Заработка на интернет (официјална тема)

Член од
31 јули 2012
Мислења
28
Поени од реакции
42
Na Facebook na pocetna mi izleguva firmava www.ncvm.nl deka nudi rabota. Citnav nesto i na fakulteti.mk ima statija . Baraat prodazni agenti od doma. Ja ne sum po prodazniot sektor, ama shto znam, mozhe na nekoj od vas kje vi fati oko.
 
Член од
1 септември 2016
Мислења
1
Поени од реакции
0
јас работам на необух и искрено да ти кажам тешко оди пошто малку се платени кликовите но ако уложиш и купиш реферали можеби ќе стигнеш да земаш многу повеќе за кратко време... јас за 1 месец купив 3 реферали а тие имаат кликнато 30 пати за 4 дена што значи зависи и од нив колку ќе работат ако имаш и малку среќа да ти дадат некој со голд мембер месецот ќе извадиш добро еве доказ дека сигурно се плаќа https://www.youtube.com/watch?v=oNZAiyYuAtY и ако се немате регистрирано еве линк:
https://www.neobux.com/m/v/?rh=524A616E6963
ако ве интересира нешто повеќе за детали пратете ми маил на:radoslav.janic@gmail.com
 
Член од
22 април 2005
Мислења
1.311
Поени од реакции
494
јас работам на необух и искрено да ти кажам тешко оди пошто малку се платени кликовите но ако уложиш и купиш реферали можеби ќе стигнеш да земаш многу повеќе за кратко време... јас за 1 месец купив 3 реферали а тие имаат кликнато 30 пати за 4 дена што значи зависи и од нив колку ќе работат ако имаш и малку среќа да ти дадат некој со голд мембер месецот ќе извадиш добро еве доказ дека сигурно се плаќа https://www.youtube.com/watch?v=oNZAiyYuAtY и ако се немате регистрирано еве линк:
https://www.neobux.com/m/v/?rh=524A616E6963
ако ве интересира нешто повеќе за детали пратете ми маил на:radoslav.janic@gmail.com
Nikoj ne vika deka neobux ne plakja, jas povlekov 22 dolara pred 3/4 godini ama togas bese mnogu polesno so mini jobs, mozea site da gi klikaat sega tie crowdflower se teska prevara i namerno ti gi gresat odgovorite za da ne stignes do nivo za da klikas, plus referalite se botovi, ke ti klikaat na pocetokot za da te navlecat potoa nisto od toa pa ke treba pari da davas da gi recikliras...ednostavno nema para vo toa.
 
H

HoT IcE

Гостин
Работи некој со OneCoin, искуства, препораки, мислења се добредојдени. Во план сум како за почеток да земам еден пакет од 560 евра.
 

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.335
Поени од реакции
3.944
Работи некој со OneCoin, искуства, препораки, мислења се добредојдени. Во план сум како за почеток да земам еден пакет од 560 евра.
прочепкај малце по интернетов, ќе видиш дека е класична измама
Крипто валута која била појака од биткоинот, а не постои нигде официјално
 

INVINCIBLE

MUFC
Член од
9 декември 2007
Мислења
3.384
Поени од реакции
207
Здраво дечки, ми требаат совети за работа со Paysafecard, ако има некој искуство, нека ме контактира, частам пиво :)
Извинете ако сум офф топик, поздрав.
 
Член од
5 април 2012
Мислења
7.481
Поени од реакции
8.148
Работи некој со OneCoin, искуства, препораки, мислења се добредојдени. Во план сум како за почеток да земам еден пакет од 560 евра.
Точно дека е класична пирамидална шема ама тоа не значи дека не можеш да направи пари од неа. Многу популарно станува и се додека влегуваат во него повеќе пари од оние што ги вадат вредноста ќе расте.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
Здраво дечки, македонски сајт со најмалку 50.000 дневни посети ако има само AdSense ,EasyPlatform, Кeepaneye И слично дали би имал добра заработувачка ?
 

Македонец

мразам патетика во натпис
Член од
12 февруари 2007
Мислења
3.926
Поени од реакции
3.802
Здраво дечки, македонски сајт со најмалку 50.000 дневни посети ако има само AdSense ,EasyPlatform, Кeepaneye И слично дали би имал добра заработувачка ?
Не
Првo мoрa дa имaш нa ум декa вo Мк никoј не кликa реклaми, и кaкo втoрo скoрo сите имaaт aдблoкер.
Акo имaш тoлку дневни пoсети нa мк сaјт тoгaш ќе си oтидеш дo некoјa фирмa дa им пoнудиш дa зaкупaт бaнер кaј тебе.
Бaшкa мoжеш дa им пуштиш пoнудa нa oперaтoриве зa мoбилни, или некoј aвтoсaлoни.
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
Знам дека е најубаво со банери али сите маркетинг агенции си пуштаат на нивни блиски сајтови мислам дека колку и да имаш посетеност ако не си врзан со нив џабе е се...
 
S

Some0ne

Гостин


● Earn up to $0.02 per click
● Up to $0.02 per referral click
● Plans upgrade monthly
● 10% Referral Commission
● Withdrawal Instantly

Минимум за повлекување - $4
Депозирање/Повлекување преку:

Paypal
Perfect Money
Payeer
BitcoinsРегистрација КЛИК
 
Член од
16 мај 2016
Мислења
23
Поени од реакции
0
На македонски сајт ако ставам емулатор со Нинтендо игри дали може да имам проблем пошто се
copyright?
 
На врв Bottom