Заедничко возење тури - договарајте се тука

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
L

.Lost Angel.

Гостин
Има ама не ми се свиѓа патот. Би ти го препорачал стариот пат за Прилеп. Се оди после јасеново... Се поминува Смиловци и нагоре по патот се оди. Можеби си бил има Манастир.
Најискрено незнам за каде ми зборуваш мислев точно на богомила дали има манастири нешто некои места за посетување или пак некои патеки нешто слично :D ако знаеш нешто кажи ми.
 

аллександар

Вечно ненаспан
Член од
5 мај 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
2.522
се канам да ја залепам гумава на точаков 2 месеца... ветувам дека ако ја залепам до петок т.е сабота доаѓам!!!
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Најискрено незнам за каде ми зборуваш мислев точно на богомила дали има манастири нешто некои места за посетување или пак некои патеки нешто слично :D ако знаеш нешто кажи ми.
Од кој град си ? Ако си од велес ќе разбереш побрзо.
Значи вака. Го минеш извор. Стасуваш пред јасеново и вртиш лево накај Смиловци. Го поминуваш смиловци и одиш нагоре. Го поминуваш споменикот и уште одиш нагоре. Само направо е патот као што знам. Има таму манастир, името не ми текнува.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Од кој град си ? Ако си од велес ќе разбереш побрзо.
Значи вака. Го минеш извор. Стасуваш пред јасеново и вртиш лево накај Смиловци. Го поминуваш смиловци и одиш нагоре. Го поминуваш споменикот и уште одиш нагоре. Само направо е патот као што знам. Има таму манастир, името не ми текнува.
Не сум од Велес од Скопје сум инаку за да стигнам таму морам да се симнам на богомила така? точно на станицата? така? или морам да се симнам после Богомила во селото Гостиражни?
--- надополнето: 9 мај 2012 во 19:49 ---
се канам да ја залепам гумава на точаков 2 месеца... ветувам дека ако ја залепам до петок т.е сабота доаѓам!!!
каде :)?
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Не сум од Велес од Скопје сум инаку за да стигнам таму морам да се симнам на богомила така? точно на станицата? така? или морам да се симнам после Богомила во селото Гостиражни?
--- надополнето: 9 мај 2012 во 19:49 ---

каде :)?
Е тоа незнам со воз немам одено.
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Барам човек кој ќе може да одиме со точаци Прилеп - Богомила или Прилеп - Извор кој го познава теренот и патот добро (y) Бидејќи јас него знам Ова е за наредниот месец после 10.06 - Јуни Кој е кандидат нека пише тука. :D
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Барам човек кој ќе може да одиме со точаци Прилеп - Богомила или Прилеп - Извор кој го познава теренот и патот добро (y) Бидејќи јас него знам Ова е за наредниот месец после 10.06 - Јуни Кој е кандидат нека пише тука. :D
Прилеп - Богомила патот не е проодлив како што разбрав пред неколку дена..
Прилеп - Извор е преку манастирот...
 

Macedonia>>Europe

Faster Than Light
Член од
6 јуни 2007
Мислења
2.582
Поени од реакции
836
Можно ли е од скопска страна да се стигне до Солунска Глава со точаци? Прашувам затоа што има еден широк пат пред врвот па ме интересира дали води само до некое велешко село или може некако и преку Китка и Драчево.
 

n/a

Член од
28 декември 2011
Мислења
1.194
Поени од реакции
2.258
Прилеп - Богомила патот не е проодлив како што разбрав пред неколку дена..
Прилеп - Извор е преку манастирот...
преку Степанци и Дервен?!
ако е таму, трасата е кај што требаше да се гради новиот магистрален пат Прилеп - Велес, на времето.... црн пат е, ама ако имате добри точаци, тогаш е веројатно ок...
 
М

Мартин`

Гостин
Можно ли е од скопска страна да се стигне до Солунска Глава со точаци? Прашувам затоа што има еден широк пат пред врвот па ме интересира дали води само до некое велешко село или може некако и преку Китка и Драчево.
100% може само сигурно е тешко, последниот пат кога бев на Солунска 3ца со кросови од Скопска страна дојдоа ..
 

Kajgana Shop

На врв Bottom