Заработка на интернет (официјална тема)

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
Значи сега вака...

Се регистрираш како мој пријател, и депозираш 10евра (или повеке, минималното е 10). bwin ке ти даде 20 евра како бонус бидејки си се регистрирал како мој пријател. Па кога ке изиграш 100 евра (не толку да депозираш, туку да изиграш вкупно), bwin и мене ке ми даде 20 евра бонус. Ако некој сака, пп. :)

П.С... Ако се регистрираш како нормален корисник (без friendship програмата), немаш бонус. :)
за ова ти треба да ми дадеш линк??
 
Член од
8 август 2008
Мислења
447
Поени од реакции
17
vucjak брат ти да заработуваш по 1000 долари од ПТЦ треба да имаш мрежа колку цела македонија на реферали
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
vucjak брат ти да заработуваш по 1000 долари од ПТЦ треба да имаш мрежа колку цела македонија на реферали
Не баш. На isabelmarco околу 500 реферали ми правеа по околу 2000 клика на ден, односно 20$ дневно, а на neobux имам околу 1000 реферали, и ми праат околу 1500 клика, односно 15$ на ден. Немам зошто да лажам, ништо не добивам со тоа. Само сакав да покажам дека може да се заработи, не реков дека е лесно да се постигне тоа. Она што јас го имам заработено на ПТЦ е ништо во споредба со еден куп други луѓе, кои заработуваат и по неколку стотици долари на ден.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
403
Поени од реакции
7
Не баш. На isabelmarco околу 500 реферали ми правеа по околу 2000 клика на ден, односно 20$ дневно, а на neobux имам околу 1000 реферали, и ми праат околу 1500 клика, односно 15$ на ден. Немам зошто да лажам, ништо не добивам со тоа. Само сакав да покажам дека може да се заработи, не реков дека е лесно да се постигне тоа. Она што јас го имам заработено на ПТЦ е ништо во споредба со еден куп други луѓе, кои заработуваат и по неколку стотици долари на ден.
Работата е што има глупави и поглупави
секогаш на крај има некој што клика за по 1 цент
 
Член од
23 јуни 2007
Мислења
368
Поени од реакции
333
Работата е што има глупави и поглупави
секогаш на крај има некој што клика за по 1 цент
Ова е многу точно. Јас од моите кликови немам воопшто ќар, еден цент никому ништо не му значи. Финтата не е да се убиеш од кликање, туку да имаш огромен број реферали кои ќе заработуваат за тебе. Инаку, со самостојно кликање, без собирање или купување реферали, речиси ништо не може да се постигне.
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Значи сега вака...

Се регистрираш како мој пријател, и депозираш 10евра (или повеке, минималното е 10). bwin ке ти даде 20 евра како бонус бидејки си се регистрирал како мој пријател. Па кога ке изиграш 100 евра (не толку да депозираш, туку да изиграш вкупно), bwin и мене ке ми даде 20 евра бонус. Ако некој сака, пп. :)

П.С... Ако се регистрираш како нормален корисник (без friendship програмата), немаш бонус. :)
Има некој заинтересиран за ова? :)
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ај подобјасни го малце ова :)
Па ти праќам invite link на емаил. Ти се регистрираш преку него, и кога ќе депозираш пари (минимум 10 евра), добиваш 20 евра бонус. Па кога ќе изиграш вкупно 100 евра (не да депозираш, туку да изиграш толку), и јас добивам 20 евра бонус. Get it?

П.С. again. Ако се регистрираш без invite линк (friendship програмата), немаш бонус. :)

EDIT: Ќе пробам после преку Mturk да видам дали ќе можам да направам некое доларче... Ако бива, супер работа. :)
 

ice_cube

The SexX.
Член од
16 јули 2008
Мислења
2.240
Поени од реакции
308
Па ти праќам invite link на емаил. Ти се регистрираш преку него, и кога ќе депозираш пари (минимум 10 евра), добиваш 20 евра бонус. Па кога ќе изиграш вкупно 100 евра (не да депозираш, туку да изиграш толку), и јас добивам 20 евра бонус. Get it?

П.С. again. Ако се регистрираш без invite линк (friendship програмата), немаш бонус. :)

EDIT: Ќе пробам после преку Mturk да видам дали ќе можам да направам некое доларче... Ако бива, супер работа. :)
Би сакал брат, верувај, ама немам 18 и немам кратички и такви срања :S
Sry ^_^
 

TheGRIM

TheGRIM
Член од
22 февруари 2008
Мислења
27
Поени од реакции
0
А тие 100€ никој не ти гарантира дали ке ти се вратат, значи исто како да уплаќаш ливче, а Обливион зема 20€ од сето тоа, така некако?
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
А тие 100€ никој не ти гарантира дали ке ти се вратат, значи исто како да уплаќаш ливче, а Обливион зема 20€ од сето тоа, така некако?
Online betting е, најнормално никој не гарантира... Ама ти не даваш 100 евра бе :), само 10 и добиваш 20 како бонус. :smir:
 

janny

Матуф од мал
Член од
12 октомври 2007
Мислења
36
Поени од реакции
9
Еве ви добра страна и имате можност за добра заработувачка ако имате познавање од некој програмски јазик или photoshop https://www.getafreelancer.com/ , а има и многу други пректи. Еден мој колега за две недели зеде 400 долари, и сега работи како модератор на една страна за игри и си добива пари и за тоа секој месец.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom