozes so zarabotkata ni smetkite za net da si gi platis , a ne da zarabotis ...
samo sum realen ... a ako mislis deka si vo pravo ti ili bilo koj drug ... togas cepajte na net i klikajte po cel den ...
 
Член од
13 февруари 2012
Мислења
90
Поени од реакции
26
abe zemi raboti nesto, iskoristi ja silata i mozokot ... imas milion nacini kako da zarabotis poveke od kolku sto mislis ... samo treba malce da se potrudis ... nikoj nema doma da ti dojde i da ti kaze:Aleksandar eve ti extra platena rabota, ajde ako sakas da rabotis ...
ova so internetot neka ti bide plus - i pak ne gledam nikakva korist od toa - koga nemozes so zarabotkata ni smetkite za net da si gi platis , a ne da zarabotis ...
samo sum realen ... a ako mislis deka si vo pravo ti ili bilo koj drug ... togas cepajte na net i klikajte po cel den ...
Добро шо можи да работи средношколец? Одам на училиште се враќам си правам на нет работа додека седам на Facebook не ме интересира мене за сметки и слично за тоа нека се грижат моите родители.А мене ова многу супер ми доаѓа и не седам цел ден на нет туку ке влезам ке си напрам таск кога ќе иам време влегвам пак пак правам се разбира ако има..:) иначе денес со дипломи со незнам шо немот да нат работа јас уште средно неам завршено и работа ќе најдам хах.:))
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Александар, седни почнај да развиваш блогче некое... ќе ти треба повеќе време дур качиш PR, али поголема ќе ти биде заработувачката од него. Јас само со тоа работев порано на MW, али пошто сајтов ми беше на македонски не можев баш сите такви таскови да ги извршувам (почнаа да барат на англиски, германски и некој други јазици) и го баталив.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
ajde pomos malce ..na microworkers napraviv 18 $ i sega rekov 10$ da prefrlam na moneybookers .. staviv sve podatoci tocni i dolu samo email adresata od moneybookers.. mi stigna pismoto doma go napisav kodot i sega mi pisuva za isplatata pending .. kolku vreme se ceka od prilika jas vcera sabajleto go napisav kodot ..znaci cekam skoro 1 ipol den .
 
Г

Грејвдигер

Гостин
ajde pomos malce ..na microworkers napraviv 18 $ i sega rekov 10$ da prefrlam na moneybookers .. staviv sve podatoci tocni i dolu samo email adresata od moneybookers.. mi stigna pismoto doma go napisav kodot i sega mi pisuva za isplatata pending .. kolku vreme se ceka od prilika jas vcera sabajleto go napisav kodot ..znaci cekam skoro 1 ipol den .
Полека де, не се брзај... Треба некој период да помине, администраторите да ти направат ривју на работава.
 
Член од
21 април 2012
Мислења
5
Поени од реакции
1
Полека де, не се брзај... Треба некој период да помине, администраторите да ти направат ривју на работава.
леле јас пак си реков ден-два ке потрае .. ок ко така .. мислам повеќе од 1 недела не би требало да се чека .
 

Kajgana Shop

На врв Bottom