Загина новинарот и сопственикот на Фокус - Никола Младенов

Член од
16 април 2010
Мислења
2.557
Поени од реакции
1.502
Ја ставија ли снимката овие на youtube?
 
Член од
31 јануари 2014
Мислења
5.169
Поени од реакции
2.272
Ја ставија ли снимката овие на youtube?
Не уште. Денеска се нешто расеани (изгледа намерно). Претходно одма транскрипт на плусилибертасбриф интервју со жена му после 5 минути сега ништо.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.528
Поени од реакции
5.865
И да не го убиле они истрагата што ја имаат спроведено е траги комична, брколинда треба и кривично да одговара не само оставка да си даде.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Ти како нешто повеќе да знаеш? Во неколку наврати те читам за Младенов како пишуваш како да имаш инсајдерски информации, па еве ти прилика, сподели.
Ништо не знам. Само жена му може да каже дали таа и мажот и се среќавале или барале средба со луѓе од власта. Јас на пазар имам слушнато и не тврдам дека знам.
 
Член од
14 април 2012
Мислења
31.898
Поени од реакции
63.771
Со најавите и помпањето на целата ситуација се даваше впечаток во јавноста дека се има доказ за нарачано убиство од страна на власта. Од целото тоа форсирање и кревање на очекувања останавме со навреди и погрдни зборови во приватни муабети за типот. Изгасив по само 5 минути кога слушнав „А бе разбра дека умрел Младенов?“. Не морав повеќе да слушам, пошо знаев дека следува обид за попалување на јавноста за погрдните зборови кажани за него, рекетар, ваков таков. Ефтини ствари. Гадни работи и емоционални ролеркостери се овие за фамилијата која можеби по сите тие најави очекуваше нешто поконкретно, наместо gossip girl муабети.

И да, поарно да не ја објавуваа, и онака народот си имаше зацртано некоја теорија на заговор многу покул од оваа.
Не ме јеби сега и ти, ако договарале да го рокнат, тоа сигурно нема да го знаат повеќе од 3-5 човека, и тоа, најверојатно од УБК.

Каде е телефонот и што имало на него? Што дискутирал Младенов со Јакимовски?
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
За истрага си има истражен судија кој дава ингеренции. Плус најјако ми беше мене во еден дел од разговорот оговараат овие некој ,,наводно неагилен" истражен судија, а во тој дел од разговорот не спомнаа дека токму тој ја води постапката за Младенов. Шо значи комотно од рандом муабет мож да се извај нештото и тука да се рони, а Зајко че кажи неагилен бил судијата за случајот Младенов.

Сума сумарум, теоријата за убиство нарачано од власта и пропадна.
Друга сума сумарум, јас нема да се дрзнам да коментирам за истрагата, кога Зец ми кажува некој пораки наводно пратени, па некои сликчиња наводно сликани, па некоја боја, па некои метри крастајци. Да го имам официјално извештајот во рака, тогаш би се дрзнал да проучам и расчепкам логичности и недостатоци. А вака братов сосема небитен ми е. Пошто со внимание го слушав што кажува како вовед, што ќе слушаме во разговорите, за на крај многу лесно да се сфати дека хипербола и спинување (ова стилска фигура че стани у пм) му се омилени.

Единствено шо можи да поентира е на приватните разговори, кои никако, ама никако не се нарачано убиство.
 
Член од
1 декември 2014
Мислења
2.264
Поени од реакции
4.497
Со најавите и помпањето на целата ситуација се даваше впечаток во јавноста дека се има доказ за нарачано убиство од страна на власта.Ефтини ствари. Гадни работи и емоционални ролеркостери се овие за фамилијата која можеби по сите тие најави очекуваше нешто поконкретно, наместо gossip girl муабети.

И да, поарно да не ја објавуваа, и онака народот си имаше зацртано некоја теорија на заговор многу покул од оваа.
Многупати го прашаа Заев дали има докази за некое нарачано убиство, тој јасно кажуваше дека нема такво нешто. Исто така, објави дека на семејството му ги има дадено овие разговори и ваљда се согласуваат да ги објави во јавност.
Што поконкретно да има , се глеа дека е крајно непрофесионално водено се и на фамилијата на власт и одговарало што побрзо да се затвори случајот, без детали како боја, мобилен телефон итн.
 
Член од
1 јуни 2011
Мислења
25.909
Поени од реакции
41.873
Очекуваме изјави од типот "Заев повторно се замара со случај кој одамна е решен." "Заев преку смртта на Младенов сака да дојде на власт" :icon_lol:

Лоциран по телефон, а телефонот во истрагата не е пронајден. Доволно е само ова што го кажаа.
 

Down

Boozer
Член од
4 мај 2012
Мислења
3.528
Поени од реакции
5.865
За истрага си има истражен судија кој дава ингеренции. Плус најјако ми беше мене во еден дел од разговорот оговараат овие некој ,,наводно неагилен" истражен судија, а во тој дел од разговорот не спомнаа дека токму тој ја води постапката за Младенов. Шо значи комотно од рандом муабет мож да се извај нештото и тука да се рони, а Зајко че кажи неагилен бил судијата за случајот Младенов.

Сума сумарум, теоријата за убиство нарачано од власта и пропадна.
Друга сума сумарум, јас нема да се дрзнам да коментирам за истрагата, кога Зец ми кажува некој пораки наводно пратени, па некои сликчиња наводно сликани, па некоја боја, па некои метри крастајци. Да го имам официјално извештајот во рака, тогаш би се дрзнал да проучам и расчепкам логичности и недостатоци. А вака братов сосема небитен ми е. Пошто со внимание го слушав што кажува како вовед, што ќе слушаме во разговорите, за на крај многу лесно да се сфати дека хипербола и спинување (ова стилска фигура че стани у пм) му се омилени.

Единствено шо можи да поентира е на приватните разговори, кои никако, ама никако не се нарачано убиство.
Заев не кажа дека е нарачано убиство случајот кажа дека истрагата е водена крајно аматерски што и самата брколинда си признава у разговорите, што нели доведува до потребата за оставки и повторно отварање на случајот. У нормална земја барем.
 

Björn

Does Your Mother Know?
Член од
14 август 2006
Мислења
44.067
Поени од реакции
80.968
Не е у реду. Поубаво да не објавуваа ништо. И онака 90% од народов беше убеден дека Мијалков го убил. Сега, може слободно да му фактурираат од Бихачка за ПР, ќе им плати. :D
Секој пораз, ако доволно многу пати го пишеш овде како победа, можеби магично и ќе се претвори во победа, што знаеш.
Јака ти е таа стратегија, на форумов нема што. Србите ја користеа со Косовската Битка и со Прва Светска Војна.
 
Член од
24 март 2010
Мислења
15.209
Поени од реакции
25.947
Секој пораз, ако доволно многу пати го пишеш овде како победа, можеби магично и ќе се претвори во победа, што знаеш.
Јака ти е таа стратегија, на форумов нема што. Србите ја користеа со Косовската Битка и со Прва Светска Војна.
Епа не биди ко Србите тогаш, што да ти кажам...
 

sankerce

прогресиФ
Член од
6 март 2009
Мислења
3.072
Поени од реакции
4.942
"Бог да му прости, ама зол човек беше", "хоштаплер, рекетар,лажов, многу лажеше..."
Само нечовек може ова да го каже за починат :confused:
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.616
Поени од реакции
31.821
Заев не кажа дека е нарачано убиство случајот кажа дека истрагата е водена крајно аматерски што и самата брколинда си признава у разговорите, што нели доведува до потребата за оставки и повторно отварање на случајот. У нормална земја барем.
Koj кур е Заев да ми кажува мене за истрагата пример? Куроми разбира истиот од истрага :) Мене ми беше крајно смешно да го гледам како со сигурност ми зборува за кривини, излетувања од патот, со некое ливче во рака заведено како извештај од МВР. Па и тој моментот со пораката која ја пратила Горда на Грујо, демек. Крајно мислам ретардирано.

Јас радо би донел заклучок околу истрагата доколку имам можнот да допрам официјален документ од МВР за то нешто и да ми остават простор да си го расчленувам. Вака Заеб ми е сосема небитен и како извор, и како мерило на релевантност.
 
Член од
27 септември 2010
Мислења
5.056
Поени од реакции
7.127
За остатоците од друго возило во возилото на Младенов доволно кажува дека не е несреќен случај.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom