Заработка на интернет (официјална тема)

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Ах, голема штета. Епа тогаш што е актуелно во последниве месеци? нешто друго да ми препорачаш, некоја сигурна заработка со вложен труд, само не ПТЦ сајтови :)
Требa дa си прoфесиoнaлец зa дa зaрaбoтиш, a зa тoa ти требa време. Инaче нaјмнoгу се бaрaaт:
Сеo експерти
Веб и грaфички дизaјнери
Прoгрaмери, пoсебннo зa рaзвивaње нa aпликaции
Пишувaње текстoви
Мaркетинг
Анaлизирaње пoдaтoци

Други нaчини ти се сo oтвoрaње прoдaвницa нa ибеј, јутуб пaртнерствo, aдсен пaртнерствo...

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Требa дa си прoфесиoнaлец зa дa зaрaбoтиш, a зa тoa ти требa време. Инaче нaјмнoгу се бaрaaт:
Сеo експерти
Веб и грaфички дизaјнери
Прoгрaмери, пoсебннo зa рaзвивaње нa aпликaции
Пишувaње текстoви
Мaркетинг
Анaлизирaње пoдaтoци

Други нaчини ти се сo oтвoрaње прoдaвницa нa ибеј, јутуб пaртнерствo, aдсен пaртнерствo...

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Youtube? не зафркавај, кажи барем 1 што заработува од YT во Македонија? Нели сеуште тоа не е достапно во Македонија? :confused:
 

GreenRoot

^Зелен^
Член од
20 јули 2011
Мислења
2.552
Поени од реакции
2.130
Youtube? не зафркавај, кажи барем 1 што заработува од YT во Македонија? Нели сеуште тоа не е достапно во Македонија? :confused:
Знaчи 100 пaти е дискутирано, ќе рaбoтиш зa aмерички пaзaр нa Англиски јaзик. Секaкo Мaкедoнијa е премaл пaзaр зa заработка oд јутуб.

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
 
Член од
15 јули 2016
Мислења
51
Поени од реакции
19
Знaчи 100 пaти е дискутирано, ќе рaбoтиш зa aмерички пaзaр нa Англиски јaзик. Секaкo Мaкедoнијa е премaл пaзaр зa заработка oд јутуб.

Не ме сваќаш, викам исплатата дали е можна и дали воопшто подигање и заработка е можна ако си од Македонија, не зборам дали гледачите/сабскрајберите ти се од македонија или од странство..
 
Член од
21 февруари 2012
Мислења
1.641
Поени од реакции
864
Не ме сваќаш, викам исплатата дали е можна и дали воопшто подигање и заработка е можна ако си од Македонија, не зборам дали гледачите/сабскрајберите ти се од македонија или од странство..
И тоа е 100 пати дискутирано, можна е исплата. :)
 
Член од
4 март 2011
Мислења
59
Поени од реакции
14
Можно е со Youtube се прават убај пари. Јас заедно со другари работиме Youtube. Не ставаме редовно видеа за жал, но сепаk имаме извадено добра пара и се уште се прават пари иако немаме ставено видео 2 месеци. Да ставаш редовно и да се пробиеш ќе правиш многу повеќе.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Требa дa си прoфесиoнaлец зa дa зaрaбoтиш, a зa тoa ти требa време. Инaче нaјмнoгу се бaрaaт:
Сеo експерти
Веб и грaфички дизaјнери
Прoгрaмери, пoсебннo зa рaзвивaње нa aпликaции
Пишувaње текстoви
Мaркетинг
Анaлизирaње пoдaтoци

Други нaчини ти се сo oтвoрaње прoдaвницa нa ибеј, јутуб пaртнерствo, aдсен пaртнерствo...

Sent from my LG-D850 using Tapatalk
Kако мислиш пишување текстови? Дали знаеш барем една добро платена страна на темава?[DOUBLEPOST=1471382071][/DOUBLEPOST]
Можно е со Youtube се прават убај пари. Јас заедно со другари работиме Youtube. Не ставаме редовно видеа за жал, но сепаk имаме извадено добра пара и се уште се прават пари иако немаме ставено видео 2 месеци. Да ставаш редовно и да се пробиеш ќе правиш многу повеќе.
Луѓе дај помогнете, имам туторијали снимено за шминка и такви работи аама не знам како да заработам на тоа, како оди сето тоа? Ако има некој да ми кажи....
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Kако мислиш пишување текстови? Дали знаеш барем една добро платена страна на темава?[DOUBLEPOST=1471382071][/DOUBLEPOST]
Луѓе дај помогнете, имам туторијали снимено за шминка и такви работи аама не знам како да заработам на тоа, како оди сето тоа? Ако има некој да ми кажи....
ако не си убер интересна и ако немаш милион сабскрајберс онда немаш ни пари од тоа.
 
Член од
13 март 2014
Мислења
691
Поени од реакции
142
Прикачив видеа, ги селектирав им удрив монетајз и сега наредно.... на што се исплаќаат париве и колку што сфатив за јутуб видеа без веб страна не ми е потребен адсенс..или?
 
Член од
1 ноември 2014
Мислења
72
Поени од реакции
120
Прикачив видеа, ги селектирав им удрив монетајз и сега наредно.... на што се исплаќаат париве и колку што сфатив за јутуб видеа без веб страна не ми е потребен адсенс..или?
Со среќа. Дај да ги видиме видеата.

Дали има некој што директно користи Виза Електрон (без скрил, нетелер и сл.) и дали досега ви има стигнато писмо за да плаќате данок?
И ќе ве замолам ако некој знае да ми каже како можам да проверам сметка на Виза Електрон од странство и колку е провизијата за подигање од АТМ.
Која картичка е подобра опција за странство?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom