Загатки

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
Татко и син се возат во авион,авионот се руши, таткото умира а синот е тешко повреден,го носат во болница и докторот кажува дека неможе да го оперире тоа дете бидејки му е син.Кој е докторот?
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.086
Поени од реакции
13.609
Татко и син се возат во авион,авионот се руши, таткото умира а синот е тешко повреден,го носат во болница и докторот кажува дека неможе да го оперире тоа дете бидејки му е син.Кој е докторот?
Мајката:cool:
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: iLe
Член од
10 април 2018
Мислења
2.254
Поени од реакции
2.550
Татко и син се возат во авион,авионот се руши, таткото умира а синот е тешко повреден,го носат во болница и докторот кажува дека неможе да го оперире тоа дете бидејки му е син.Кој е докторот?
да била жена требало „и е син“, овака излегува модерна оваа лгбт загатката, двајца татковци


 

iLe

Prototype
Член од
27 јануари 2007
Мислења
1.399
Поени од реакции
29
да била жена требало „и е син“, овака излегува модерна оваа лгбт загатката, двајца татковци
Ми е син* ако е и е син се знае дека се мисли на жена,точно одговор е мајка
 

коцка

Curiouser and curiouser!
Член од
12 јули 2005
Мислења
7.086
Поени од реакции
13.609
да била жена требало „и е син“, овака излегува модерна оваа лгбт загатката, двајца татковци
Не е оригинал на мк затоа, преведена е. Иначе е игра на зборови се употребуваат неутрално за да не се разбере дали машко или женско. Стара загатка е кога било ретко да постои жена доктор
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Овчарот е изеден од волкот. Кој е исходот од тоа???
 

Zaptija Stojkov

Комунист
Член од
23 февруари 2010
Мислења
3.144
Поени од реакции
2.797
Што е тоа внатре во колата што мириса два дена, а виси една година???
 

Kajgana Shop

На врв Bottom