Загина новинарот и сопственикот на Фокус - Никола Младенов

Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.792
Поени од реакции
18.423
Koj кур е Заев да ми кажува мене за истрагата пример? Куроми разбира истиот од истрага :) Мене ми беше крајно смешно да го гледам како со сигурност ми зборува за кривини, излетувања од патот, со некое ливче во рака заведено како извештај од МВР. Па и тој моментот со пораката која ја пратила Горда на Грујо, демек. Крајно мислам ретардирано.

Јас радо би донел заклучок околу истрагата доколку имам можнот да допрам официјален документ од МВР за то нешто и да ми остават простор да си го расчленувам. Вака Заеб ми е сосема небитен и како извор, и како мерило на релевантност.
Како така на истражниов судија да му промакнат ситни детали ко мобилен телефон кој понатаму исчезнува во истрагата, боја на задно лево крило, како тоа го нема во официјалниот записник или извештај? Значи во тој записник стоело возилото возело во лева лента и наеднаш нагло свртело (пуна десна) и со предницата ја пробило банкината? :confused: Никој не вели дека некој осмислено го убил, туку според муабетов на копуциве битни детали се испуштени од истрагата, и самиот записник е нелогичен.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Како така на истражниов судија да му промакнат ситни детали ко мобилен телефон кој понатаму исчезнува во истрагата, боја на задно лево крило, како тоа го нема во официјалниот записник или извештај? Значи во тој записник стоело возилото возело во лева лента и наеднаш нагло свртело (пуна десна) и со предницата ја пробило банкината? :confused: Никој не вели дека некој осмислено го убил, туку според муабетов на копуциве битни детали се испуштени од истрагата, и самиот записник е нелогичен.
Брат се вртиме во круг. Ти ми зборуваш со сигурност што нема во извештајот од тоа што рече Заев, јас ти велам дури не го видам ИЗВЕШТАЈОТ официјален со свои очи, апсурдно ми е да зборувам за тезата од Зајко и се што изломоти како нелогичност. Мене ми е небитен листот што го држеше во рака. Нека го даде истото на суд, нека се одлучи, нека се докаже на крајот на краиштата дека има нелогичности, па да правиме тогаш муабет врз некаква основа. Пресот на Заев мене ни под разно не ми е цврста основа.

Крај краева и јас имам боја на пежоно шо го возам, на предниот дел, некни се ѕибнав со Корса. То значи дека корсата ме акна мене со сета сила? :) Немој ви се молам.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.212
Поени од реакции
25.952
Досетлив одговор, нема што. Само што нема врска со прашањето.
Така кажа Заев на крај, не е за досетливост. Стевчо ја лажел жена му на Младенов (правел маж на маж услуга) и утредента и кажал дека ја лажел. Така да, ептен има врска со прашањето.
 
Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ништо не знам. Само жена му може да каже дали таа и мажот и се среќавале или барале средба со луѓе од власта. Јас на пазар имам слушнато и не тврдам дека знам.
Миленко не ми е омилен лик, бидејќи се прави паметен за некои работи, нема кредибилитет да говори за вработување и сл. додека неговите деца и неговата жената живеат во Америка, или ги тргнал на сигурно, незнам, но порталиве постираа некои негови работи од емисијата и го гледав тоа видео,

Миленко на една негова емисија кога ги лепеше на плато сликите со Борјан, Милчин, Шекеринска, и луѓе блиски до опозицијата, кажа некои работи за Младенов, еве ќе го постирам и видеото од неговата емисија

http://www.parahodot.mk/#!Миленко-Неделковски-Шоу-Со-кого-си-имаме-работа-бе/c1xei/B23D6FC8-0750-4D58-8A37-8FE02019A09F

гледајте ги деловите од 09:02 - 11:00 и од 1:22:08 - 1:27:08

Затоа чекам сега и објавувањето на разговорот за Младенов и од СДСМ
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.918
Поени од реакции
63.820
Така кажа Заев на крај, не е за досетливост. Стевчо ја лажел жена му на Младенов (правел маж на маж услуга) и утредента и кажал дека ја лажел. Така да, ептен има врска со прашањето.
Каде е телефонот???
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.792
Поени од реакции
18.423
Брат се вртиме во круг. Ти ми зборуваш со сигурност што нема во извештајот од тоа што рече Заев, јас ти велам дури не го видам ИЗВЕШТАЈОТ официјален со свои очи, апсурдно ми е да зборувам за тезата од Зајко и се што изломоти како нелогичност. Мене ми е небитен листот што го држеше во рака. Нека го даде истото на суд, нека се одлучи, нека се докаже на крајот на краиштата дека има нелогичности, па да правиме тогаш муабет врз некаква основа. Пресот на Заев мене ни под разно не ми е цврста основа.

Крај краева и јас имам боја на пежоно шо го возам, на предниот дел, некни се ѕибнав со Корса. То значи дека корсата ме акна мене со сета сила? :) Немој ви се молам.
Точно, само ја ко што се сеќавам ама никаква боја на задно крило не беше спомната тогаш, што не е во ред. Не викам дека баш од тогаш му е, али требало и тоа да се земе у предвид, на крај краева жена му може да даде изјава дали претходно била изгребана колата ако било од порано. Плус не мора одма да се иде на тоа дека некој намерно го удрил можно е и сообраќајна несреќа да било.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.212
Поени од реакции
25.952
Каде е телефонот???
Што ќе им е апарат, кога ги имале сите листинзи? Ете кажаа, дека последен со Младенов пробал да контактира Геро. Или знаеле дека се снимани па лажеле во приватен разговор меѓусебно? :vozbud:

Дај не се трескајте од земја бетер од идиотон струмички, нему бар професионална деформација му е тоа.
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Плус јака констатација ми беше. Доказ дека власта прислушкува - Последен порака му пратил Геро, последно комуницирал со тој и тој, жена му му се јавила и така.

Абе богати, постои опцијата да појдиш кај операторот и да ти ја испечати фино лепо листата, во име на истрага.

Кои ниски удари у пизду матер.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Бомбата како таква повлекува некој прашања во однос на истрагата. Нестручноста како прво.
Мене поинтересни ми беа пропратните разговори од типа на :
„Абе истражен судија е овој од општински, врска нема “
После тоа секако „Со листинг може да се добијат разговорите.“ На што се врати со „Да да, овие нашиве не напраија листинг ама...“

Неисе тоа , што правиме со телефонот, бојата , сметките? Камерите не работеле, и покрај 20 изјави дека работат.
Небитно камерите, да не се фаќам и ја за ситници, еве.
Ама, како затвараш истрага со таков извештај? И на крај, како тоа немало стакло, нит крв, а телото на 22 метра кои магично се смалуваат на 7 при прес конференција?
 
Член од
21 мај 2008
Мислења
10.938
Поени од реакции
11.556
Прелепувана била бојата. Лепена. Можда и монтирана. Е сега, дел од бојата е на друг автомобил, дел не е, а дел делумно не е (или е).
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Се отворија многу прашање со снимкава тоа е точно - колку пиел Младенов, дали имал швалерка, колку должел и колку ја спукале со Геро.
Заев е дното. На грбот на умрените сака да гради кариери. Убаво рече и живи луѓе ќе јаде за да се докопа до власт.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.918
Поени од реакции
63.820
Што ќе им е апарат, кога ги имале сите листинзи? Ете кажаа, дека последен со Младенов пробал да контактира Геро. Или знаеле дека се снимани па лажеле во приватен разговор меѓусебно? :vozbud:

Дај не се трескајте од земја бетер од идиотон струмички, нему бар професионална деформација му е тоа.
Пошто на телефонот само листинзи има, нели? Мејлови, датотеки во форма на видео и слики, па и фејсбук комуникација нема на апаратот. Така?

Дај бе не се прави глуп со сила. Факт е дека телефонот можеби содржел компромитирачки материјали.

Овие па комуњариве колку се неспособни, една прес конференција не ја одржаа како треба, држава ке воделе :facepalm:
 
Член од
19 март 2013
Мислења
825
Поени од реакции
601
"Бог да му прости, ама зол човек беше", "хоштаплер, рекетар,лажов, многу лажеше..."
Само нечовек може ова да го каже за починат :confused:
А што ако навистина бил таков? (Не знам дали бил или не бил). Џабе палите раја на емоции, толку беше.

Подобро искрен нечовек односно неискрен човек кој 1000000000000 пати на прес конференција кажа „вистината“ а досега не слушнавме ниеден разговор на опозиционерите (освен два на почетокот, небитни за ништо).
 

Kajgana Shop

На врв Bottom