Заедничко возење тури - договарајте се тука

  • Креатор на темата .Lost Angel.
  • Време на започнување
L

.Lost Angel.

Гостин
Не најдов слична тема па си реков да отворам ваква тема. :D

Доколку имате желба, душа, точак, или некое друго средство на тркала без моторче :D Пишете место и пријавете се и да се дружиме. :D


па ајде бујрум :ROFLMAO:. Инаку еве кој е за на кеј Во Недела 06,05,2012. нека се пријави. и да се договориме за време и место :).
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
177
Еееј шо убаво ти текнало :) Супер е темава, ај да ми пројдат колоквиуми, коа нема да иам друштво ќе ви се обратам :)
 

Nikolaben2 @ YT

Carspotter
Член од
11 јули 2009
Мислења
1.413
Поени од реакции
957
Недела се трча маратон, тешко малку ....
 
Член од
5 мај 2012
Мислења
1
Поени од реакции
0
супер идеја, ама ако се трча маратонот у недела, останува возење точак само по кејот на Вардар...од паркот со авионот у Аеродром до Александар Палас или обратно...(како идеја за турата) ...јас сум за!
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.647
Поени од реакции
14.255
Офтопик: До кога со овие србизми бе батка? Златен јазик си имаме!
Онтопик: Зашто да не....ако треба и трка ќе направиме :)
 
O

onlya

Гостин
Остајте го маратонот нека си трчаат тие ние точак ќе си возиме :D дури може и да им се приклучиме лани имаше така. :D Туку ако веќе одиме не е лошо да се каже место и време кај да се чекаме, а турата може на лице место да ја смислиме. :) Еве од мене предлог на плоштад кај Ацета :) како централно место во раните утрински часови (не мислам 8 саатот туку накај 11) :D
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Остајте го маратонот нека си трчаат тие ние точак ќе си возиме :D дури може и да им се приклучиме лани имаше така. :D Туку ако веќе одиме не е лошо да се каже место и време кај да се чекаме, а турата може на лице место да ја смислиме. :) Еве од мене предлог на плоштад кај Ацета :) како централно место во раните утрински часови (не мислам 8 саатот туку накај 11) :D
Јас би рекол некаде кај 17 h :D да биде вака многу раничко е :D
--- надополнето: 5 мај 2012 во 18:36 ---
Офтопик: До кога со овие србизми бе батка? Златен јазик си имаме!
Онтопик: Зашто да не....ако треба и трка ќе направиме :)
Епа србин сум :D а инаку како што гледаш живеам во Македонија ...
 
O

onlya

Гостин
Мене сметај ме како за двајца :D може кај ацета :P
 
L

.Lost Angel.

Гостин
Ако може некој да ми каже подетално за Богомила пред Прилеп што е. Сакам да одам со точак т.е дали има добри места за возење точак на богомила? ако има некој што знае подетално нека ми каже и ако има некој заинтересиран да одиме со воз. :)
 

Брзии

Бело сунце, Бело небо, иди даље бог те јебо!
Член од
15 јануари 2012
Мислења
1.026
Поени од реакции
481
Ако може некој да ми каже подетално за Богомила пред Прилеп што е. Сакам да одам со точак т.е дали има добри места за возење точак на богомила? ако има некој што знае подетално нека ми каже и ако има некој заинтересиран да одиме со воз. :)
Има ама не ми се свиѓа патот. Би ти го препорачал стариот пат за Прилеп. Се оди после јасеново... Се поминува Смиловци и нагоре по патот се оди. Можеби си бил има Манастир.
 
На врв Bottom