Заработка на интернет (официјална тема)

sickjoce

Ненормален
Член од
30 јуни 2007
Мислења
1.231
Поени од реакции
337
Се работи на проекти на кој имаш познавање и тоа големо, не може да работиш се и сешто. Заработката зависи од работата/проектот/ времетраењето од неколку долари до неколку илјади долари се зависи. Како и да е треба да имаш знаење за да работиш на одеск/фриланс.
 

superstarpizza

Unsurpassed Сasual Dating - Verified Damsels
Член од
20 септември 2008
Мислења
6.025
Поени од реакции
1.363
Се работи на проекти на кој имаш познавање и тоа големо, не може да работиш се и сешто. Заработката зависи од работата/проектот/ времетраењето од неколку долари до неколку илјади долари се зависи. Како и да е треба да имаш знаење за да работиш на одеск/фриланс.
Тоа да веке го прочитав.... видов дека се бараат скоро па од сите профили на работници!

Прашањето ми беше која работа ја работите вие најчесто......?
Која работа е за брза заработка за ете оние на пример кои не се баш до толку разбираат во Стручните работи кои се нудат?

Ете мене наједноставно ми се чини она Data Entrys .... или како беше!

Дајте ваше искуство, пишете, разглобете некои работи !:)
 

Топче

Арсеналиста
Член од
18 септември 2010
Мислења
9.200
Поени од реакции
14.512
Тоа да веке го прочитав.... видов дека се бараат скоро па од сите профили на работници!

Прашањето ми беше која работа ја работите вие најчесто......?
Која работа е за брза заработка за ете оние на пример кои не се баш до толку разбираат во Стручните работи кои се нудат?

Ете мене наједноставно ми се чини она Data Entrys .... или како беше!

Дајте ваше искуство, пишете, разглобете некои работи !:)
не постои таква работа...

ако незнаеш ништо да работиш на компјутер тогаш не ни можеш ништо друго освен дата ентри да работиш, а за старт ќе си го испотиш гзот пошто имаш 23764652865345 индијци кои работат за 0.5
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Сѐ зависи од кои познавања се има, нема работа која најчесто ја работиме. Некој работи само со веб дизајн, програмирање, дата ентри, маркетинг, SEO оптимизација и сл.. Различно е од човек до човек.
 

fenomen

Сезнајко
Член од
17 јули 2008
Мислења
387
Поени од реакции
51
И пак никој не кажа..... што најчесто работи.....што му лежи.... која му е најголема заработка!

Разврзете малку....да прочитаме ние другите....па можеби и ке научиме нешто!
И јас сум почетник во овај бизнис конкретно на одеск сум. добив една работа да внесувам текст од слики, но незнам што се случи. Работодавецот ја прекина работата или пак јас така си мислам. Да беше отказ ќе знаев ама не е.
Сеуште неможам да го стартувам Time tracking-ot во oDesk Team Room, затоа што сум само три дена на одеск иако сум регистриран од поодамна. Ако знае некој што треба да се прави нека пиши.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
СОВЕТ:
Не аплицирајте и прифаќате тие работи за внесувње на текст од слики т.н. captcha. Едноставно, не се исплаќа да пишуваш толку за некој си беден долар... а колку ќе ве исплати - тоа е посебна приказна. Исто има и некои кои објавуваат некои други информации за data entry, а кога ќе аплицирате ќе ви пристигне порака да симнете некои програми или нешто такво и да внесувате текстови од слики. Игнорирајте ги тие и не започнувајте работа со нив.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Еднаш мислам дека кажав овде но сега пак ќе кажам, најдобар, загарантиран и најлесен начин за заработка во денешно време на интернет е Google Adsense. Повеќе нема што да пишувам, тие што знаат што е Adsense и што работат со неа знаат како е и што е.
 
Г

Грејвдигер

Гостин
Еднаш мислам дека кажав овде но сега пак ќе кажам, најдобар, загарантиран и најлесен начин за заработка во денешно време на интернет е Google Adsense. Повеќе нема што да пишувам, тие што знаат што е Adsense и што работат со неа знаат како е и што е.
Клика уште некој на AdSense рекламите? :)
А за исплаќање често знаат да зафркнат работа од Google и да те суспендираат.
 

iksimkd

ШшшШшшШ...
Член од
31 јули 2007
Мислења
5.000
Поени од реакции
2.183
Клика уште некој на AdSense рекламите? :)
А за исплаќање често знаат да зафркнат работа од Google и да те суспендираат.
Кликаат и тоа како. За исплата не зафркнале досега од тие што јас ги знам што одамна работат со Adsense.
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
еве ви добра PTC страна има и offers од кој се заработува околу 0,1 до 0,5 и повеке.
http://www.clicksia.com/index.php?ref=immortalxd
заработиф околу 1 долар за 2-3 дена откога се регистрираф.
Покрај тоа минимална сума за cashout е 1 $.
Ако треба ке ставам и screenshoot од alertpay за да ви покажам дека не е scam
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
еве ви добра PTC страна има и offers од кој се заработува околу 0,1 до 0,5 и повеке.
http://www.clicksia.com/index.php?ref=immortalxd
заработиф околу 1 долар за 2-3 дена откога се регистрираф.
Покрај тоа минимална сума за cashout е 1 $.
Ако треба ке ставам и screenshoot од alertpay за да ви покажам дека не е scam
и мене ме имаат исплатено неколку долари ситно не е скам странава
има и уште една скоро иста со оваа инцентриа.цом е и тие исплаќаат сигурно
од исти газди се и двете
 

Iµµortal

사범님
Член од
26 јули 2011
Мислења
711
Поени од реакции
387
абе најтешко е на почеток после како навлегуваш со малку кеш ке правиш upgrade и полесно е...
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Да ве прашам нешто на bux.to исплаќаат ли редовно оти гледам добра понуда 0,0125 $ ако си премиум и плус со реферали има околу 200 долари заработка де кој има кликано на bux.to и му имаат исплатено нека ми каже. Фала :)
 

Lux

Inglourious
Член од
25 октомври 2010
Мислења
1.189
Поени од реакции
888
Да ве прашам нешто на bux.to исплаќаат ли редовно оти гледам добра понуда 0,0125 $ ако си премиум и плус со реферали има околу 200 долари заработка де кој има кликано на bux.to и му имаат исплатено нека ми каже. Фала :)
не редовно дали исплаќаат.....него ич не исплаќаат
 
Член од
23 декември 2007
Мислења
330
Поени од реакции
157
Значи скам е а на нео букс или и они се скам исто така ... ????
 

Kajgana Shop

На врв Bottom